صفیر گیلان،حجت الاسلام علیزاده افزود: در راستای اجرای مهر تحصیلی در سال ۱۴۰۰، ۷۳۴بسته لوازم التحریر و وسایل کمک آموزشی تهیه شده و در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه خبری صفیر گیلان؛حجت الاسلام ستار علیزاده در جمع خبرنگاران در  رشت، اعلام کرد: همزمان با بازگشایی مدارس در قالب طرح مهر تحصیلی ۷۳۴ بسته تحصیلی بین دانش آموزان کم بضاعت گیلانی توزیع می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: یکی از این طرح‌های اجتماعی سازمان اوقاف، اجرای امینانه نیات موقوفات برای تامین کمک هزینه تحصیلی دانش‌آموزان بی‌بضاعت در قالب تهیه لوازم‌التحریر با عنوان طرح مهر تحصیلی است.
وی اظهار داشت: طرح مهر تحصیلی هر ساله در آستانه بازگشایی مدارس و با شناسایی دانش‌آموزان کم ‌بضاعت از طریق مراجع ذیصلاح مانند آموزش و پرورش اجرا می‌شود.

حجت الاسلام علیزاده افزود: در راستای اجرای مهر تحصیلی در سال ۱۴۰۰، ۷۳۴بسته لوازم التحریر و وسایل کمک آموزشی تهیه شده و در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

وی خاطرنشان ساخت: ۴۸۰ بسته متعلق به دانش‌آموزان مقطع ابتدایی و ۲۵۴ بسته متعلق به دانش‌آموزان دوره متوسطه است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان اظهار داشت: ارزش بسته‌های اهدایی ۶۳۰ میلیون ریال است.
وی گفت: این بسته‌ها از محل درآمد موقوفات منطبق با کمک به دانش‌آموزان بی بضاعت در چهار شهرستان رشت، آستانه اشرفیه، صومعه سرا و رودسر تهیه شده است.

حجت الاسلام علیزاده اذعان داشت: موقوفات آقا سید جنید سیاهکوچه، موقوفه سید جلال الدین اشرف(س) آستانه اشرفیه،رضا اسماعیل پور لرزجان و حاج رضا سلیمانی شوئیل رودسر، ناصرقلی خان امجدالدوله فومن، حاج صالح نویدی و آقا سید ابراهیم گوراب زرمیخ صومعه سرا، حاج میرزا موسی تاگین لاهیجان و عبدالعلی لنکرانی و میرزا امان اله حکیم ربانی رشت از جمله موقوفاتی هستند که نیات مرتبط با کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت دارند.

این مقام مسئول یادآور شد: خیرین می توانند برای مشارکت در این طرح هدیه های نقدی خود را به شماره حساب ۰۲۲۲۰۴۰۲۰۷۰۰۸ به نام اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان واریز نمایند.

وی با اشاره به آیات و روایات مختلف در خصوص اهمیت والای جایگاه علم و دانش در دین اسلام، افزود: آینده کشور در گروی تعلیم و تربیت است و ارتباط معناداری بین بی‌سوادی با آسیب‌ها و بزه‌های اجتماعی وجود دارد و تجربه ثابت کرده کسانی که از دانش بی بهره اند، بستر برای انحرافات اجتماعی‌ در آنها فراهم‌تر است.

مدیرکل اوقاف گیلان با بیان اینکه واقفان خیراندیش به بسط و گسترش علم توجه بسیار زیادی داشته‌اند، اظهار کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه در اینجا نقش واسطه را داردو با اجرای امینانه نیات واقفان، هدف واقف را بعد از پایان حیات مادی اش، اجرایی می کند.