رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان،  اذعان داشت:  رواسای تمامی بیمارستانها و مدیران شبکه های بهداشت و درمان بایستی بر عملکرد نیروی انسانی تحت سرپرستی نظارت بیشتری داشته باشند.

به گزارش صفیر گیلان؛پیش از ظهر امروز؛ وبینار بررسی وضعیت بهداشت و درمان استان  با حضور رئیس دانشگاه،  معاونین، روسای دانشکده ها، روسای مراکز آموزشی و درمانی رشت  و بصورت ویدیوکنفرانس با حضور مدیران شبکه های بهداشت و درمان و روسای بیمارستانهای شهرستانها در سالن اجلاس ریاست دانشگاه برگزار شد.
در این نشست،  دکتر ارسلان سالاری- رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان  با تاکید بر  اینکه کنترل و مهار بیماری کرونا باید با جدیت انجام شود، گفت:  برای کنترل این بیماری باید نظارت های بهداشتی و درمانی  تشدید پیدا کند.
وی از خرید خوابگاه دانشجویی با ظرفیت ۳۰۰نفر و  یکدستگاه  آنژیوگرافی  محیطی در ماههای اخیر خبر داد و افزود: در مورد خرید اقلام مورد نیاز مراکز  از تجهیزات جزئی گرفته تا  تجهیزات پزشکی،  باید دقت لازم صورت گرفته  و صرفه و صلاح دانشگاه لحاظ شده و در این خصوص باید کمیته ی ویژه ای برای خرید اقلام تشکیل شود.

وی همچنین کنترل تمامی بخش های  مراکز درمانی بصورت تمام وقت از سوی مدیران شبکه ها و روسای بیمارستاتها را مورد تاکید قرار داد .

دکتر سالاری، با بیان اینکه پیش از این، میلیاردها تومان از اعتبارات در آمد اختصاصی این دانشگاه صرف پرداخت حقوق و مزایای نیروهای طرحی می شد، یادآور شد: پس از پیگیریهای مستمر و مکاتبات عدیده با وزارت بهداشت و سازمان برنامه بودجه کشور، با پرداخت حقوق و مزایای همه نیروهای طرحی این دانشگاه همانند سایر نیروهای رسمی، پیمانی و قراردادی از محل بند “واو” خزانه موافقت شد.

رییس دانشگاه  ازکاهش زمان پرداخت  معوقات مالی از ۲۴ماه  به سه ماه و معوقات پرسنلی از ۱۲ماه به سه ماه  خبر داد و افزود:  درصورتی که اسناد مالی به موقع به ستاد اسال شود، دانشگاه  آمادگی دارد  تا پرداختی های اعضای هیات علمی و پرسنلی  را بروز کند.

وی با اشاره به اینکه  تامین بودجه  برای  اتمام پروژه ها به عهده رییس دانشگاه  است، تاکید کرد:   مسوولان واحدها باید پیگیری  های لازم را برای اتمام  پروژه ها انجام دهند. هر چند ناظر عالی در ستاد وجود دارد، اما مسوولیت با مدیران شهرستانها است تا پروژه های نیمه تمام را تا اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ به بهره برداری برسانند.

دکتر سالاری با اشاره به تجهیز بیمارستانها به دستگاههای CT اسکن، راه اندازی این دستگاهها را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان داشت: مسوولان باید در این خصوص جدیت لازم را داشته باشند، حتی اگر سه شیفت هم کار کنند.

وی ارایه خدمات ۲۴ساعته در بیمارستان ها  به ویژه  بخش های CT اسکن را مورد تاکید قرار داد و افزود:  تمامی بخش های  CT اسکن باید تمام وقت باز باشد و  کوتاهی در این امر، پذیرفتنی نیست.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان،  اذعان داشت:  رواسای تمامی بیمارستانها و مدیران شبکه های بهداشت و درمان بایستی بر عملکرد نیروی انسانی تحت سرپرستی نظارت بیشتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه تجهیزات موردنیاز  آزمایشگاهی در صورت اعلام از سوی واحدها حتما خریداری خواهد شد بیان داشت ؛  در خصوص اقلام پرمصرف نیز میبایست از بیمارستانهای تابعه استعلام و در راستای کاهش هزینه ها و صرفه و صلاح دانشگاه ، خریدها باید متمرکز باشد.  مدیران و روسای بیمارستانها در این مورد  باید نظارت تمام وقت داشته باشند و مصرف اقلام و حضور نیروهای تحت سرپرستی خود را کنترل کنند تا رضایت مردم جلب شود.

در ادامه، معاونین دانشگاه نیز  ضمن تشریح عملکرد حوزه فعالیت خود، توصیه های لازم را در خصوص اجرای درست قوانین و دستور العمل های وزارتی  و دانشگاه ارایه کردند.
در این نشست، تامین نیروی انسانی ، اقلام مصرفی در مراکز درمانی و بهداشتی ، ارائه خدمات مطلوب به بیماران در بیمارستانها ،، ضرورت رضایتمندی بیماران ، تشدید نظارت بر روند رسیدگی به ارائه خدمات درمانی به بیماران توسط مدیران شبکه ها و روسای بیمارستانها با نظارت عالی معاونت درمان و تشدید نظارت بر پروتکل های بهداشتی توسط تیمهای بهداشتی در استان با هدف کنترل انتشار ویروس کرونا از جمله موارد مطروحه در این جلسه بود.

  • منبع خبر : وبدا گیلان