امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Monday, 18 October , 2021
امروز : دوشنبه, ۲۶ مهر , ۱۴۰۰ - 12 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 24808
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۷ | 2241 بازدید | ارسال توسط :

توجه به زیربناهای اقتصادی در راس برنامه های دولتمردان باشد/ سپاه در عبور از تحریم ها نقش اساسی ایفا کرد

به گزارش  صفیر گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در خطبه های نمازجمعه رشت با توصیه همگان به تقوای الهی اظهار کرد: ۲۸ فروردین ماه مصادف با ۱۱ شعبان روز ولادت حضرت علی اکبر(ع) فرزند ارشد امام حسین(ع) و روز جوان است. وی به رهنمودهای مقام معظم رهبری به جوانان و مطالبه ایشان از این قشر […]

توجه به زیربناهای اقتصادی در راس برنامه های دولتمردان باشد/ سپاه در عبور از تحریم ها نقش اساسی ایفا کرد

به گزارش  صفیر گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در خطبه های نمازجمعه رشت با توصیه همگان به تقوای الهی اظهار کرد: ۲۸ فروردین ماه مصادف با ۱۱ شعبان روز ولادت حضرت علی اکبر(ع) فرزند ارشد امام حسین(ع) و روز جوان است.

وی به رهنمودهای مقام معظم رهبری به جوانان و مطالبه ایشان از این قشر از جامعه اشاره کرد و افزود: کوشا و با همت، دارای انگیزه والا و متعالی، دارای تهذیب آموزه های اخلاقی و حاضر در عرصه های مختلف جامعه اسلامی از جمله ویژگی های جوان از نگاه رهبر معظم انقلاب است.
امام جمعه رشت با بیان اینکه پارسایی و دینداری مطالبه مقام معظم رهبری از جوانان است، تصریح کرد: با نشاط بودن، پر شوری، دارای ابتکار عمل، خلاق، پرهیز از تنبلی و با تقوا بودن از مطالبات رهبر معظم انقلاب از جوانان است.
آیت الله فلاحتی به ولادت مقام معظم رهبری در ۲۹ فروردین ماه سال ۱۳۱۸ خورشیدی اشاره کرد و گفت: از خداوند برای رهبر معظم انقلاب طول عمر با عزت آرزو می کنیم.
وی با اشاره به نامگذاری روز ارتش توسط امام(ره) در ۲۹ فروردین ماه سال ۱۳۵۸، بیان کرد: در جنگ ۸ ساله تحمیلی ارتش جمهوری اسلامی ایران برگ زرینی در صحنه انقلاب اسلامی از خود به جا گذاشت و این روز را به تمام نیروهای مسلح ایران تبریک می گوییم.
نماینده ولی فقیه در گیلان به تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط ترامپ کذایی که از الفبای سیاست و اداره آمریکا اطلاعی ندارد، اشاره کرد و یادآور شد: تروریست خواندن سپاه موضوع عجیب و جدیدی از طرف آمریکا نیست و در گذشته نیز بوده است.
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه سرپوش گذاشتن به شکست های پی در پی سردمداران رژیم صهیونیستی یکی از هدف های مذبوحانه تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است، خاطرنشان کرد: تروریست نامیدن سپاه برای حفظ نتانیاهو در عرصه سیاست است.
وی، تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را حرکت روانی آمریکا دانست و اظهار کرد: دشمن به دلیل اینکه در اقتصاد تحریمی نتوانست ملت ایران را به زانو درآورد، تلاش می کند سپاه را مسئول مشکلات اقتصاد غیر تحریمی معرفی کند اما بدانند این ترفند آنها نیز شکست می خورد.
امام جمعه رشت، بخش اندکی از مشکلات اقتصادی جامعه را ناشی از مسائل ایجاد شده در خارج از مرزهای کشور عنوان کرد و افزود: بخشی از وضعیت اقتصادی ناشی از بی توجهی مسئولان، نبود نظارت و سستی در تصمیم گیری های داخل کشور است و همچنان از دولتمردان می خواهیم برای مشکلاتی که کشور را فرا گرفته تدبیری بیندیشند.
آیت الله فلاحتی با تاکید براینکه توجه به مسائل و زیربناهای اقتصادی باید در راس برنامه های دولتمردان باشد، بیان کرد: ترامپ تلاش می کند سپاه را مسئول مشکلات در جامعه ما معرفی کند که البته نمی تواند.
وی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را زمینه ساز شکست های پی در پی آمریکا در منطقه غرب آسیا به ویژه در ایران دانست و تصریح کرد: در فتنه سال ۸۸ و ۹۶ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار مردم نقشه شوم فتنه گران داخلی و خارجی را متلاشی کرد.
نماینده ولی فقیه در گیلان به نقش اساسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عبور از تحریم ها اشاره کرد و گفت: سپاه در اجرای پروژه های بزرگ نفتی با کمک به دولت توانست کشور را حفظ کند ضمن اینکه در تامین امنیت داخلی سپاه نقش اساسی ایفا کرده و در تمام عرصه ها تیر آمریکا به سنگ خورده است.
آیت الله فلاحتی با اشاره به تلاش دشمنان برای تجزیه عراق، سوریه و لبنان، خاطرنشان کرد: سپاه در جلوگیری از تجزیه کشورهای غرب آسیا در کنار ملت ها و دولت ها نقش اساسی داشته است.
وی ادامه داد: آمریکا تلاش کرد تروریست ها را در غرب آسیا اقتدار ببخشد اما سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مانع از آن شد و سیاه رویی برای آمریکایی ها باقی مانده است.
امام جمعه رشت با بیان اینکه آمریکایی ها بدانند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاری در چشم و استخوانی در گلوی آنهاست، اظهار کرد: به آمریکایی ها می گوییم از عقده ای که از سپاه به دل گرفته اید باید بمیرید.

آیت الله فلاحتی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را برآمده از دل مردم، در کنار مردم و خدمتگزار مردم ذکر کرد و یادآور شد: سپاه همواره در سختی ها در کنار ملت ایران بوده است.
وی، تروریستی خواندن سپاه را خلاف کنوانسیون های بین المللی خواند و اضافه کرد: اگر آمریکایی ها بخواهند حرکت کور تروریستی خواندن سپاه را در عرصه جهانی ادامه دهند با واکنش نیروهای مسلح دنیا مواجه می شوند.
نماینده ولی فقیه در گیلان تصریح کرد: اگر آمریکایی ها بخواهند این روند را ادامه دهند دیگر هیچ نقطه امنی برای سربازان و نظامیان این کشور وجود نخواهد داشت.
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه حرکت زشت دولتمردان بی کفایت آمریکا را به فال نیک می گیریم، خاطرنشان کرد: امروز تمام مستضعفان دنیا دلداده نهاد مردمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستند بنابراین به سپاه افتخار می کنیم که در کنار سیل زدگان قرار گرفتند، محبوب ملت ها و مغضوب مستکبران شدند.
وی در ادامه به ویژگی های تربیت اسلامی اشاره کرد و گفت: یکی از ویژگی های تربیت اسلامی این است که انسان خدا را ناظر بر اعمال خود بداند و اگر اینگونه شود بسیاری از تنش ها و کنش هایی که می تواند ویرانگری هایی در زندگی به وجود آید را از بین می برد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد