امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Tuesday, 30 November , 2021
امروز : سه شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۰ - 25 ربيع ثاني 1443
شناسه خبر : 50754
  پرینتخانه » اخبار, اخبار برگزیده (اسکرول پایین اسلایدر), فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۶ | 23 بازدید | ارسال توسط :
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فومن

جشنواره طنز “گل آقا” نشاط، کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی را به همراه دارد

یوسف نیک انجام اظهار داشت: با توجه به شرایط، محدودیت های کنونی مربوط به ویروس کرونا تلاش شد تا ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی، با اجرای برنامه های تدوین شده بتوان زمینه افزایش نشاط و کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه را فراهم آورد.

جشنواره طنز  “گل آقا” نشاط، کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی را به همراه دارد

اختصاصی/صفیر گیلان؛رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فومن با اشاره به اهمیت و تاثیرگذاری طنز گفت : طنزهای شفاهی بخش مهمی از ادبیات عامه‌اند و طنزی که در ادبیات عامه ماندگار شود، قطعاً قدرت بالایی دارد.

یوسف نیک انجام اظهار داشت: با توجه به شرایط، محدودیت های کنونی مربوط به ویروس کرونا تلاش شد تا ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی، با اجرای برنامه های تدوین شده بتوان زمینه افزایش نشاط و کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه را فراهم آورد.

این مسئول افزود: بر همین اساس تصمیم گرفته شد تا پنجمین جشنواره طنز پهلو در این ارتباط برگزار شود تا بتواند بخشی از فشارهای روحی ناشی از همه گیری  بیماری کرونا را در جامعه کاهش دهد .

نیک انجام افزود: در مجموع امسال یکهزار و ۹۷ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره رسید. از این تعداد، ۵۰۶ اثر در بخش شعر طنز، ۳۷۲ اثر در بخش نثر و ۲۱۹ اثر در بخش داستان کوتاه هستند. این آثار توسط سه  استاد طنزپرداز و نویسنده نامی کشور در این حوزه به سرپرستی «رضا رفیع»، مورد داوری و ارزیابی قرار گرفته است.

«فرامرز ریحان صفت» شاعر، نویسنده و طنز پرداز بنام کشور در خاتمه بیانیه هیات داوران و اسامی برگزیدگان را اعلام کرد .

در بخش داستان طنز : نوشین نقوی هیبتی از بندرانزلی مقام نخست را کسب کرد و افشین سلطانی از کرمانشاه و مریم شیرازی از تهران عناوین دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

در بخش شعر طنز نیز علی میری از سبزوار ، محسن کاویانی از قم و شایان نصرالهی از چالوس به ترتیب اول تا سوم شدند.

همچنین در بخش داستان طنز افسانه فرخی از قوچان، حسن یارمحمدی از تهران، نوید ارتیانی از تهران، حسین رحمانی نکو از قم، سعید قلی زاده از تبریز مورد تقدیر قرار گرفتند.

نویسنده : زلیخا صفری راسته کناری
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد