به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صفیر گیلان؛ پنجمین جلسه کارگروه پیشگیری از ساخت و ساز غیرمجاز شهرستان فومن به ریاست محمدرضا محسنی فرماندار شهرستان فومن برگزار شد.

محسنی با اشاره به این که اهتمام ادارات عضو این کارگروه در نظارت بر حوزه کاری خود به ویژه پایش مستمر وضعیت ساخت و ساز در شهرستان ضرورت دارد، پایش عملکرد ادارات را مورد توجه قرار داد.

فرماندار فومن در ادامه، اطاله دادرسی را یکی از مشکلات مساله رسیدگی به تخلفات ساخت و ساز عنوان کرد و افزود: ایجاد بستر خلاف برای افراد، زمینه ساز وقوع تخلفات ساختمانی خواهد شد.

محسنی با انتقاد از عملکرد اداره کل محیط زیست استان در پاسخگویی به استعلامات شهرستان درباره وضعیت ۱۸ روستای واقع در مناطق چهارگانه، تاکید کرد: انجام استعلامات باید طبق برنامه مدون و منظم در بازه زمانی مشخص باشد.

وی با بیان این که دادن امتیاز انشعابات به اماکنی که فاقد پروانه ساختمانی هستند غیر مجاز است، بر لزوم وحدت رویه میان ادارات خدمات رسانی در پاسخگویی به مراجعین و متقاضیان تاکید کرد.

فرماندار شهرستان ضمن تاکید بر اطلاع رسانی مناسب در دهیاری ها و اماکن مربوطه درباره ممنوعیت خرید اراضی ملی، با اشاره به اهمیت انجام گشت های مشترک در ایام تعطیلات، بر لزوم ارائه برنامه گشت مشترک توسط متولیان به فرمانداری تاکید کرد و افزود: بخشداران و به ویژه دهیاران باید دقت و اهتمام لازم را برای نظارت بر ساخت و سازها داشته باشند.