صفیر گیلان/در پی آتش سوزی بیمارستان قائم رشت خواهر خلبان شهید «علی‌اکبر قربان‌شیرودی» و همسر پاسدار شهید «شعبانعلی خدابخشی» دار فانی را وداع گفت

به گزارش پایگاه خبری صفیر گیلان ، حاجیه‌خانم «زهرا قربان‌شیرودی» خواهر خلبان شهید «علی‌اکبر قربان‌شیرودی» و همسر پاسدار شهید «شعبانعلی خدابخشی»، در حادثه آتش‌سوزی بیمارستان «قائم» رشت، دار فانی را وداع گفت و به برادر و همسر شهید خود پیوست.

خلبان شهید «علی‌اکبر قربان شیرودی» متولد سال ۱۳۳۴ از خلبانان هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران بود که در دوران هشت سال دفاع مقدس با عملکرد به‌موقع و تأثیرگذار خود و همچنین انجام پروازی بی‌نهایت حساس و خطرناک، پیشاپیش سایر بالگرد‌ها، توانست رکورد یکی از بالاترین پرواز‌های جنگ با بالگرد کبرا را در دنیا به نام خود ثبت کرده و نقش بی‌بدیلی برای مقابله با دشمن بعثی داشته باشد. این خلبان شجاع هوانیروز ارتش، سرانجام هشتم اردیبهشت سال ۱۳۶۰ به شهادت رسید.

پاسدار شهید «شعبانعلی خدابخشی» نیز متولد سال ۱۳۴۲ در تنکابن، از پاسداران لشکر ۲۵ کربلا بود که هشتم آبان سال ۱۳۶۲ در منطقه مریوان به شهادت رسید و پیکر مطهرش در گلزار شهدای میانکوه دوهزار به خاک سپرده شد.

 

  • منبع خبر : دفاع پرس