گروه صنعتی صنعتی فومنات در سال ۱۳۷۵ با عنوان شرکت نئوپان فومنات (سهامی خاص) تاسیس شد. مجتمع صنایع سلولزی فومنات در سال ۱۳۸۲ با راه اندازی اولین واحد خود، خط تولید نئوپان، به بهره برداری رسید

در جریان افتتاح خانه بهداشت کارگری که البته طی روزهای آتی به صورت رسمی و با حضور مسوولان به مناسبت هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید ، همسر زنده یاد مهندس علی مشمولی و فرزندان دکتر عرفان و مهندس احسان مشمولی به همراه مدیران و کارگران شرکت حضور داشتند.
زنده یاد مهندس علی مشمولی بنیانگذار مجتمع صنایع سلولزی فومنات گیلان چهارم شهریور ۱۳۹۷ چهره در نقاب خاک کشید.
او با راه اندازی صنایع سلولزی فومنات ، گیلان را به یکی از قطب های بزرگ صنایع سلولزی کشور تبدیل کرد و پس از او بسیاری از شرکت های سلولزی بزرگ کشور مقصد سرمایه گذاری خود را در گیلان انتخاب کردند .
مرحوم مشمولی که در زمان حیات خود به عنوان منتخب چهره ملی صنعت کشور و استان برگزیده شده بود ، پیوسته در مسیر صنعت به ایجاد طرح های توسعه و بالندگی در عرصه صنایع سلولزی می اندیشید تا جایی که در لحظه ای چشم از جهان فرو بسته بود ، یکی از طرح های توسعه شرکت با ۸۰ درصد پیشرفت روبرو بوده است ، اما تلاش و اهداف کار آفرینانه و ادامه راه آن بزرگمرد صنعت کشور ، موجب شد تا خانواده راه و نیت مهندس علی مشمولی را زنده نگه دارند.

زنده یاد مهندس علی مشمولی کارآفرین و صنعتگری مهربان و نیک سیرتی بود که نام او همچنان در میان اهالی صنعت و کارگران جاودانه است ، خانواده و مجموعه شرکت فومنات همواره تلاش می کنند تا با تلاش مضاعف راه او را در عرصه صنعت ، تولید و کارآفرینی کشور ادامه دهند.

در جریان بهره برداری از خانه بهداشت کارگری همسر زنده یاد مهندس علی مشمولی ، مهندس رحمت الله یوسفی و دکتر جعفری از مدیران شرکت سخنرانی کردند.
گروه صنعتی صنعتی فومنات در سال ۱۳۷۵ با عنوان شرکت نئوپان فومنات (سهامی خاص) تاسیس شد. مجتمع صنایع سلولزی فومنات در سال ۱۳۸۲ با راه اندازی اولین واحد خود، خط تولید نئوپان، به بهره برداری رسید.

مجتمع در راستای و تنوع تولیدات و احترام به نیاز مصرف کنندگان، خطوط تولید ام دی اف، روکش ملامینه و هایگلاس با قابلیت تولید انواع رنگ ها و طرح را، راه اندازی نموده است. تنوع طرح و رنگ محصولات تولید این شرکت، در کشور کم نظر و حتی توان رقابت با محصول مشابه خارجی از کشورهای مطرح در این صنعت را دارد.

 

  • نویسنده : تنظیم؛زلیخا صفری