صفیر گیلان؛رئیس منابع طبیعی فومن از توقیف ۱۱۳ دستگاه خودروی نیسان با ۹۰ تن چوب جنگلی قاچاق خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صفیر گیلان از فومن؛ رسول نوروزی عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت فرا رسیدن هفته منابع طبیعی اظهار کرد: بیش از ۱۰ هزار نهال رایگان به مناسبت هفته منابع طبیعی در سطح شهرستان فومن توزیع می‌شود.

نوروزی هفته منابع طبیعی را بهترین فرصت برای ارائه طرح، ایده پردازی با هدف آگاه سازی و نهادینه کردن فرهنگ منابع طبیعی خواند و گفت: بر همین اساس و در جهت فرهنگ سازی کاشت نهال در مناطق مختلف فومن در طول هفته غرس می‌شود.

وی با اشاره به توزیع نهال از گونه‌های جنگلی، صنوبر، بلوط، کاج‌های زینتی، ون و افرا در این هفته، اضافه کرد: برای اجرای مطلوب‌تر برنامه‌ها سعی شده مراسم‌های مختلف با حضور پررنگ مردم و مسئولین برگزار شود.

وی با اشاره به انسجام گروهی و تعامل در اجرای برنامه‌های هفته منابع طبیعی ادامه داد: با استفاده از ظرفیت و امکانات موجود برای هدایت و ترویج فرهنگ منابع طبیعی به آحاد جامعه همه باید همگام باشیم.

رئیس منابع طبیعی فومن با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون ۲۷ هکتار از زمین‌های منابع طبیعی در فومن رفع تصرف شده است، گفت: در همین ایام حدود ۱۱۳ دستگاه خودرو حامل ۹۰ تن چوب قاچاق توقیف شده است.

نوروزی با تاکید بر اینکه ۹۴۶ اصله چوب جنگلی پس از توقیف این خودروها کشف شده است، افزود: در طی این مدت ۱۲۵ تن چوب قاچاق کشف و  متخلفین ۳۵۰ میلیون تومان در حق دولت جریمه شدند.

رئیس منابع طبیعی فومن تصریح کرد: مردم می‌توانند هرگونه تخلف و تصرف را به سامانه ۱۳۹ و یا ۱۵۰۴ اطلاع رسانی کنند.

  • نویسنده : تنظیم؛زلیخا صفری