به گزارش صفیر گیلان،رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان با بیان اینکه استان مشکلات پیچیده ای دارد و نمایندگان با پیگیری می توانند از معضلات مردم بکاهند گفت: به احترام مردم شریف و بزرگ تالش اعم از شیعه و سنی که در پیدایش دولت اعتدالی  تدبیر و امید نقش ارزنده داشتند فعلا به تذکر بسنده […]

به گزارش صفیر گیلان،رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان با بیان اینکه استان مشکلات پیچیده ای دارد و نمایندگان با پیگیری می توانند از معضلات مردم بکاهند گفت: به احترام مردم شریف و بزرگ تالش اعم از شیعه و سنی که در پیدایش دولت اعتدالی  تدبیر و امید نقش ارزنده داشتند فعلا به تذکر بسنده می کنم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صفیر گیلان به نقل از ایلنا، رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان گفت: بنده به صراحت اعلام می‌کنم هیچ‌یک از بستگان کارکنان و اعضای سازمان برنامه و بودجه گیلان در ۲ سال اخیر در هیچ نهاد، سازمان و دستگاه دولتی استخدام نشده‌اند.

کیوان محمدی به سخنان محمود شکری نماینده مردم تالش، رضوان‌شهر و ماسال که در صحن علنی روز گذشته مجلس، به انتقاد از سازمان برنامه و بودجه استان گیلان پرداخته بود واکنش نشان داد.

شکری در اظهاراتی بیان داشته است: سازمان برنامه و بودجه استان گیلان برخلاف قوانین مدیریت و خدمات کشوری و بودجه سال ۹۵ بدون آزمون لیستی از بستگان خود را با تهدید به مدیران کل استان گیلان برای استخدام تحمیل کرده، افزود: دیوان محاسبات و دیوان بازرسی به این موضوع ورود کنند تا برابر قانون با متخلف برخورد شود.

در همین راستا گفت‌وگویی با کیوان محمدی، رییس سازمان برنامه و بودجه گیلان انجام شده که در ادامه بخوانید.

 

آقای محمدی نطق نماینده تالش در مجلس شورای اسلامی را در صحن علنی شنیده‌اید. نظری درباره اظهارات این نماینده دارید؟ ابتدا با توجه به کسالت اخیر نماینده محترم تالش، رضوان‌شهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی، آرزوی سلامتی و بهبودی کامل برای وی دارم و همچنین دعا می‌کنم شکری کمتر و دقیق‌تر اظهارنظر کند تا به خود و تالش عزیز که افتخار نمایندگی مردم شریف و دلاور آن دیار را دارد آسیب کمتری وارد کند.

برخی افراد وقتی که سخن می‌گویند به نحو بارزی سطح صداقت و راستی، دانش و دانایی، تدبیر و حکمت، وزانت و متانتشان مشخص می‌شود و این زیبنده کسی که قرار است مشکلات کشور را در این دنیای پر آشوب حل کند، نیست.

نماینده محترم تالش در نشست علنی مجلس مورخ ۲۱ آذر ۹۵ مطالبی را عنوان کرده‌اند که از اساس کذب محض است.

بنده به صراحت اعلام می‌کنم هیچ‌یک از بستگان کارکنان و اعضای سازمان برنامه و بودجه در ۲ سال اخیر در هیچ نهاد، سازمان و دستگاه دولتی استخدام نشده، آن‌هم با زور و تهدید! امیدوارم علاوه بر دیوان محاسبات و سازمان بازرسی، سایر دستگاه‌های نظارتی و قضایی استان درباره ادعاها و اتهامات مطرح شده به تحقیق و تفحص بپردازند و به ازای هر جرم و تخلفی که یافتند، مجرم را مجازات کنند. از جناب شکری هم می‌پرسم که آیا شهامت و شجاعت آن را دارید که در صورت تکذیب ادعاهایتان طبق موازین معمول مجازات شوید؟ پیگیری ادعاهای وی کار سختی نیست.

لیستی از بستگان سازمان برنامه و بودجه را که استخدام شده‌اند به انضمام مدیرانی که تهدید شده‌اند را با مستندات در اختیار ارگان‌های قضایی و نظارتی قرار دهند تا «سیه‌روی شود هر که در او غش باشد». به‌نظر ما بهتر است جای مطرح کردن امور واهی و غیرواقعی، در انتخاب کانال‌های خبرگیری خود دقت و مراقبت کنیم تا به حیطه تهمت و افترا و هتک حیثیت دیگران نیافتیم و جای اتلاف‌ وقت به امور مهم کشور، استان و شهرستان بپردازیم.

با توجه به مواضع جنجالی اخیر آقای شکری نسبت به سازمان برنامه و بودجه کشور و استان، رویکرد این سازمان در تعامل با این نماینده چگونه بوده است؟ ما توصیه می‌کنیم دوستان به امور اساسی ملی و استانی بپردازند.

ما در جلسات برنامه ششم توسعه کشور پیشنهاد کردیم ۳ استان شمالی به خاطر مسئله محیط زیست و بحرانی شدن اوضاع آن (زباله، پسماند و فاضلاب) از گردشگران عوارض زیست محیطی دریافت کنند که این طرح با همکاری نمایندگان استان‌های شمالی قابل‌حصول است و جناب آقای شکری می‌توانند وقت و تمرکز خود را به سازماندهی این امر اختصاص دهند. برنامه‌های توسعه‌ای ما ۵ ساله و طول عمر دولت‌ها ۴ است. از وی می‌خواهیم با کمک همکاران‌شان این مشکل را حل کنند زیرا تجربه و منطق می‌گوید که هیچ دولتی نمی‌تواند کار ۵ ساله را در ۴ سال انجام دهد. درباره مسائل منطقه‌ای هم استان مشکلات پیچیده‌ای دارد که پیگیری نمایندگان محترم می‌تواند از معضلات مردم بکاهد. مونوپولیسم حاکم بر تجارت منطقه امکان رشد اشتغال و سرمایه‌گذاری در این زمینه را با مشکل مواجه کرده است. وضعیت توزیع زمین‌های صنعتی و منابع طبیعی در ۱۰ سال اخیر قابل بررسی است که به چه کسانی و با چه قیمتی و به چه مقدار و برای چه واگذار شده است؟ واگذاری معادن شن و ماسه که شدیدا موجب تخریب محیط زیست شده، چگونه و با چه شرایطی در اختیار افراد قرار گرفته و مدیران ارشد دولت‌های قبلی و حتی فعلی چه نقشی در این زمینه داشته‌اند؟ توزیع تسهیلات بانکی در ۱۰ سال اخیر چگونه بوده که میلیاردها تومان پول بلاوصول در سیستم بانکی مدیران محترم همه بانک‌ها را دچار مشکل کرده؟ جناب شکری اگر پس از ۱۸ ماه وقت کردند سری به سازمان برنامه و بودجه استان خود بزنند تا لیست بلند بالایی از امور قابل پیگیری را تقدیم حضورشان کنیم. هر چند که تردید داریم وی شجاعت درگیری با امور اصلی را داشته باشند. آیا پیگیری خاصی در واکنش به سخنان وی انجام می‌دهید؟ بدون‌شک جناب شکری آنقدر آگاهی دارند اتهاماتی که به کارکنان شریف سازمان برنامه و بودجه وارد کرده‌اند، قابل پیگیری قضایی است اما به احترام مردم شریف و بزرگ تالش اعم از شیعه و سنی که در پیدایش دولت اعتدالی تدبیر و امید نقش ارزنده‌ای داشته‌اند؛ به اعتبار هفته وحدت و به احترام یاران دولت در آن منطقه که بسیار بیشتر از نماینده محترم پیگیر امور شهرستان خود هستند، فعلا به تذکر بسنده می‌کنیم. به وی هم توصیه می‌کنیم جای درگیری و سیاسی‌بازی‌هایی که در آن تبحر هم ندارند، وقت خود را وقف خدمت به مردم محروم آن سامان کنند. ا