به گزارش صفیر گیلان ،دکتر محمدرضا پارسی مدیرکل بهزیستی  با بیان اینکه از ۲۴ نمایشنامه که  به دبیرخانه جشنواره تئاتر معلولان ارسال شد  ۱۴ نمایشنامه برای بازبینی انتخاب و داوران از بین آنها تعداد هفت نمایشنامه را برای بخش جشنواره تئاتر برگزیدند . محمد رضا پارسی در نشست خبری به مناسبت برگزاری جشنواره تئاتر معلولان […]

به گزارش صفیر گیلان ،دکتر محمدرضا پارسی مدیرکل بهزیستی  با بیان اینکه از ۲۴ نمایشنامه که  به دبیرخانه جشنواره تئاتر معلولان ارسال شد  ۱۴ نمایشنامه برای بازبینی انتخاب و داوران از بین آنها تعداد هفت نمایشنامه را برای بخش جشنواره تئاتر برگزیدند .

محمد رضا پارسی در نشست خبری به مناسبت برگزاری جشنواره تئاتر معلولان اظهار کرد: رسالت اصلی بهزیستی را نمایش توانمندی‌های جامعه معلولان دانست و افزود : توجه به استعدادهای جامعه معلولان امری ضروری بوده و تغییر نگرش مردم و رشد و پرورش خلاقیت در جامعه مهم است .

مدیرکل بهزیستی افزود : ۲۴ نمایشنامه به دبیرخانه جشنواره تئاتر معلولان ارسال شد که از بین آنها ۱۴ نمایشنامه برای بازبینی انتخاب شد و داوران از بین آنها تعداد هفت نمایشنامه را برای بخش جشنواره تئاتر برگزیدند .

وی افزود : هفت نمایشنامه را شامل خروس نگو یه ساعته، شنل قرمزی و گرگ دست و پا چلفتی، مردم چه می‌بینند، از یاد رفته، پایان‌نامه، کارگران مشغول کارند و صحنه آخر در بخش‌های صحنه‌ای، کودک و نوجوان و خیابانی را از عناوین نمایشنامه مذکور عنوان کرد.
دکتر محمدرضا پارسی با بیان اینکه نمایشنامه‌های مذکور از روزهای ۱۴ تا ۱۶ دی ماه جاری به مدت سه روز با هم رقابت می‌کنند، تصریح کرد: داوران هنرمند مطرح ایرج راد، اصغر همت و محمود طیاری برگزیدگان این جشنواره را مشخص می‌شود و طی مراسمی که در سالن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود به نفرات برتر هر رشته نخست تا سوم جوایز نفیسی داده می‌شود .

مدیرکل بهزیستی با اشاره به برگزیدگان نمایش در رشته‌های نمایشنامه‌ نویسی کارگردانی ، بازیگری اول، دوم و سوم زن و مرد عنوان کرد و گفت: در سال جاری یک جایزه به جشنواره اضافه شده و جایزه توسط تماشاگران به نمایش برتری که مورد قبول تماشاگران است، داده می‌شود .