دائمی با بیان اینکه ۲ هزار و ۶۰ روستا هدف بازنگری طرح هادی شدند که ۹۶۴ روستا بازنگری شده اند و ۷۴۷ روستا نیازمند بازنگری تا پایان امسال هستند، بیان کرد: اگر تخصیص اعتبارات استانی و ملی به بنیاد ابلاغ شود حدود ۳۰۰ روستا امسال بازنگری می‌شوند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان تاکنون ۸ هزار و ۳۶۸ نفر از متقاضیان واجد شرایط به بانک‌های عامل معرفی شده است که از این تعداد ۵ هزار و ۶۲۸ نفر با بانک‌ها عقد قرارداد کردند، افزود: ۵ هزار و ۳۹۲ واحد عملیات اتمام فوندانسیون انجام شده و ۴ هزار و ۲۳۱ واحد اتمام اسکلت و سقف انجام شده است.

وی با بیان اینکه تعداد ۲ هزار و ۷۲ واحد از نهضت ملی مسکن دهه فجر امسال در روستاهای گیلان افتتاح می‌شود، گفت: اعتبار افتتاح این واحدها ۸۸۸ هزار میلیارد تومان است و این واحدها در ۱۷ شهرستان ساخته شده که در یک شهرستان به صورت پایلوت اجرایی می‌شود.

دائمی با بیان اینکه در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر، ۲۹ هکتار زمین برای ۲ هزار و ۹۸۳ واحد در قالب ۱۹ پروژه در ۱۲ شهر تأمین اعتبار شده است گفت: ۳۸ هزار نفر در این شهرها ثبت نام کردند که از این تعداد ۷ هزار نفر تأیید نهایی شدند و برای هزار و ۵۱۸ متقاضی تخصیص پروژه تعلق گرفته است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان ادامه داد: تاکنون ۶ هزار و ۵۸۰ برگ سند مالکیت شهری و روستایی را صادر کردیم و در دهه فجر تحویل متقاضیان در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت داده می‌شود.

وی تصریح کرد: ۲۵۱ پروژه در قالب تهیه وبازنگری طرح‌های هادی تخصیص اعتبار شد و در حال تصویب است.

دائمی با اشاره به اینکه یک میلیارد و ۱۴۰ میلیون تومان به صورت نقدی و غیرنقدی به حساب صد امام کمک شده است، عنوان کرد: از این مبلغ برای تأمین و تعمیر و تجهیز مسکن متقاضیان واجد شرایط استفاده می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان با اشاره به اینکه ۳۱۳ میلیارد تومان اعتبارات ملی و استانی برای ۲۳۲ روستا و ۲۳۲ پروژه در حوزه اجرای طرح هادی تخصیص داده شده است بیان کرد: پیشرفت فیزیکی این واحدها حدود ۷۵ درصد است که در دهه فجر به بهره برداری می‌رسد.

دائمی با اشاره به اینکه ۳۷ پروژه در ۱۶ شهرستان با اعتبار بالغ بر ۵۸ میلیارد تومان در راستای اجرای طرح‌های هادی افتتاح می‌شود، عنوان کرد: اجرای آسفالت، پیاده رو سازی، اجرای سنگفرش، جدول و پل از جمله این پروژه‌ها است.

وی با بیان اینکه ۲ هزار و ۶۰ روستا هدف بازنگری طرح هادی شدند که ۹۶۴ روستا بازنگری شده اند و ۷۴۷ روستا نیازمند بازنگری تا پایان امسال هستند، بیان کرد: اگر تخصیص اعتبارات استانی و ملی به بنیاد ابلاغ شود حدود ۳۰۰ روستا امسال بازنگری می‌شوند.

دائمی با اشاره به اینکه ۵۷ درصد واحدهای روستایی استان مقاوم سازی شده اند، افزود: میانگین کشوری واحدهای مقاوم روستایی ۴۹ درصد بوده که این آمار در گیلان ۸ درصد از میانگین کشوری بالاتر است.

  • نویسنده : تنظیم؛زلیخا صفری