امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Wednesday, 4 August , 2021
امروز : چهارشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۴۰۰ - 26 ذو الحجة 1442
شناسه خبر : 39206
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰ | 6256 بازدید | ارسال توسط :

حیران و آستارا جزو جدایی ناپذیر گیلان است/استفاده از نام دیگر برای گردنه حیران از طرف آموزش وپرورش تعمدی نیست

به گزارش صفیر گیلان، نماینده مقام معظم رهبری در استان گیلان و امام جمعه رشت گفت: تحریف نام “حیران آستارا و گیلان” تعمدی نیست، بلکه آموزش و پرورش در این مورد غفلت کرده است. آیت الله رسول فلاحتی در سفر به بندر مرزی آستارا و شرکت در جلسه شورای اداری این شهرستان که در سالن اجتماعات فرمانداری […]

حیران و آستارا جزو جدایی ناپذیر گیلان است/استفاده از نام دیگر برای گردنه حیران از طرف آموزش وپرورش تعمدی نیست

به گزارش صفیر گیلان، نماینده مقام معظم رهبری در استان گیلان و امام جمعه رشت گفت: تحریف نام “حیران آستارا و گیلان” تعمدی نیست، بلکه آموزش و پرورش در این مورد غفلت کرده است.

آیت الله رسول فلاحتی در سفر به بندر مرزی آستارا و شرکت در جلسه شورای اداری این شهرستان که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: حیران و آستارا جزو جدایی ناپذیر گیلان است و امروز زمان آن نیست که بگوئیم این جزو آن و آن جزو این است.

وی با بیان اینکه تحریف نام “حیران آستارا و گیلان” تعمدی نیست، بلکه آموزش و پرورش در این مورد غفلت کرده است، ادامه داد: باید آموزش و پرورش این غفلت را جبران کند.

وی با اشاره به اینکه اگر موقعیت سوق الجیشی آستارا در سایر استان ها بود، به شکل دیگری از آن استفاده می کردند، افزود: امکانات بندری و وضعیت منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا برازنده گیلان نیست.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه این استان در دهه چهل به عنوان استان اول کشور بوده است، خاطرنشان کرد: گیلان و آستارا به عنوان دروازه ورود و خروج به اروپا بوده است و مردمان آن با توجه به کثرت ترددها و قرار گرفتن در زیر هجمه تزارها و ۷۴ ساله کمونیست ها، از معنویات و باورهای دینی خود برنگشتند.

وی اضافه کرد: وجود شهدای دوران حمله روس ها و شهدای دوران دفاع مقدس در شهرستان مرزی بندر آستارا، مبین وفاداری و موقعیت شناسی مردمان این خطه است که افکار مارکسیستی بر آنها غالب نشد.

آیت الله فلاحتی در بخش دیگر سخنان خود بدگویی را عادت دادن زبان به بدی ها دانست و تصریح کرد: بدگویی ها دردی را دوا نمی کند و باید گذشته لکه دار را دید و آن را جبران کرد.

وی با انتقاد از اینکه به دلیل فاصله آستارا با مرکز استان، به آن بی مهری شده است، یادآور شد: منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا را باید مسئولان استان و شهرستان توسعه دهند.

وی با اشاره به اینکه دولت توان پرداختن به پروژه های مختلف را ندارد، افزود: کارگران جنگل شفارود مدت ها است که حقوق نگرفته اند و شرمنده خانواده ها هستند و این موضوع هم باید از ریشه پیگیری شود.

امام جمعه رشت در بخش پایانی سخنان خود، انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل معاصر را از الزامات برشمرد و توضیح داد: تحریم هایی را که متوجه کشور ما شده است، اگر برای کشورهای اروپایی در نظر گرفته می شد، معلوم نبود چه بلایی بر سر آنها می آمد و این انسجام ملت ما بود که در برابر آنها مقاومت کرد.

نماینده مقام معظم رهبری در استان گیلان در سومین سفر خود به شهرستان مرزی بندر آستارا در سه سال گذشته، از زیرساخت های بندری و منطقه ویژه اقتصادی بازدید کرد و پس از جلسه شورای اداری، برای دیدار با مرزداران این خطه، عازم مسجد جامع این بندر مرزی شد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد