به گزارش صفیر گیلان؛سازمان طلاب و روحانیان گیلان با صدور بیانیه‌ایی اقدامات جنایتکارانه آل سعود در کشتار جمعی از شهروندان مسلمان عربستان را محکوم کرد. بسم الله الرحمن الرحیم سَیعلَمُ الّذینَ ظَلَموا أَیّ مَنقَلَبٍ ینقَلِبونَ ( سوره شعراء آیه ۲۲۷) سلسله اقدامات تروریستی و تجاوزگرانه آل سعود در حق مردم مسلمان عربستان و ملت های […]

به گزارش صفیر گیلان؛سازمان طلاب و روحانیان گیلان با صدور بیانیه‌ایی اقدامات جنایتکارانه آل سعود در کشتار جمعی از شهروندان مسلمان عربستان را محکوم کرد.

بسم الله الرحمن الرحیم
سَیعلَمُ الّذینَ ظَلَموا أَیّ مَنقَلَبٍ ینقَلِبونَ ( سوره شعراء آیه ۲۲۷)
سلسله اقدامات تروریستی و تجاوزگرانه آل سعود در حق مردم مسلمان عربستان و ملت های منطقه در یمن، سوریه و عراق، این رژیم را به آن وا داشت که جنایت دیگری را مرتکب شود و این جنایت به کارنامه جرایم رژیم واپس گرای آل سعود در حق انسانیت و علما و متفکرین آزادیخواه اضافه شد، این گروه فاسد حکم اعدام در حق ۳۷ شهروند مومن مسلمان از منطقه قطیف و الشّرقیه را با قطع سر اجرا کرد، این جنایت صرفا به خاطر مخالفت آن ها با ظلم و ستم و مصادره حقوق از سوی جلادان رژیم آل سعود انجام شد و چیزی به جز حق آزادی بیان و زندگی مسالمت آمیز را مطالبه نمی کردند.
این اقدام در ادامه اعمال مجرمانه و خودسرانه رژیم فاجر آل سعود در حق ملت مظلوم در شبه جزیره حجاز همچون مجاهد شهید شیخ نمر باقر النمر و ملت مظلوم یمن صورت گرفت، ملت یمن از هفت سال پیش تاکنون به صورت متوالی شاهد خون ریزی و جرایم آل سعود و قتل کودکان، زنان و سالمندان خود توسط این رژیم است.

سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان گیلان به همراه دیگرروحانیون مبارز و انقلابی استان ، با اهالی مناطق قطیف، احساء ، مدینه منوره و بقیه مناطق ستمدیده در عربستان ابراز همدردی کرده و این جنایت بزرگ در حق شهروندان شریف و بی گناه در عربستان را محکوم می نماییم.
همچنین علمای اسلام و تمام نهادهای بین المللی و شخصیت های علمی و آزادگان جهان را فرا می خوانیم که این عمل جنایت کارانه تروریستی را محکوم کنند، جنایتی که نشان دهنده عمق دشمنی و جنایتکار بودن رژیم سعودی را بیش از پیش نمایان ساخته است. همچنین از جامعه بین الملل و نهادهای حقوق بشری می خواهیم که ضمن رعایت انصاف و حقیقت، حقوق اقلیت ها را که با ظلم و تبعیض طائفه ای روبرو هستند، تضمین کنند زیرا ادیان آسمانی بر لزوم رعایت این حقوق تاکید دارند و نیز تمهیدات لازم جهت تنبیه وپاسخگو نمودن حکام رژیم آل سعود را اتخاذ نمایند تا از ارتکاب این جرایم در حق مردم صبور عربستان و ملت های منطقه دست بردارند .

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته