امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Monday, 18 October , 2021
امروز : دوشنبه, ۲۶ مهر , ۱۴۰۰ - 12 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 20818
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۰۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۷ | 2479 بازدید | ارسال توسط :

توازن فرهنگی و پرهیز از یک‌‌سویه نگری نخستین اولویت مد نظر تصمیم‌گیرندگان /نشاط‌بخشی، شاخصه‌ی فعالیت‌های کانون است

  به گزارش صفیر گیلان، صبح امروز فرمانداری رضوانشهر میزبان مدیر‌کل و مسوولان کانون پرورش فکری بود و فرماندار این شهرستان ضمن اشاره به پیشینه‌ی فرهنگی خود، از تلاش‌های هدف‌مند دست‌اندرکاران کانون سخن‌گفت و تلاش‌های مربیان آن را گامی در مسیر ادای تکلیف و حرکتی ارزش‌مند در ایجاد نشاط اجتماعی توصیف‌کرد. محمد مهدی مظفری در […]

توازن فرهنگی و پرهیز از یک‌‌سویه نگری نخستین اولویت مد نظر تصمیم‌گیرندگان /نشاط‌بخشی، شاخصه‌ی فعالیت‌های کانون است

 

به گزارش صفیر گیلان، صبح امروز فرمانداری رضوانشهر میزبان مدیر‌کل و مسوولان کانون پرورش فکری بود و فرماندار این شهرستان ضمن اشاره به پیشینه‌ی فرهنگی خود، از تلاش‌های هدف‌مند دست‌اندرکاران کانون سخن‌گفت و تلاش‌های مربیان آن را گامی در مسیر ادای تکلیف و حرکتی ارزش‌مند در ایجاد نشاط اجتماعی توصیف‌کرد.
محمد مهدی مظفری در ادامه، به نیاز‌های امروز جامعه پرداخت و با بیان این که مسایل فرهنگی مهم‌ترین دغدغه‌است، تصریح‌کرد: ایجاد توازن فرهنگی و پرهیز از یک‌‌سویه نگری، نخستین اولویتی است که باید مد‌نظر تصمیم‌گیرندگان و تصمیم‌سازان قرار‌گیرد.
نماینده عالی دولت در شهرستان درهمین ارتباط نیازسنجی و فراهم سازی خواسته‌های کودکان و نوجوانان را مهم ارزیابی‌کرد و برآوردن نیاز‌های آنان از سوی دستگاه‌های فرهنگی چون کانون را بسترساز تعالی و رشد آینده سازان و زمینه‌ساز قدردانی آنان از نسل‌های پیشین دانست.

او هم‌چنین افزایش فضا‌های فرهنگی را یک ضرورت خواند و با تاکید بر حمایت همه‌جانبه از کانون برای توسعه فضای آموزشی و گستره‌ی فعالیت‌ها گفت: این یک امر ضروری است که با مدیریت پروژه‌های فرهنگی و تشکیل شورای متشکل از مسوولان شهرستان پیگیری خواهد شد.
مظفری هم‌چنین نگاهی ویژه به ظرفیت‌های گسترده‌ی فضای مجازی داشت و با خاطرنشان‌کردن این موضوع که حضور در این فضا‌ها افزون بر آسیب‌های احتمالی، نتایج مثبتی را نیز به همراه‌دارد، افزود: نیازمند ورود به فضا‌های مجازی هستیم و دراین میان از تلاش‌های کانون برای مدیریت کودکان و نوجوانان در این حوزه استقبال می‌کنیم.
او درعین‌حال از اختصاص منابع مالی مناسب برای توسعه‌ی فضا‌های آموزشی کانون پرورش فکری و هم چنین حمایت از راه‌اندازی کتاب‌خانه سیار روستایی این دستگاه فرهنگی در شهرستان خبرداد و از افزایش همکاری‌های دوجانبه و چند جانبه میان کانون پرورش فکری و دستگاه‌های اجرایی رضوانشهرحمایت‌کرد.
مدیرکل کانون استان گیلان نیز ضمن قدردانی از نگاه فرهنگی فرماندار گفت: این دیدار تلاشی در جهت ایجاد بستر‌های مناسب برای کودکان و نوجوانان به عنوان«امید فردای نظام» و کاشت بذری است که ثمره و نتیجه‌ای ارزش‌مند برای فردا‌های کشور به همراه خواهد داشت.
اسفندیار ضیائی برهمین اساس، پیرامون ضرورت‌های هم افزایی و هم‌گرایی در میان دستگاه‌های فرهنگی استان سخن‌گفت و حضور در شهرستان‌ها را حرکتی برای نیل به این اهداف ارزیابی‌کرد.

وی افزود: هم‌افزایی، بسترساز بهره‌گیری از ظرفیت‌های متقابل و پیش‌گیری از صرف هزینه‌های غیرضروری مادی و معنوی است و کانون تلاش دارد با تکیه بر حمایت‌های امامان جمعه و نمایندگان عالی دولت در شهرستان‌ها، زمینه‌های مناسب‌تری برای این همکاری و همراهی‌ها ایجاد کند.

image_2018_11_28-4_26_47_556_4fm
تشریح پیشینه و اثر‌بخشی فعالیت‌های کانون ازدیگرمحور‌های سخنان این مدیر فرهنگی بود و ضیائی با اشاره به فعالیت‌های خلاقانه مربیان این مجموعه‌ و هم چنین اعتماد خانواده‌ها به کانون اظهار‌کرد: این فرصتی گران‌قدر برای دست‌یابی به توسعه‌ی همه‌جانبه و تربیت آینده‌سازان به عنوان مدیران جامعه‌است.
او برهمین اساس، برنامه‌محوری را لازمه‌ی توسعه عدالت فرهنگی و اجتماعی عنوان‌کرد و فراهم‌سازی زمینه‌های مناسب برای قرارگرفتن ابزار فرهنگی در سبد خانواده‌ها را نقطه‌ی آغازی برای این حرکت سازنده دانست.
استقبال از همراهی برای مدیریت حضور کودکان و نوجوانان در فضا‌های مجازی و هم چنین از راه‌اندازی سایت کودک و نوجوان در شهرستان رضوانشهر، از دیگر بخش‌های سخنان اسفندیارضیائی بود و وی درهمین حال همکاری افزون‌تر مسوولان ازکانون و تلاش برای راه‌اندازی کتاب‌خانه سیار شهری این مجموعه‌ی فرهنگی را برای افزایش گستره‌ی خدمات‌رسانی خواستارشد.

image_2018_11_28-4_26_48_598_MZ2
برپایه این گزارش، ارایه‌ی گزارشی از عملکرد مراکز فرهنگی هنری چوکا و رضوانشهر توسط مربی مسوولان این مراکز فرهنگی هنری و هم‌چنین طرح خواسته‌ها، برای پیش‌برد اهداف و اولویت‌های کانون در بخش چوکا و شهرستان رضوانشهر، بخش‌پایانی این دیدار به شمار‌می‌رفت.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد