جانشین فرماندهی سپاه قدس گیلان اظهار کرد: با توجه به خدمات های انجام شده ، از ابتدای کرونا تاکنون حدود ۴۷۰ میلیارد تومان، بسته های معیتشی ، بهداشتی ، آموزشی و جهیزیه بین اقشار آسیب پذیر در گیلان توزیع شد و این روند همچنان ادامه دارد.

اختصاصی/صفیر گیلان؛سرهنگ الیاس کوثری روز چهارشنبه به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار ، در نشست با اصحاب رسانه استان گیلان اظهار داشت: طی سه ماهه اول سال جاری حدود ۷۸ هزار بسته معیشتی به ارزش ۴۷ میلیارد تومان و همچنین از اول محرم تاکنون نیز ۴۴ هزار بسته معیشتی بین اقشار آسیب‌پذیر توزیع شد.

وی افزود: همچنین طی سه ماهه اول امسال ۹۰ هزار پرس غذای گرم به ارزش چهار میلیارد تومان و ۶۰ سری جهیزیه نیز بین نوعروسان در گیلان توزیع شد و در این مدت نیز، ۲۸۹ راس گوسفند قربانی و گوشت آن بین اقشار کم درآمد توزیع شد.

جانشین فرماندهی سپاه قدس گیلان به فعالیتهای سپاه قدس گیلان از ابتدای شیوع کرونا نیز اشاره و بیان کرد: از ابتدای کرونا تا پایان سال گذشته ، به همت و مساعدت بسیجیان ، خیرین و مردم، ۷۰۰ هزار بسته معیشتی به ارزش ۳۱۵ میلیارد تومان بین اقشار آسیب‌پذیر گیلان توزیع شد.

سرهنگ کوثری ادامه داد: همچنین از ابتدای شیوع کرونا تا پایان سال گذشته، ۲۰ هزار بسته آموزشی به ارزش ۲۱ میلیارد تومان و ۷۲۰ هزار بسته بهداشتی به ارزش ۷۲ میلیارد تومان بین اقشار آسیب‌پذیر و کم درآمد استان گیلان توزیع شد.

خاطرنشان کرد: همچنین تا پایان سال گذشته در قرارگاه‌های بسیج ۲ هزار و ۷۵۴ راس گوسفند به ارزش هشت میلیارد تومان ذبح و گوشت آن در اختیار خانواده های آسیب پذیر گیلان قرار گرفت و یک میلیون و ۸۰۰ هزار پرس غذای گرم نیز به ارزش ۴۵ میلیارد تومان توزیع شد.

وی اضافه کرد: در بحران آب خوزستان نیز ، طی ۴۸ ساعت، ۲۲۹ تانکر آب از سوی سپاه قدس گیلان به ارزش یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به مناطق خوزستان ارسال شد و در بخش تامین جهیزیه نیز، تا پایان سال گذشته، ۳۰۰ سری جهیزیه به ارزش هفت میلیارد و۵۰۰ میلیون تومان بین نوعروسان توزیع شد.

جانشین فرماندهی سپاه قدس گیلان اظهار کرد: با توجه به خدمات های انجام شده ، از ابتدای کرونا تاکنون حدود ۴۷۰ میلیارد تومان، بسته های معیتشی ، بهداشتی ، آموزشی و جهیزیه بین اقشار آسیب پذیر در گیلان توزیع شد و این روند همچنان ادامه دارد.

سرهنگ کوثری در ادامه گفت: از سوی دیگر ۷۵۶ روستا در گیلان از لحاظ کمبود آب شرب امکان سنجی و نظرسنجی شده و  تا مدت ۳۰ ماه، به این ورستاها خدمات آبرسانی ارایه می‌شود تا مشکل آب شرب در این مناطق نیز برطرف شود.

وی در خاتمه افزود: یکی از رده‌های سپاه، بخش سازندگی است که هم اینک حدود سه هزار و ۵۰۰ گروه جهادی در گیلان در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند و علاوه بر آن، بخش های بهداری و ورزشی سپاه قدس گیلان نیز فعالیتهای ارزنده‌ای دارند.