در جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت بودجه شهرداری رشت که در ابتدا سه هزار و پانصد میلیارد تومان توسط شهرداری پیشنهاد داده شده بود ،پس از بررسی های انجام شده توسط شورا به مبلغ سه هزار و ۷۴۰ میلیارد تومان (۱۲ درصد) افزایش نسبت به بودجه پیشنهادی تصویب شد.

به گزارش صفیرگیلان  به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت ، رئیس شورای اسلامی شهر رشت امروز در هفتاد و چهارمین جلسه علنی شورا در ساختمان جلسات شورای رشت با اشاره به ۲۲ بهمن سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اظهار کرد: ماه بهمن یادآور خاطرات فراوانی از روزهای پرشور انقلاب است و ملت بزرگ ایران اسلامی همواره با حضور پرشور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن یاد و خاطره روزهای پیروزی انقلاب را گرامی می دارند و تعهد قلبی خود را نسبت به آرمان های امام و انقلاب نشان می دهند ‌.

محمد حسین واثق کارگرنیا با بیان اینکه دشمنان قسم خورده نظام جمهوری اسلامی ایران سالهاست که بر علیه نظام در تلاشند و هزینه زیادی می پردازند، افزود: حضور میلیونی و پرشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال نیز موجب ناامیدی دشمنان شد و ان شاا مسئولین با تمهیدات لازم و تلاش های شبانه روزی مشکلاتی که در کشور وجود دارد را برطرف کنند .

وی با تسلیت سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) بیان کرد: امیدواریم با عنایات امامان معصوم ، همواره در مسیر صحیح گام برداریم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به عید بزرگ مبعث اشاره کرد و گفت: پیشاپیش فرا رسیدن عید بزرگ مبعث را تبریک و تهنیت عرض می کنم و امیدوارم برکات این عید بزرگ شامل حال تمامی ملت بزرگ ایران اسلامی شود.

اعلام کاندید آمادگی چهل نفر برای تصدی جایگاه شهردار رشت

کارگرنیا با اشاره به مباحث مطرح شده پیرامون صدور حکم شعبه ۲۶ تجدید نظر دیوان عدالت اداری مبنی بر تأیید استیضاح شهردار رشت افزود: این حکم صادر شده و منتظریم تا این رای از طریق مبادی قانونی به شورا اعلام شود، فلذا باید از امروز نسبت به بررسی موضوع انتخاب شهردار جدید برای شهر اقدام کنیم .

وی با تاکید به انتخاب فردی اصلح برای جایگاه شهردار رشت بیان کرد: پس از استیضاح حدود چهل نفر برنامه و رزومه خود را برای تصدی جایگاه شهردار رشت ارسال کرده بودند ، اما به علت وقفه ای که ایجاد شد ، در شرایط فعلی دبیرخانه شورا باید با تمامی این افراد تماس گرفته تا چنانچه در جایگاه دیگری مشغول به فعالیت نشده اند ، برنامه ریزی لازم را جهت حضور در جلسات غیر رسمی با حضور همه اعضای شورا انجام دهد.

استفاده از خرد جمعی در انتخاب شهردار رشت

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه در انتخاب شهردار جدید رشت از خرد همه بزرگان استفاده می کنیم گفت: از استاندار، فرماندار ،اساتید دانشگاهی و دیگر بزرگان شهر و همکاران شورایی تقاضا دارم در این مهم مشارکت داشته و اگر فرد توانمند و از همه جهات اصلح را می شناسند حتما اطلاع دهند تا ان شاا با انتخاب بهترین گزینه برای جایگاه شهردار رشت ،شهر پس از سالها از این بی ثباتی خارج شود و با همت و تلاش شورا و شهرداری ، شهر رشت در مسیر توسعه و بالندگی قرار بگیرد.

کارگرنیا به بررسی بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری رشت اشاره کرد و گفت: از تلاش های سرپرست شهرداری و تمامی پرسنل شهرداری رشت که در تدوین بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری تلاش های فراوان و شبانه روزی داشته اند ممنون و سپاسگزاریم و امیدوارم با برنامه ریزی های انجام شده و بررسی اصولی ، بودجه پیشنهادی شهر که سه هزار و پانصد میلیارد تومان از سوی شهرداری پیشنهاد داده شد و در بررسی ها به سه هزار و ۷۴۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است که نسبت به بودجه سال ۱۴۰۱ حدود ۸۵ درصد افزایش دارد و ۴۱ درصد جاری و ۵۹ درصد عمرانی می باشد در توسعه شهر و رفاه بیشتر شهروندان موثری باشد. ان شاا به لطف خدا و همراهی تمامی همکاران شورا و مجموعه شهرداری رشت بودجه سال ۱۴۰۲ قابلیت اجرایی کامل داشته باشد.

وی به موضوع انتخاب شهردار رشت اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه حدود دو ماه از زمان سرپرستی یزدانی سپری شده است ، فرصت قانونی چندانی برای انتخاب شهردار در اختیار نداریم و انتظار دارم تمامی همکاران شورا در جلسات حضور داشته باشند تا ان شاا بتوانیم در کوتاهترین زمان ممکن نسبت به انتخاب فردی اصلح و توانمند اقدام کنیم.

در این جلسه اعضای شورای شهر رشت با بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری رشت به مبلغ سه هزار و ۷۴۰ میلیارد تومان موافقت کردند.