– رئیس سازمان صمت گیلان از تعیین تکلیف مشکلات ۱۰ واحد تولیدی و صدور دستورات لازم برای حل و فصل موانع موجود آنها در کارگروه رفع موانع تولید خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صفیر گیلان؛ تیمور پورحیدری ظهر چهارشنبه در جلسه تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار کرد: از جمله موارد مطروحه واحدها می‌توان به امهال بدهی بانکی، اخذ تسهیلات بانکی، انتقال اسناد تجاری، ترهین محل اجرای طرح، تعیین تکلیف بدهی به تأمین اجتماعی و شرکت گاز، تغییر کاربری و توقف عملیات اجرایی بانکی اشاره نمود.

وی از تصویب نهایی اعطا تسهیلات ۲۵ طرح کارشناسی شده مشکلات واحدهای تولیدی در کارگروه فرعی اشاره کرد و افزود: مشکلات این ۲۵ واحد تولیدی طی برگزاری جلسات متعدد کارشناسی با حضور نمایندگان بانک‌ها و ادارات مرتبط بررسی و مصوبه‌های پیشنهادی جهت رفع موانع موجود صادر گردید و در این جلسه به تصویب نهایی رسید.

پورحیدری تصریح کرد: ۲ طرح کارشناسی شده در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به مبلغ ۱۱۶ میلیارد ریال در این جلسه تصویب نهایی شد.

وی در این جلسه از عدم اجرای برخی مصوبات کارگروه توسط بانک‌ها گلایه نمود و اضافه کرد: مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید قانون است و بانک‌ها ملزم هستند تا این مصوبات را اجرایی کنند.