نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه بعضی افراد در ابتدا یک مسیر خوب را انتخاب می‌کنند ولی ادامه و استمرار ندارد، خاطرنشان کرد: انقلابی شدن و انقلابی ماندن و همچنین حسینی شدن و حسینی ماندن، درس عاشورا است. انسانی که کار خوب انجام می‌دهد باید آن را حفظ کند، این خیلی ارزشمند است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صفیر گیلان از رشت/آیت‌الله «رضا رمضانی» امروز سه‌شنبه، ۱۹ تیر ۱۴۰۳ در مراسم عزاداری روز سوم ماه محرم که در شبستان حرم مطهر حضرت فاطمه اخری (س) خواهر امام رشت برگزار شد، با اشاره به اینکه نگاه ما به مجالس عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) باید عمیق باشد، اظهار کرد: حضور در مجلس روضه به تنهایی کفایت نمی‌کند بلکه باید در کلاس درس حسینی، یاد بگیریم و یک مرحله به جلو برویم.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) به فراز «فَاَسْئَلُ اللَّهَ الَّذی اَکْرَمَنی بِمَعْرِفَتِکُمْ وَمَعْرِفَهِ اَوْلِیاَّئِکُمْ وَ رَزَقَنِی الْبَراَّئَهَ مِنْ اَعْداَّئِکُمْ» در زیارت عاشورا اشاره کرد و گفت: میزان کرامت هر انسان نسبت به معرفتی است که دارد. معرفت نسبت به خوبان و پاکان عالم باعث می‌شود انسان به کرامت برسد.
وی با اشاره به اینکه نگاه غرب به کرامت، بسیار سطحی و ناقص است، افزود: همچنین عدالتی که در غرب معنا می‌کنند با آنچه ما معرفی می‌کنیم، خیلی تفاوت دارد.
آیت‌الله رمضانی خاطرنشان کرد: در یک نظام دینی، کرامت همان شناخت و معرفت نسبت به انبیا الهی، صلحا، عرفا و حکما است. شناخت می‌تواند یک مرحله کوچک از این کرامت باشد.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اعتقاد شیعیان این است که کرامت در نظام دینی، درباره انسانِ جامع و معنادار است، افزود: ما معتقدیم که انسان یک موجود ابدی است.
وی با اشاره به اینکه روزی فقط موارد مادی نیست، گفت: دوست خوب، استاد خوب، همسایه خوب و … نیز به نوعی روزی یک انسان است. روزی‌های معنوی مهمترین روزی هستند. همین که توفیق نصیب انسان می‌شود، یعنی روزی دارد. برائت از دشمنان اهل بیت(ع) نیز یک روزی برای شیعیان است.
آیت‌الله رمضانی در ادامه با بیان اینکه توفیق در محضر امام(ع) بودن را بسیار مهم دانست و گفت: باید از خداوند درخواست کنیم که ما را در معیت (همراهی) عقیدتی، فکر و اخلاقی اهل بیت(ع) قرار بدهد.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) افزود: معیت و همراهی در دنیا، معیت در آخرت را به همراه خواهد داشت. انسان اگر با ائمه معصومین(ع) مأنوس باشد، رنگ می‌گیرد. انسان در نماز، رنگ خدایی می‌گیرد.
وی با اشاره به اینکه زیارت عاشورا دارای مقام‌های بسیاری است، گفت: در فراز «اَنْ یَجْعَلَنی مَعَکُمْ فِی الدُّنْیا وَالاْخِرَهِ وَاَنْ یُثَبِّتَ لی عِنْدَکُمْ قَدَمَ صِدْقٍ فِی الدُّنْیا وَ الاْخِرَهِ» به موضوع قدم صدق و ثابت قدم‌ بودن تأکید شده است.
آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه انسان‌ها در میدان‌های خطر، آزموده و امتحان می‌شوند، تصریح کرد: انسان باید در راه خدا ثابت قدم باشد و مقام و منزلتی که به دست آورده را حفظ کند.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه بعضی افراد در ابتدا یک مسیر خوب را انتخاب می‌کنند ولی ادامه و استمرار ندارد، خاطرنشان کرد: انقلابی شدن و انقلابی ماندن و همچنین حسینی شدن و حسینی ماندن، درس عاشورا است. انسانی که کار خوب انجام می‌دهد باید آن را حفظ کند، این خیلی ارزشمند است.
وی با اشاره به اینکه یک طلبه در تبلیغ و تحلیل باید قدم صدق داشته باشد، گفت: در تبلیغ نباید فقط خود را در نظر بگیریم بلکه باید نگاه به هدف والا داشته باشیم.
آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه هر مسئولی شامل رئیس‌جمهور، وزیر، وکیل و … باید از قدم صدق، صداقت و راستی برخوردار شود، خاطرنشان کرد: سوره مبارکه یونس، نمونه‌ای از قدم صدق را اشاره می‌کند. لازمه قدم صدق، ایمان است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با تاکید بر اینکه مومنان واقعی از ایمان برخوردارند و دارای قدم صدق هستند، اظهار کرد: قصه پر غصه عاشورا، نشان می‌دهد چه کسانی قدم صدق داشتند و چه کسانی نداشتند.
وی با اشاره به اینکه «اِهدِنَا الصَّراطَ المُسْتَقِیمَ» یعنی ما را در راه و مسیر ثابت قدم نگهدار، افزود: باید از خدا بخواهیم تا ما را وادار به کاری کند که فردا از ما سؤال می‌کند.
آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه در زیارت عاشورا از خدا می‌خواهیم که جزء مدعیان راستین باشیم، اظهار کرد: در آخرت مشخص می‌شود چه کسانی مدعیان دروغین هستن و چه افرادی مدعیان راستین.