به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صفیر گیلان، دکتر محمدعلی نجفی در نشستی که در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شدآغاز به کار مرکز نگهداری و ساماندهی معتادین متجاهر در رشت را اقدامی مثبت ارزیابی کرد و افزود : احداث این مرکز آغاز خوبی بوده و نباید تنها به آن اکتفا کرد. وی هدف از […]

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صفیر گیلان، دکتر محمدعلی نجفی در نشستی که در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شدآغاز به کار مرکز نگهداری و ساماندهی معتادین متجاهر در رشت را اقدامی مثبت ارزیابی کرد و افزود : احداث این مرکز آغاز خوبی بوده و نباید تنها به آن اکتفا کرد.

وی هدف از ایجاد این مرکز را نگهداری ،درمان ،بازپروری و حرفه آموزی عنوان کرد و  افزود : ساماندهی معتادان متجاهر با راه اندازی مرکز ماده ۱۶ در رشت  آغاز شده است.

وی گفت : شهرداری‌ها باید خود را موظف بدانند که درساماندهی و جمع آوری معتادان متجاهر کوشا عمل کنند .

استاندار گیلان تلاش در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی را کار بزرگی دانست و افزود : آمارهای ارائه شده حاکی از آن است که بیش از ۶۰ درصد سارقین و ۵۰ درصد از طلاق‌ها ریشه در اعتیاد و مواد مخدر است.DSC00321

وی بر ضرورت شکل گیری کار ریشه‌ای در کاهش آسیب‌های اجتماعی تأکید کرد و افزود : دانشگاه‌ها به مسائل پژوهشی در این بخش بیشتر تأکید کنند و با اختصاص رساله‌های دانشجویی به این موضوع دلایل آسیب‌های اجتماعی شناسایی شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به آمار طلاق را زیبنده استان ندانست و افزود : متأسفانه گیلان در بخش طلاق جزو استان‌های با آمار بالا در کشور بوده که همه باید در جهت کاهش این آسیب تلاش کنیم.

وی بر لزوم در اختیار قرار دادن امکانات لازم از سوی دستگاه‌ها به ستاد مبارزه با مواد مخدر تأکید کرد و افزود : هر قدمی که دستگاه‌ها در کاهش آسیب‌های اجتماعی و مبارزه با مواد مخدر بر می‌دارند، بخشی از مسئولیت آنان در این حوزه کاسته می‌شود.

استاندار گیلان با قدردانی از تلاش‌های خوب سازمان‌های مردم نهاد در این حوزه اظهار داشت : باید با بهره‌گیری از فرصت حضور این عزیزان در جهت تقویت آنان تلاش کنیم.

دکتر نجفی به لزوم همراهی بیشتر با بخش قضایی و نیروی انتظامی تأکید کرد و افزود : آموزش نقش بسزایی در کاهش آسیب‌های اجتماعی ایفاء می‌کند.