امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Monday, 17 May , 2021
امروز : دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 6 شوال 1442
شناسه خبر : 14118
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۳ | 2027 بازدید | ارسال توسط :

تقسیم بندی پروژه های عمرانی شهرداری رشت در بودجه سال ۹۷

صفیر گیلان؛در جلسه مشترک کمیسیون های عمران و بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی رشت پروژه های عمرانی شهرداری رشت در بودجه سال ۹۷ برای اجرایی شدن به ترتیب اولویت تقسیم بندی شدند. رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی رشت در این جلسه با اشاره به اینکه پروژه های عمرانی سازمان های مختلف شهرداری رشت در […]

تقسیم بندی پروژه های عمرانی شهرداری رشت در بودجه سال ۹۷

صفیر گیلان؛در جلسه مشترک کمیسیون های عمران و بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی رشت پروژه های عمرانی شهرداری رشت در بودجه سال ۹۷ برای اجرایی شدن به ترتیب اولویت تقسیم بندی شدند.
رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی رشت در این جلسه با اشاره به اینکه پروژه های عمرانی سازمان های مختلف شهرداری رشت در بودجه سال ۹۷ باید اولویت بندی شوند گفت: شهردار رشت باید از محل درآمدهایی که تحقق آن مشخص است برای اجرایی شدن پروژه های اصلی و با اولویت ورود کند.
رضا رسولی افزود: در یک الگوریتم پروژه های شهرداری رشت را به دو دسته الف و ب تقسیم کرده ایم و در قسمت الف پروژه های اولویت دار شامل پروژه های نیمه تمام ، مستمر و… قرار دارد.
وی با بیان اینکه درباره سراوان باید تصمیم گیری شود گفت: نباید چشم هایمان را به روی واقعیت ببندیم و متاسفانه هنوز اطلاعات صحیحی از میزان شیرآبه های سرازیر شده به لندفیل سراوان وجود ندارد.
رسولی با تاکید بر اینکه بهسازی لندفیل سراوان نباید حتی به مدت یک روز تعطیل شود تصریح کرد: این پروژه باید با اطلاعات کامل و بر اساس نیاز های واقعی اجرایی شود.
رسولی ایجاد ایستگاه آتش نشانی در مسکن مهر، خرید تجهیزات و ماشین آلات آتش نشانی و…. را از اولویت های بودجه سال ۹۷ شهرداری رشت دانست.
عضو کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی رشت نیز در این جلسه گفت: به دلیل کمبود اعتبارات و نقدینگی از سرعت اقدامات عمرانی مربوط به لندفیل سراوان کاسته شده است.
محمد حسن عاقل منش افزود: با توجه به اینکه میزان سرریز زباله در ایام نوروز به سراوان دو برابر افزایش پیدا می کند شهرداری رشت باید اعتبار لازم در این باره را اختصاص دهد.
وی با اشاره به وضعیت نامناسب ساختمان قدیمی شهرداری رشت بیان کرد: سیم های برق و سقف این ساختمان نیازمند تعمیر و بهسازی است و چنانچه به این مساله توجه نشود یقینا در آینده هزینه هنگفتی بهمراه دارد.
مشاور کمیسیون عمران شورای رشت نیز اظهار کرد: برای توزیع بودجه الگوریتمی با تقسیم بندی پروژه های با اولویت اول و دوم مشخص شده است.
مهدی برزگر افزود: با توجه به تصمیمات اخیر ۳۰۱ میلیارد تومان برای پروژه های با اولویت اول که در آن پروژه های نیمه تمام و مستمر قرار دارد در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به اینکه ۲۴ درصد بودجه عمرانی سال ۹۷ شهرداری رشت برای پروژه های نیمه تمام هزینه می شود تصریح کرد: بر اساس این الگوریتم ۱۶۸ میلیارد تومان از مجموع ۳۰۱ میلیارد تومان اعتبار مربوط به پروژه های اولویت دار به پروژه های مستمر اختصاص یافته و در واقع بر این اساس درآمدهای قطعی شهرداری رشت برای پروژه های نیمه تمام و مستمر هزینه می شود.
معاون خدمات شهری شهرداری رشت در جلسه مشترک امروز کمیسیون های عمران و بهداشت و محیط زیست شورا با قدردانی از عملکرد شورای چهارم رشت اظهار کرد: با حمایت های شورای چهارم تجهیزات و امکانات مناسبی برای سازمان آتش نشانی شهرداری رشت خریداری شد.
علی مقصودی با اشاره به خرید سطل های زباله مکانیزه در بودجه ۹۷ شهرداری رشت تصریح کرد: این مهم از جمله نیازهای شهر رشت است.
رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت نیز در این جلسه اظهار کرد: از سازمان های شهرداری رشت که عملکردشان مرتبط با کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا است خواستار معرفی پروژه های مهم در سال ۹۷ شده ایم.
فاطمه شیرزاد افزود: ۲ میلیارد و پانصد میلیون تومان در بودجه ۹۷ شهرداری رشت به منظور خرید تجهیزات سازمان آتش نشانی در نظر گرفته شده که بسیار ناچیز است و باید افزایش یابد.
وی با بیان اینکه حوزه ایمنی شهر باید همواره تقویت شود تصریح کرد: وجود خودروهای فرسوده در ارائه خدمات سازمان آتش نشانی تعلل ایجاد می کند.
شیرزاد با اشاره به اینکه سطل های زباله در سطح رشت از ظاهر نامناسبی برخوردار هستند بیان کرد: باید خرید سطل های زباله مکانیزه و….در دستور بودجه سال ۹۷ شهرداری رشت قرار بگیرد.
رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا افزود: احداث سامانکده زنان و گرمخانه برای نیازمندان باید در اولویت بودجه سال ۹۷ شهرداری رشت قرار بگیرد و متاسفانه سامانکده و گرمخانه فعلی شهرداری رشت پاسخگوی نیاز شهر نیست.
وی ساماندهی سگ های ولگرد را از خواسته های شهروندان دانست و گفت: ساماندهی سگ های ولگرد باید مورد توجه باشد.
عضو کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت در این جلسه اظهار کرد: برخی از افراد حامی حیوانات در قبال دریافت کمک ناچیزی از سوی شهرداری رشت حاضر به کمک و همراهی به منظور ساماندهی سگ های ولگرد هستند .
اسماعیل حاجی پور افزود: با توجه به حجم مشکلات شهرداری رشت، بهتر است مبحث ساماندهی سگ های ولگرد را به بخش های خصوصی واگذار کنیم.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد