امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Sunday, 14 August , 2022
افزونه جلالی را نصب کنید. - 17 محرم 1444
شناسه خبر : 8853
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : 06 شهریور 1396 - 15:27 | 1557 بازدید | ارسال توسط :

جمشیدپور؛کسب درآمد بیش از ۸۲ میلیارد تومان در دو ماه و نیم گذشته/افتتاح ساختمان شهرداری میدان گیل در یک ماه آینده

به گزارش صفیر گیلان؛سرپرست شهرداری رشت گفت: شهرداری رشت در ماه های تیر و مرداد بیش از ۸۲ میلیارد تومان درآمد کسب کرده که این آمار در مقایسه با سال گذشته ۲۰ درصد رشد داشته است. به گزارش صفیر گیلان به نقل از  واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت،اولین جلسه شورای […]

جمشیدپور؛کسب درآمد بیش از ۸۲ میلیارد تومان در دو ماه و نیم گذشته/افتتاح ساختمان شهرداری میدان گیل در یک ماه آینده

به گزارش صفیر گیلان؛سرپرست شهرداری رشت گفت: شهرداری رشت در ماه های تیر و مرداد بیش از ۸۲ میلیارد تومان درآمد کسب کرده که این آمار در مقایسه با سال گذشته ۲۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش صفیر گیلان به نقل از  واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت،اولین جلسه شورای اداری شهرداری رشت در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر رشت، با حضور سرپرست شهرداری رشت،علوی ریاست شورای اسلامی ، فاطمه شیرزاد سخنگوی شورای اسلامی ، رمضانپور نرگسی ، اسماعیل حاجی پور ، محمد حسن علیپور، فرهام زاهد و محمد حسن عاقل منش از اعضای شوزرای اسلامی شهر رشت ،معاونین شهردار،مدیران مناطق و مدیران سازمان های تابع شهرداری در تالار گفت و گوی شهرداری رشت برگزار شد.

مهندس فرامرز جمشیدپور،سرپرست شهرداری رشت ضمن تبریک هفته دولت و روز کارمند اظهار داشت: شروع پنجمین دوره شورای اسلامی رشت را به فال نیک می گیریم و این جلسه را برگزار کردیم تا راهکارها و مسیرهای لازم برای ادامه روند امور مدیریت شهری بررسی کنیم.

 

 

 

سرپرست شهرداری رشت از کسب درآمد بیش از ۸۲ میلیارد تومان در ماه های تیر و مرداد در مجموعه شهرداری مرکز و شهرداری های مناطق خبر داد و گفت: این آمار در مقایسه با سال گذشته ۲۰ درصد رشد داشته است.

مهندس جمشیدپور تصریح کرد: از ۲۳ خرداد تا ۳۱ مرداد شهرداری منطقه یک ۹ میلیارد تومان درآمد نقدی، ۲۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان درآمد غیر نقدی و نود درصد بودجه شهرداری آن منطقه تحقق یافته است.

 

 


وی افزود: شهرداری منطقه دو در دو ماه نیم گذشته نزدیک به ۱۱ میلیارد تومان وصولی داشته و ۸۵ درصد بودجه آن تحقق پیدا کرد.

سرپرست شهرداری رشت همچنین با اشاره به وضعیت درآمد و تحقق بودجه شهرداری منطقه سه رشت اظهار کرد: در این منطقه نیز تحقق بودجه به خوبی صورت گرفته و مناطق چهار و پنج نیز به ترتیب ۸۸ و ۳۶ درصد درآمدیشان تحقق پیدا کرده است.

 

 

 

مهندس جمشیدپور اذعان داشت: شهرداری مرکز نیز در دو ماه نیم گذشته ۲۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به صورت نقدی و ۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان به صورت غیر نقدی وصول داشته است.

وی با اشاره به پرداخت حقوق کارکنان و کارگران شهرداری بیان داشت: حقوق تیرماه پرسنل خدمت رسان شهرداری از قبیل کارگران و پاکبانان پرداخت شده و قصد داریم تا پایان هفته با اولویت پرداخت حقوق کارگران، حقوق مرداد ماه را نیز پرداخت کنیم.

سرپرست شهرداری رشت با اشاره به پروژه های اجرا شده و پروژه های در دست اجرای شهرداری اظهار داشت: پروژه های شهرداری را متوقف نکردیم و با جدیت بیشتر در حال بهره برداری از پروژه های متعدد هستیم.

مهندس جمشیدپور با اشاره به اینکه فاز اول پروژه آب نمای پارک ملت با استقبال خوب شهروندان مواجه شده بود و حدود ۱۳ هزار نفر از آن استقبال کردند گفت: در این راستا تصمیم گرفتیم فاز دوم آن را شروع کنیم و ظرف ۱۰ روز آینده فاز دوم آب نمای پارک ملت به بهره برداری می رسد تا شهروندان در ایام تابستان استفاده لازم از آن را ببرند.

 

 

 

وی با اشاره به پروژه های جمع آوری آب های سطحی گفت: از سال گذشته پروژه جمع آوری آب های سطحی را با اعتبار ۱۱۰ میلیارد تومان و به طول ۵۹ کیلومتر در برنامه داریم و در هفته های اخیر نیز پروژه جمع آوری آب های سطحی در خیابان بخت پسند و وصال به بهره برداری رسید.

سرپرست شهرداری رشت پروژه جمع آوری آب های سطحی در مسیرهای قلعه سرا،بلوار شهید افتخاری،بلوار استاد معین،حمیدیان،افتتاح چند پل عابر پیاده مکانیزه را از جمله پروژه های در دست اجرای شهرداری رشت عنوان کرد.

مهندس جمشیدپور از افتتاح ایستگاه آتش نشانی بلوار دیلمان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: ایستگاه آتش نشانی بلوار خرمشهر نیز تا دو ماه آینده آماده می شود.

وی با اشاره به اینکه ۳۰۰ میلیارد تومان قرارداد برای تجهیز ناوگان و امکانات ایستگاه های آتش نشانی رشت منعقد شده است بیان کرد: قرارداد خرید ۳ نردبان ۵۵ متری منعقد شده و ماشین آلات سبک و سنگین نیز به ناوگان آتش نشانی تجهیز می شود.

 

 

 

سرپرست شهرداری رشت افتتاح زمین چمن مصنوعی در منطقه چهار،ایجاد فضای مکث در مناطق،ساماندهی پیاده روها،دیوارگذاری حاشیه رودخانه ها،بهسازی ساختمان خواهر امام و بازسازی مسجد حاج سمیع را از جمله اقدامات و پروژه های در دست اجرای شهرداری رشت برشمرد.

مهندس جمشیدپور از افتتاح ساختمان شهرداری میدان گیل در یک ماه آینده خبر داد و بیان کرد: برای این پروژه در طول ده سال اخیر ۴۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان نیز به زودی افتتاح می شود و برای بهره برداری آن ۴۵۰ هکتار زمین از منابع طبیعی گرفتیم.

مهندس جمشیدپور از زحمات سازمان آرامستان،شهرداری منطقه سه و سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی برای مشارکت در تشییع شهدای گمنام در پارک ملت قدردانی کرد و افزود: ساخت یادمان شهدای گمنام در پارک ملت و مسکن مهر نیز در دستور کار شهرداری قرار دارد.

 

 

 

سید امیر حسین علوی، رئیس شورای شهر رشت در این جلسه اظهار کرد: انتقاداتی که از سوی اعضای شورا مطرح می شود در راستای خدمت رسانی بیشتر برای شهروندان است.

رئیس شورای شهر رشت افزود: تغییرات حرکتی شورای پنجم برای مردم ملموس خواهد بود و در کمتر از یک ماه آینده عملی می شود.

علوی بیان کرد: شورای چهارم با تمامی مشکلات و سختی های خودش به پایان رسید و اکنون مسیر جدیدی برای ما شروع شده است.

 

 

 

احمد رمضانپور نرگسی،عضو شورای شهر رشت نیز در این جلسه بیان داشت: خدا را شاکرم بعد از گذشت ۳۳ سال در جمع همکاران شهرداری برگشتم.

وی افزود: شهرداری در مقایسه با سایر دستگاه های اجرایی بیشترین تعداد مراجعات مردمی را دارد و مسئولیتش سنگین است.

عضو شورای شهر رشت اظهار کرد: اینکه امروز در آرامش به سر می بریم مدیون خون شهدای دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هستیم و باید بتوانیم از خون شهدا پاسداری کنیم.

رمضانپور نرگسی مطرح کرد: برای اجرای پروژه ها در بخش های مختلف عمران ، حمل نقل ، گردشگری ، محیط زیست و … منابع داخلی شهرداری کافی نیست و باید از منابع بیرون نیز استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه شورای شهر به عنوان مجری و سیاست گذار شهردار را انتخاب می کند اذعان داشت: انتخاب مدیران شهرداری به اعضای شورا ارتباطی ندارد و ما باید به شهردار اعتماد کنیم و از او مسئولیت بخواهیم و هنگامی که در انتصاب مدیران شهرداری دخالت کنیم در آن صورت شهردار نمی تواند به اعضای شورا پاسخگو باشد.

 

 

 

محمد حسن علیپور، عضو هیئت رئیسه شورای شهر نیز در این جلسه بیان داشت: امیدواریم بتوانیم مانند شهیدان رجایی و باهنر خدمتگزار مردم باشیم و در تعامل با مجموعه شهرداری بتوانیم قدم های خوبی برای مردم برداریم.

 

 

 

اسماعیل حاجی پور، عضو دیگر شورای شهر رشت به اهمیت تکریم ارباب رجوع و بازنشستگان شهرداری تاکید کرد و گفت:بازنشستگان شهرداری که ۳۰ سال برای این مجموعه زحمت کشیدند نباید پشت در مدیران منتظر بمانند.

وی افزود: برای رسیدن به افق توسعه شهر رشت در سال ۱۴۰۰ به افراد با تجربه نیز نیازمندیم.

 

 

 

محمد حسن عاقل منش، عضو شورای شهر رشت در این جلسه اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم در دوره پنجم شورای اسلامی با همت شما مدیران شهرداری اتفاقات شایسته ای برای رشت رقم بزنیم و آن اتفاق چیزی جز توسعه رشت در سال ۱۴۰۰نیست.

وی تاکید کرد: توسعه شهر رشت برای سال ۱۴۰۰ آغاز شده و امروز باید با برنامه ریزی و برنامه محوری هدفمند با شتاب بیشتری ادامه پیدا کند.

عضو شورای شهر رشت اذعان داشت: امروزه کارگران شهرداری به شدت ناراحتند که زندگی آنها با مشکل مواجه شده است و آتش نشانان ما گله مند هستند با اینکه خودشان برای آرامش شهروندان تلاش می کنند ولی در منزل خودشان آرامش ندارند.

 

 

 

عاقل منش در ادامه گفت: کارگران شهرداری نیز در خانواده های خود خجالت زده هستند و این گرفتاری ها،خرج ها و مشکلات بیمه ای کارگران دل هر انسانی را به درد می آورد.

وی بیان کرد: چه شد شهرداری رشت که در دهه های گذشته حقوق ها را به موقع پرداخت می کرد ولی امروز ما نمی توانیم حداقل چیزی که کارگران از ما انتظار دارند را محقق کنیم.

عضو شورای شهر رشت تاکید کرد: امروز باید خانواده بزرگ شهرداری را با کار شبانه روزی و احساس مسئولیت بیشتر خوشحال کنیم.

عاقل منش با اشاره به اینکه وظیفه ما اعضای شورا این است که به مجموعه شهرداری آرامش دهیم گفت: باید فضای مدیریتی را به گونه ای فراهم کنیم که شهردار و مدیران شهرداری بتوانند با جدیت به کار خود بپردازند.

وی اظهار کرد: امیدوارم با استفاده از تجارب و همدلی بتوانیم به نقطه ای مطلوب برسیم که دغدغه ما پرداخت حقوق پرسنل نباشد و دغدغه ما پرداخت تشویقی و پاداش ها باشد.

عضو شورای شهر رشت با اشاره به اینکه سال ۱۴۰۰ نقطه پایانی شورای پنجم است بیان داشت: امروز باید برای آن نقطه تلاش کنیم و برای آن نقطه در ابعاد مختلف برنامه داشته باشیم و بدانیم اکنون در چه نقطه ای هستیم و در پایان شورای پنجم در چه نقطه ای قرار خواهیم گرفت.

 

 

 

فرهام زاهد، عضو دیگر شورای شهر رشت در این جلسه مطرح کرد: امیدواریم در این دوره از شورا با برنامه ریزی مبتنی بر عقلانیت قدم های موثر برداریم و در پایان چهار سال شرمنده عزیزانی که به ما اعتماد کردند نباشیم.

 

 

 

فاطمه شیرزاد،سخنگوی شورای شهر رشت در این جلسه اظهار کرد: آرزو می کنم در طول این ۴ سال با همدلی و هم افزایی بیشتر در خدمتگزاری، اتفاقات خوبی را در رشت مشاهده کنیم.

وی به اهمیت نهادن مردم و تکریم ارباب رجوع تاکید کرد و گفت: مردم ولی نعمتان ما هستند و نباید یادمان برود هرچه داریم از مردم عزیزمان است.

سخنگوی شورای شهر رشت افزود: اتفاقات خوب برای تحول و توسعه شهر رشت مد نظر ماست و قصد عقب نشینی نداریم و همه باید برای انجام اقدامات موثر تلاش کنیم.

 

 

 

فاطمه قدیمی،مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت نیز در این جلسه اظهار داشت: از زمان راه اندازی تالار گفت و گوی شهرداری رشت بیش از ۲۰۰ نشست در حوزه های مختلف فرهنگی،هنری،مذهبی،ایثار و شهادت،گردشگری،سازمان های مردم نهاد و … برگزار شده است.

وی افزود: امیدواریم با حضور اعضای دوره پنجم شورای شهر رشت،شهر رشت روز به روز مسیر بهتری را سپری کند.

 

 

 

محمد پورناصرانی،شهردار منطقه یک رشت نیز در این جلسه گفت: اگر فیش های حقوقی مدیران شهرداری رشت سایر شهرداری های هم طراز مقایسه کنیم  مشخص می شود مدیران شهرداری چه مشکلات و فشارهایی را تحمل می کنند.

شهردار منطقه یک رشت با اشاره به تهاتر های انجام شده در شهرداری اظهار کرد: با توجه به محدود بودن شیوه وصول تهاتر امروز یک اهرم برای وصول مطالبات است و غیر کارشناسانه است که یک دفعه تهاترها را کنار بگذاریم.

گفتنی است در پایان مطرح شد جلسات تبادل تجربه با برنامه ریزی مدون در حوزه های تخصصی کمیسیون های شورای اسلامی شهر رشت و واحد های تابع شهرداری به صورت مستمر برگزار شود .

 

تعداد بازدید:۶۶

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد