مدیرعامل برق منطقه‌ای گیلان گفت: پروژه‌های مختلفی در بخش افزایش ظرفیت خطوط و پست‌ها طی سال جاری در حال اجرا است که می‌تواند در عبور موفق از پیک بار نقش بسزایی داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری صفیر گیلان، بهمن داراب زاده صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: صنعت برق برای عبور از پیک بار، در تابستان و زمستان با مشکلات فراوانی رو به رو است که برای غلبه بر این مشکلات از راهکارهای مختلفی استفاده می‌کند.

وی افزود: به مدار آوردن نیروگاه‌ها و واحدهای نیروگاهی، حداکثر سازی استفاده از تولید مولدین مقیاس کوچک، اجرای طرح مدیریت مصرف در بخش‌های خانگی، تجاری، اداری و کشاورزی، جمع آوری مراکز غیر مجاز و توقف فعالیت مراکز مجاز استخراج رمز ارز در تابستان و … تدابیر و برنامه‌هایی است که برای عبور از پیک بار اجرا می‌شود.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان ادامه داد: پروژه‌های افزایش ظرفیت در بخش خطوط و پست‌های برق از جمله این کارها است تا بتوان در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی نیاز مشترکان در پیک بار بود و پایداری شبکه برق را حفظ کرد.

داراب زاده اضافه کرد: در چند سال گذشته، صنعت برق کشور از نظر منابع مالی با محدودیت‌هایی رو به رو بود که اجرا و احداث پروژه‌های انتقال و فوق توزیع را در بخش‌های نیروگاه، خطوط و پست‌ها با چالش‌هایی رو به رو کرد که در این شرایط، پروژه‌های افزایش ظرفیت بسیار کارآمد و مناسب بود و با حداقل هزینه، نتایج مطلوب و خوبی را به همراه داشت و باعث بهبود وضعیت شبکه شد.

وی تصریح کرد: شبکه برق گیلان از نظر وضعیت بار در شرایط مناسبی قرار نداشت، به نحوی که بسیاری از خطوط و پست‌ها در وضعیت پرباری به سر می‌بردند که با اجرای پروژه‌های افزایش ظرفیت در بخش خطوط و پست‌ها، به وضعیت بهتری دست یافتیم.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان گفت: پروژه‌های مختلفی را در بخش افزایش ظرفیت خطوط و پست‌ها در سال جاری در حال اجرا هستیم که می‌توانند در عبور موفق از پیک بار سال، نقش بسزایی داشته باشند.