امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Saturday, 23 October , 2021
امروز : شنبه, ۱ آبان , ۱۴۰۰ - 17 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 49131
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار, اخبار ویژه (اسلایدر بالای صفحه), اسلایدر, گیلان تاریخ انتشار : ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۴ | 24 بازدید | ارسال توسط :
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان خبر داد

خوتکا های پر سفید، پیشاهنگان پرندگان مهاجر به گیلان رسیدند

ورود پیش قراولان پرندگان مهاجر به تالاب ها و مناطق تحت مدیریت محیط زیست گیلان آغاز شد

خوتکا های پر سفید، پیشاهنگان پرندگان مهاجر به گیلان رسیدند

به گزارش پایگاه خبری صفیر گیلان؛روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان با اعلام این خبر گفت با توجه به بازدیدهای میدانی انجام شده از مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان گیلان و دریافت گزارش های مستند از  محیط بانان مستقر در پاسگاهای محیط بانی در مناطق ساحلی و تالابی استان پیش قراولان پرندگان مهاجر در سال جاری مهاجرت خود را اغاز و هم اکنون در این مناطق حضور دارند که از شاخص ترین این گونه ها خوتکا پرسفید میباشد.


ساسان اکبری پور با اشاره به اینکه  که پس از ورود این گونه پرنده مهاجرت گسترده سایر گونه ها از جمله مرغابی سانان مشاهده خواهد شد گفت  در حال حاضر و تا اعلام چگونگی صدور پروانه شکار  هر گونه اقدام به شکار پرندگان  مهاجر از هر نوع و گونه ممنوع بوده و با متخلفین طبق ضوابط برخورد خواهد شد.


اکبری پور تاکید کرد در صورت توقیف سلاح حتی به صورت شروع به شکار توسط پرسنل یگان حفاظت محیط زیست استان فرد خاطی امکان دریافت مجوز شکار در سال جاری را نخواهد داشت.
وی تصریح کرد باتوجه به آغاز مهاجرت پیش قراولان پرندگان مهاجر تمام پاسگاهای محیط بانی استان از آستارا تا چابکسر در حالت آماده باش بسر میبرند  و  یگان حفاظت اداره کل استان با شماره تماس ۱۵۴۰ آماده دریافت و اقدام فوری برای گزارش های واصله در این  خصوص میباشد .


اکبری پور در پایان گفت خوتکا پرسفید دارای بدنی به طول ۳۷ سانتی متر و منقاری راست و گردنی باریکتر و چثه ای بزرگتر از خوتکای معمولی میباشد و همه ساله در این ایام از سرزمینهای سرد سیبری به سمت جنوب دریای خزر مهاجرت مینماید.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد