مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان، هدف از اجرای طرح مذکور را توانمندسازی ۶۲۰۰ نفر از فعالان عرصه مشاغل خانگی و زنان سرپرست خانوار در سطح کشور دانست و افزود: سهم استان گیلان در این طرح نوین ۲۷۰ نفر است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صفیر گیلان؛عباس علیزاده اظهار کرد: طرح ملی توانمندسازی زنان سرپرست خانوار مطابق با  الگوی نوین کسب و کار به کارفرمایی دفتر امور بانوان و خانواده استانداری، نظارت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اجرای سازمان جهاد دانشگاهی استان گیلان دنبال می شود.

وی هدف از اجرای طرح مذکور را توانمندسازی ۶۲۰۰ نفر از فعالان عرصه مشاغل خانگی و زنان سرپرست خانوار در سطح کشور دانست و افزود: سهم استان گیلان در این طرح نوین ۲۷۰ نفر است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان تصریح کرد: اجرای طرح ملی توانمندسازی زنان سرپرست خانوار مطابق با الگوی نوین کسب و کار با محوریت حمایت و توانمندسازی از مشاغل خانگی در استان گیلان به اجرا درآمده است.

علیزاده عنوان کرد: در فاز نخست طرح با پایش و ارزیابی تعداد ۳۸۴۳ نفر از زنان سرپرست خانوار، تعداد ۲۷۰ نفر از زنان سرپرست خانوار در ۱۱ مزیت اصلی شامل حصیربافی، قالیبافی، گلیم بافی، دوزندگی، چادرشب، عروسک بافی، پرورش گل و گیاه زینتی، چرم دوزی، گلسازی، معرق، نقاشی و هنرهای تجسمی شناسایی و به فاز دوم طرح متصل شدند.

وی با بیان اینکه پس از اجرای فاز اول طرح یعنی شناسایی افراد متناسب با شرایط طرح در فاز دوم نسبت به توانمندسازی افراد شرکت کننده از طریق ارایه آموزش های عمومی و تخصصی توسط معاونت آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی استان اقدام شد، گفت: اهم آموزش های ارایه شده شامل کارگاه آموزشی مفاهیم، کارگاه ایده پردازی و خلاقیت، کارگاه آموزشی شناسایی فرصت ها و نحوه راه اندازی کسب و کار، کارگاه آموزشی زنجیره ارزش و تولید و کارگاه آموزشی فروش و بازاریابی است.

مدیرکل تعاون، کل و رفاه اجتماعی گیلان خاطرنشان کرد: پس از اجرای فاز دوم، افراد شرکت کننده به ۱۹ پیشران حمایت کننده مشاغل خانگی متصل شدند. همچنین تعدادی از پیشرانان طرح مذکور که متقاضی دریافت تسهیلات کم بهره بودند نیز در سال ۱۳۹۹ مورد حمایت قرار گرفته و مصوبات دریافت تسهیلات کم بهره به آنان ابلاغ شده است.

علیزاده، اتصال به بازارهای سنتی، معرفی غرفه های الکترونیک رایگان در سطح کشور توسط جهاد دانشگاهی و برگزاری نمایشگاه های فصلی را از جمله حمایت های انجام شده در طرح ملی توانمندسازی زنان سرپرست خانوار برای تولیدکنندگان مشاغل خانگی دانست.