امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Saturday, 23 October , 2021
امروز : شنبه, ۱ آبان , ۱۴۰۰ - 17 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 47458
  پرینتخانه » اخبار, اسلایدر, گیلان تاریخ انتشار : ۲۷ تیر ۱۴۰۰ - ۹:۵۴ | 34 بازدید | ارسال توسط :
معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان خبر داد؛

تزریق روزانه حدود ۱۵ هزار دُز واکسن کرونا در استان گیلان

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه در حال حاضر روزانه ۱۰ تا ۱۵ هزار دُز واکسن در استان تزریق می شود، گفت: ظرفیت افزایش این میزان به ۲۰ هزار دُز در روز نیز وجود دارد.

تزریق روزانه حدود ۱۵ هزار دُز واکسن کرونا در استان گیلان

صفیر گیلان؛آبتین حیدرزاده در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ویروس کرونا همچنان در استان گیلان فعال است، اظهار کرد: تعداد بستری‌های کرونایی استان به ۵۲۰ نفر رسیده است.

وی تأکید کرد: شهروندان در صورت مشاهده نخستین علائم بیماری که در جهش نوع جدید بیشتر به سرما خوردگی شدید شباهت دارد باید به نخستین مرکز بهداشتی و درمانی، مرکز جامع سلامت و مراجعه کنند.

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به ارائه خدمات همانند تست کرونا به این افراد، گفت: مراکز جامع خدمات کووید تا ساعت ۲۲ و یا مراکز ۲۴ ساعته آماده ارائه خدمات به شهروندان هستند.

وی با بیان اینکه یکی از راهکارهای دیگر برای جلوگیری از ابتلاء به ویروس کرونا انجام واکسیناسیون در سطح وسیع است، اضافه کرد: در حال حاضر در سطح استان گیلان روزی ۱۰ تا ۱۵ هزار دُز واکسن تزریق می‌شود.

حیدرزاده با اشاره به اینکه ظرفیت افزایش این میزان تا ۲۰ هزار دُز در روز نیز وجود دارد، ادامه داد: با وجود واکسیناسیون همچنان بهترین راهکار برای پیشگیری از ابتلاء به کرونا رعایت دستور العمل های بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی، عدم شرکت در دورهمی ها و حضور در اجتماعات است.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد