صفیر گیلان/رئیس شورای اسلامی شهر رشت در جلسه کمیسیون تلفیق شورا گفت: پیشنهاد می کنم قیمت عوارض مربوط به برپایی نمایشگاه های کتاب و محصولات فرهنگی در سال ۱۴۰۳ بر اساس نرخ سال ۱۴۰۲ باقی بماند تا کمکی به فعالان این حوزه شود.

صفیر گیلان/به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت، محمد حسین واثق کارگرنیا رئیس شورای اسلامی شهر رشت در جلسه کمیسیون تلفیق در ساختمان جلسات شورای رشت با تبریک سالروز میلاد امام جواد الائمه(ع) اظهار کرد: امیدواریم با تعرفه ها و عوارضی که توسط اعضای شورا برای شهرداری رشت در سال ۱۴۰۳ به تصویب می رسد ، فضای خدمات رسانی مطلوبتر به شهروندان فراهم شود.

وی به بررسی دفترچه عوارض شهرداری رشت در سال ۱۴۰۳ اشاره کرد و گفت: در جلسه امروز عوارض و تعرفه بهای خدمات ۶ سازمان دیگر از مجموعه شهرداری رشت بررسی می شود.

کارگرنیا با تاکید به اینکه فعالین حوزه فرهنگ سربازان جنگ نرم محسوب می شوند افزود: در شرایطی که دشمن تمام تلاش خود را به منظور نابودی فرهنگ اصیل اسلامی انقلابی به کار گرفته است ، به عنوان منتخبین مردم شریف رشت در شورای ششم باید سهم خود را در راستای حمایت از فعالین فرهنگی ایفا کنیم .

اعضای شورای رشت موافقت خود را با عدم افزایش قیمت عوارض و تعرفه بهای مربوط به برپایی نمایشگاه های عرضه کتاب و محصولات فرهنگی اعلام کردند و مقرر شد این موضوع به منظور تصویب نهایی در صحن هفته آینده شورا مطرح و به رای گذاشته شود.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه ‌عوارض مربوط به محصولات فرهنگی و نمایشگاه های کتاب که در حوزه سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت است بررسی می شود تصریح کرد: محصولات فرهنگی و بالاخص کتاب و کتابخوانی نیازمند حمایت بیشتری است و پیشنهاد می کنم عوارض مربوط به برپایی نمایشگاه های کتاب و محصولات فرهنگی در رشت همچون سال گذشته ثابت بماند و در این بخش افزایش قیمت رقم نخورد تا بتوانیم به سهم خودمان نقشی در توسعه و ترویج فرهنگ اسلامی و کتاب و کتابخوانی در شهر داشته باشیم