صفیر گیلان/مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان اعلام کرد: بانوی نیکوکار گیلانی ملک ۱۰ میلیارد تومان خود را برای راه اندازی درمانگاه چهارده معصوم در رشت وقف کرد

به گزارش پایگاه خبری صفیر گیلان ؛حجت الاسلام اسماعیل تدینی در جمع خبرنگاران، عشق به ائمه اطهار را از ویژگی های مردم گیلان دانست و گفت: گیلان پنج هزار موقوفه و ۲۷ هزار رقبه دارد که بیانگر ارادت مردم این خطه به اهل بیت(سلام الله علیها) است.

وی در ادامه گفت: بانو صدیقه نوروز تفرشی، ملک خود را که شامل یک آپارتمان دو طبقه را برای راه اندازی درمانگاه خیریه چهارده معصوم وقف کرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان اظهار کرد: وقف بانو صدیقه نوروز تفرشی، ۱۰ میلیارد تومان ارزش گذاری شده است.

وی خاطرنشان کرد: نیت این وقف، درمان رایگان افراد بی بضاعت ثبت شده است.
حجت الاسلام تدینی با بیان اینکه نظارت همه موقوفات کشور که متولی خاص دارد طبق قانون با اوقاف است، گفت: درمانگاه خیریه چهارده معصوم با تولیت دانشگاه علوم پزشکی گیلان و با نظارت اداره اوقاف رشت فعالیت خواهد کرد.

دکتر آشوبی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این مراسم با اشاره به خدمات وقف در حوزه درمان و بهداشت گیلان گفت: در این درمانگاه خدمات رسیدگی به بانوان باردار، مراقبت های حین و بعد از بارداری،‌ رسیدگی به دفن زباله بهداشتی در منطقه و خدمات بهداشتی و درمانی به صورت رایگان و یا با حداقل هزینه ارائه خواهد شد.