امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Sunday, 16 January , 2022
امروز : یکشنبه, ۲۶ دی , ۱۴۰۰ - 13 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 14652
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۷ | 2261 بازدید | ارسال توسط :

تقویت فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی با مشارکت رسانه

صفیر گیلان؛رییس سازمان جنگل ها،با اشاره به اینکه ما به دنبال مردمی کردن منابع طبیعی هستیم گفت: نقش رسانه ها در ترویج فرهنگ منابع طبیعی بی بدیل است. خلیل آقایی رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در گفت و گو با مرکز اطلاع رسانی این سازمان گفت: ما به دنبال مردمی کردن منابع طبیعی هستیم […]

تقویت فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی با مشارکت رسانه

صفیر گیلان؛رییس سازمان جنگل ها،با اشاره به اینکه ما به دنبال مردمی کردن منابع طبیعی هستیم گفت: نقش رسانه ها در ترویج فرهنگ منابع طبیعی بی بدیل است.

خلیل آقایی رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در گفت و گو با مرکز اطلاع رسانی این سازمان گفت: ما به دنبال مردمی کردن منابع طبیعی هستیم و در این مسیر دنبال مطرح شدن نام  وزارتخانه و یا سازمان نیستیم.

وی نقش رسانه ها را در ترویج فرهنگ منابع طبیعی بی بدیل خواند و گفت: رسانه ها مهم ترین رکن ارتباطی با مردم هستند و می توانند در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی های مهم کشوری اثر گذار بوده و بسیاری از مسایل با اهمیت جامعه نظیر منابع طبیعی و محیط زیست را به اولویت های مهم تبدیل کنند.

آقایی تصریح کرد: یک درخت می تواند در یک سال اکسیژن دو نفر انسان را تامین کند ،گردوغبار و منو اکسید کربن را جذب و اکسیژن تولید نماید. بنابر این رسانه ها هستند که می توانند درباره اهمیت کاشت درخت و فواید درخت به جامعه و افکار عمومی اطلاع رسانی کنند.

 رییس سازمان جنگل ها گفت: امنیت اکولوژیک پایه و اساس امنیت جامعه است و  اگر دقیق به اطراف زندگی خود بنگریم در می یابیم همه حیات و زندگی انسان ها و موجودات وابسته  به منابع طبیعی است و صاحبان رسانه ها به عنوان یک اقدام مسئولانه و انسان دوستانه می توانند در مصاحبه با مسئولین، هنرمندان، ورزشکاران و آدم های تاثیرگذار در جامعه سوال بپرسند که امسال چند درخت کاشته اند؟!

رییس سازمان جنگل ها همچنین اضافه کرد: منابع طبیعی متعلق به همه آحاد جامعه است و وابسته به سازمان خاصی نیست و در راه حفظ و توسعه منابع طبیعی باید بسوی مردم دست خود را دراز کنیم و با  مشارکت همگانی به دنبال  توسعه و گسترش جنگل ها و فضای سبز کشور باشیم.

وی در این گفت و گو به یک نکته پیشنهادی دیگری اشاره کرد و گفت: طبق سنت حسنه هر ساله برای سفره هفت سین عید نوروز  گندم، جو و حبوبات پرورش می دهیم و در روز سیزده بدر آن را داخل رودخانه ها یا جاده ها رها می کنیم و بدون اینکه فوایدی از آن حاصل شود به راحتی ازدست می روند  این در حالی است که می شود در این راستا کاری ماندگار انجام داد و  بجای سبزه، یک نهال در گلدان رشد دهیم و در  روز طبیعت آن را در پارک و یا باغچه حیاط منزل بکاریم تا منفعت آن به همگان برسد و این می تواند به عنوان یک پیشنهاد  جایگزین و عام المنفعه مورد توجه عموم مردم قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد