اختصاصی/صفیر گیلان؛عاطفی با بیان اینکه مدیریت شهری کیاشهر به مساله زیست محیطی توجه ویژه ای دارد، گفت: ساماندهی سیما، منظر و مبلمان شهری، پیگیری موضوع دفن زباله، فرهنگ سازی در کاهش تولید زباله و آموزش در جهت تفکیک از مبدا زباله، توسعه اماکن بهداشتی، مناسب سازی فضای شهری برای افراد خاص و ارائه خدمات الکترونیکی و هوشمندسازی شهری برنامه‌های مدیریت شهری کیاشهر در حوزه خدمات شهری و محیط زیست است.

اختصاصی/صفیر گیلان؛به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار شورای شهر و شهرداری بندر کیاشهر از تعداد کثیری از خبرنگاران و اصحاب رسانه استان تجلیل به عمل آوردند.

مرتضی عاطفی عصر دوشنبه در نشست خبری  خبرنگاران و اصحاب رسانه بازوان توانمند مدیران شهری برای حل مشکلات و چالش‌های شهروندی  دانست و افزود: از همراهی رسانه ها بسیار سپاسگزارم.

عاطفی به عملکرد مدت یک سال و نیم حضورش در شهرداری پرداخت و افزود : ۵۳ طرح شهرداری به مصوبه شورای شهر رسیده به طرح ها نگاه کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت شده است.
وی در ادامه افزود ؛ با تغییر مدیریت اجرایی شهر، تغییرات ملموس و قابل مشاهده و درک‌ است و بنده در این مدت سعی کردم از اذان صبح تا اذان مغرب در شهر و به شخصه ناظر و پیگیر پروژه های در دست اجرا هستم و تمام تلاشم این است که در مدیریت شهری عملکردم طوری باشد که شایسته ی مردم خوب و بافرهنگ شهر بندر کیاشهر باشم.

شهردار بندر کیاشهر با اشاره به ریز برنامه‌های این مجموعه برای رفع کاستی های این شهر  اشاره و اظهار کرد تعیین تکلیف و اتمام پروژه‌های نیمه تمام شهری، بازگشایی میدان استراتژیک، معابر اصلی، پیگیری کمربندی و توسعه معابر، اجرای نهضت آسفالت احداث ساختمان جدید شهرداری، شناسایی و حفظ بناهایش با ارزش معماری، ساماندهی بازار ماهی فروشان، راه اندازی بازار آدسینه، بازطراحی و تکمیل پارک ساحلی ساماندهی پیاده روهای سطح شهر، بهسازی مبادی ورودی شهر و مکان یابی و احداث پارگینگ عمومی اهم برنامه‌های مدیریت شهری کیاشهر در حوزه عمرانی است.

عاطفی با بیان اینکه مدیریت شهری کیاشهر به مساله زیست محیطی توجه ویژه ای دارد، گفت: ساماندهی سیما، منظر و مبلمان شهری، پیگیری موضوع دفن زباله، فرهنگ سازی در کاهش تولید زباله و آموزش در جهت تفکیک از مبدا زباله، توسعه اماکن بهداشتی، مناسب سازی فضای شهری برای افراد خاص و ارائه خدمات الکترونیکی و هوشمندسازی شهری برنامه‌های مدیریت شهری کیاشهر در حوزه خدمات شهری و محیط زیست است.

/بهسازی و نوسازی محلات فرسوده شهر در دستور کار شهردار

عاطفی پیگیری تصویب طرح تفصیلی رفع نواقص، رفع موانع ساخت و ساز، بهسازی و نوسازی محلات فرسوده شهر، توجه به اقلیم ویژه شهر در برنامه ریزی و طراحی شهری، تعیین تکلیف شهرک ساحلی کلان شهرها و محله بندی سطح شهر برنامه‌های شهرداری کیاشهر در حوزه شهرسازی است.

شهردار بندر کیاشهر از بازپیرایی پل چوبی این شهر خبر داد و اضافه کرد: این پل چوبی کیاشهر که دارای ظرفیت و قابلیت گردشگری بالایی است تالاب را به ساحل خزر وصل می‌کند و جاذبه‌های گردشگری کم نظیری دارد.

عاطفی از احداث پیاده راه فرهنگی – گردشگری در کیاشهر خبر داد و بیان کرد: فاز نخست پیاده راه بندر کیاشهر با مساحت ۳ هزار متر مربع به عنوان پلازای شهری احداث می‌شود و فاز بعدی آن شامل طراحی مبلمان و طراحی شهری در سطح ۵ هزار متر مربع انجام شده است.

وی به تشریح اهم فعالیت‌های مدیریت شهری کیاشهر پرداخت و افزود: احداث بلوار میانی امیرکیاشهر و تأمین روشنایی، توسعه پارک شهروند، سنگفرش بازار ماهی فروشان، احداث میدان ثارالله، سنگفرش ورودی بوجاق، پروژه جمع آوری و هدایت آب‌های سطحی احداث پارک‌های محله محور و به روزرسانی تابلوهای هدایت مسیر بخشی از اقدامات مدیریت شهری کیاشهر بوده است.

شهردار بندر کیاشهر با بیان اینکه در حوزه عمرانی اقدامات مؤثری صورت گرفته است، گفت: اجرای آسفالت در نقاط مختلف شهری، لایروبی انهار و مسیل‌ها، مرمت و بازسازی گلزار شهدا و دیواره گذاری کانال آدینه، بازگشایی معابر استراتژیک و اصلی، و افزایش سرانه فضای ورزشی با محوریت ورزش‌های ساحلی بخش دیگری از اقدامات شهرداری کیاشهر بوده است.

عاطفی از جمع آوری روزانه ۱۸۰۰۰ کیلوگرم زباله در کیاشهر خبر داد و اضافه کرد: از این میزان ۱۲۰۰ کیلوگرم آن پسماند خشک است.

وی با بیان اینکه کیاشهر هوشمندسازی می‌شود، افزود: مقدمات هوشمندسازی کردن شهر بندری کیاشهر فراهم شده و زیرساخت‌های هوشمند شهری به منظور تحقق شهر هوشمند ایجاد شده است.

شهردار کیاشهر از راه اندازی سیستم ارائه خدمات الکترونیک سماک در این شهر خبر داد و اضافه کرد: سامانه سماک جهت ارائه خدمات الکترونیک، دست یابی به اهداف شهر هوشمند، کاهش مراجعه حضوری و ارائه خدمات غیرحضوری صدور پروانه و دیگر خدمات مربوط به شهرداری بندر کیاشهر راه اندازی شده و در حال بهره برداری است.

پور باقری؛هرچه خبر سالم و‌ شفاف تر باشد اعتماد عمومی بیشتراست

در ادامه این نشست حاتم پور باقری عضو شورای شهر افزود :خبرنگاران چشم گوش جامعه و مردم هستند. رسالت شما ارائه خبر سالم و درست هست و هرچه خبر سالم تر و‌ شفاف تر باشد اعتماد عمومی بیشتر خواهد شد.
همچنین طاهره اجتماعی نایب رئیس شورای شهر بندرکیاشهر اظهار داشت : روز خبرنگار را روز پاسداران قلم می نامم و علیرغم اینکه امروز افتخار نمایندگی مردم شهرم را دارم اما بواسطه ۱۳ سال سابقه خبرنگاری، هنوز هم خود را یک خبرنگار می دانم و دلم برای بوی روزنامه تنگ شده است.
در ادامه قهرمانی ریاست شورای شهر بندرکیاشهر با اشاره به جایگاه خبرنگار گفت : خبرنگاران رزمندگان بدون سنگر هستند رزمندگانی که خود در میدان رزم ، سنگری برای دفاع ندارند.

در انتها مراسم دکتر میثم سلسله خزانه دار شورا ضمن تبریک روز خبرنگار به سوالات خبرنگاران پاسخ داد و مشکلات و سد راه هایی را که از سمت سازمان هایی مثل محیط زیست بر سر راه شورا و شهرداری قرار گرفته بود را برای خبرنگاران تشریح کرد.

تقدیر ازخبرنگاران و اصحاب رسانه پایان بخش این نشست بود.

  • نویسنده : تنظیم،زلیخا صفری راسته کناری