امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Tuesday, 30 November , 2021
امروز : سه شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۰ - 25 ربيع ثاني 1443
شناسه خبر : 50834
  پرینتخانه » اخبار, اخبار ویژه (اسلایدر بالای صفحه), اسلایدر, گیلان تاریخ انتشار : ۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۱ | 26 بازدید | ارسال توسط :
رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس کشور،

حماسه ماندگار دفاع مقدس در غالب شاد برای انتقال به خردسالان و کودکان نوشته شود

صفیر گیلان؛رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس کشور با بیان اینکه هزار و۲۸۱ عنوان کتاب دوران دفاع مقدس با کمک نویسندگان در استان‌ها تولید شده است ابراز داشت: می‌توان در قالب شاد نوشتن، حماسه ماندگار دفاع مقدس را به خردسالان و کودکان انتقال داد.

حماسه ماندگار دفاع مقدس  در غالب شاد برای انتقال به خردسالان و کودکان  نوشته شود

اختصاصی /صفیر گیلان؛سرهنگ پاسدار عباس بایرامی پیش از ظهر امروز در آیین اختتامیه استانی پنجمین جشنواره ملی فانوس و اختتامیه دومین جشنواره استانی تئاتر سنگر اظهار داشت: دفاع مقدس جزو طولانی‌ترین جنگ‌های قرن اخیر بود اما فرهنگ این دوره برای قرن‌های متوالی مانایی دارد.

رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس کشور با بیان اینکه دفاع مقدس از ویژه‌ترین ادبیات برخوردار است ابراز داشت: امروز می‌بینیم که مادر شهید قلم برمی‌دارد و برای فرزند خود کتاب می‌نویسد و امثال شهید مدافع حرم جمال رضی از شهدای دوران دفاع مقدس و فرهنگ آن دوره الگو گرفتند.

بایرامی با اشاره به اهمیت انتقال فرهنگ دفاع مقدس و هشت هزار شهید استان گیلان خاطرنشان کرد: رزمندگان و ایثارگران دوران دفاع مقدس الگوهای امروز و آینده ما هستند.

وی تصریح کرد: دشمن بعد از دفاع مقدس همه عزم خود را جزم کرد و داعش را به وجود آورد تا ضربات خود را وارد کنند اما مدافعان حرم با الگوبرداری از فرهنگ دفاع مقدس در مقابل دشمن ایستادند تا جایی‌که رهبر معظم انقلاب فرمودند اجر این شهدا دو برابر است.

رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس کشور با بیان اینکه هزار و۲۸۱ عنوان کتاب دوران دفاع مقدس با کمک نویسندگان در استان‌ها تولید شده است ابراز داشت: می‌توان در قالب شاد نوشتن، حماسه ماندگار دفاع مقدس را به خردسالان و کودکان انتقال داد.

 

به گزارش خبرنگار صفیر گیلان در انتهای مراسم، برگزیدگان اختتامیه بخش استانی پنجمین جشنواره ملی فانوس و همچنین اختتامیه دومین جشنواره استانی تئاتر سنگر معرفی شدند و رونمایی از ۲۵ عنوان کتاب دفاع مقدس با حضور فرهیختگان فرهنگ و ادب استان گیلان نیز جزو دیگر بخش‌های مراسم امروز بود.

نویسنده : زلیخا صفری راسته کناری
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد