به گزارش صفیر گیلان، علیرضا محمدی، مدیرکل کمیته امداد استان گیلان در دیدار با مددجویان شهر گوراب زرمیخ از توابع شهرستان صومعه سرا حل مشکل مسکن مددجویان تحت حمایت را به عنوان یکی از مهم‌ترین محورهای حمایتی این نهاد عنوان کرد و گفت : یکی از شاخصه‌های اصلی توانمندسازی محرومان ساخت مسکن برای این قشر است که در […]

به گزارش صفیر گیلان، علیرضا محمدی، مدیرکل کمیته امداد استان گیلان در دیدار با مددجویان شهر گوراب زرمیخ از توابع شهرستان صومعه سرا حل مشکل مسکن مددجویان تحت حمایت را به عنوان یکی از مهم‌ترین محورهای حمایتی این نهاد عنوان کرد و گفت : یکی از شاخصه‌های اصلی توانمندسازی محرومان ساخت مسکن برای این قشر است که در چندساله اخیر با سرعت بیشتری در قالب ادامه نهضت ساخت مسکن دنبال می‌شود.

اجرای 6200پروژه عمرانی برای مددجویان گیلانی

وی با تاکید بر ادامه همکاری و مساعدت نیکوکاران و خیران در ساخت مسکن برای نیازمندان افزود : با توجه به شرایط جغرافیایی و اقلیمی استان گیلان و همچنین سرعت فرسایشی بالا به دلیل وجود رطوبت زیاد ،ضرورت دارد تا سرعت بیشتری در ساخت و تعمیرات مسکن نیازمندان انجام شود و این مهم بدون مشارکت و همدلی خیران امکان پذیر نمی شود .

محمدی از اجرای شش هزار و ۲۰۰ پروژه عمرانی برای مددجویان کمیته امداد گیلان تا پایان سال جاری خبر داد و گفت : برای اجرای این پروژه ها ۹۲ میلیارد تومان اعتبار از منابع کمیته امداد و سازمان برنامه و بودجه از ردیف هدفمندی یارانه ها پیش بینی شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان با بیان اینکه از شش هزار و ۲۰۰ پروژه عمرانی ، دوهزار و ۳۰۰ پروژه ساخت مسکن شهری و روستایی است افزود : ساخت این واحد های مسکونی ۷۴ میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان هزینه در پی دارد.

وی همچنین به سه هزار و ۹۰۰ واحد تعمیر و بازسازی مسکن مددجویان اشاره کرد وادامه داد : برای این امر ۱۷ میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان اعتبار پیش بینی شده است .

محمدی با بیان اینکه از دو هزار و ۳۰۰ پروژه ساخت و خرید مسکن برای مددجویان شهری و روستای ، هزار و ۲۷ واحد با همکاری سپاه انجام می شود افزود : شناسایی خانوارهای فاقد مسکن و دارای مسکن نامناسب ، اخذ پروانه ساخت و نظارت و مهندسی  و فنی از وظایف کمیته امداد است و سپاه کار اجرایی و ساخت این پروژه هارا به عهده دارد .

 وی گفت : از ۹۲ میلیارد تومان اعتبار برای شش هزار و ۲۰۰ پروژه عمرانی ، ۶۰میلیار تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه و ۳۲ میلیارد تومان هم توسط کمیته امداد ، کمک خیران مسکن ساز و مددجو تامین می شود.

 شایسته ذکر است مدیرکل کمیته امداد گیلان در سفر یک روزه به شهر گوراب زرمیخ به همراه معاونین ستادی خود با امام‌جمعه ، بخشدار و اعضاء شورای زکات دیدار و بعد از آن با حضور در جمع مددجویان روستای محروم مرکیه از نزدیک در جریان برخی از مشکلات آن‌ها قرار گرفت .