دکتر فرید نجفی رئیس دانشگاه گیلان گفت: دانشکده مدیریت و اقتصاد از به صورت دانشکده ای مستقل فعالیت های آموزشی و پژوهشی خود را ادامه می دهد که تا پیش از این گروه های مدیریت و اقتصاد و حسابداری در قالب گروه های دانشکده ادبیات و علوم انسانی به فعالیت مشغول بودند.

به گزارش پایگاه خبری صفیر گیلان، دکتر فرید نجفی با بیان اینکه گروه مدیریت دانشگاه گیلان یکی از قدیمی‌ترین گروه‌های آموزشی این دانشگاه است یادآور شد: این گروه در سال ۱۳۶۸ فعالیت خود را شروع کرده و هم‌اکنون با ۱۹ عضو هیات علمی در مقاطع مختلف؛ کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری اقدام به جذب دانشجو می نماید. همچنین این دپارتمان دوره‌هایی را در زمینه‌ها و عناوین مختلف مانند مدیریت استراتژیک، امور مالی، بازاریابی و مدیریت تولید و عملیات به متقاضیان ارائه می‌دهد.

رئیس دانشگاه گیلان اظهار کرد: همچنین گروه اقتصاد و حسابداری از سال ۱۳۹۸ از گروه مدیریت انشعاب یافته و در حال حاضر در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجو جذب می­ نماید و در حال حاضر بیش از هزار دانشجو در دوره‌های این دپارتمان مشغول به تحصیل هستند. علاوه بر این، دانشجویان بین‌المللی در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در این دانشکده پذیرفته می‌شوند.

وی گفت: این دانشکده در مقطع کارشناسی دارای رشته های (مدیریت صنعتی، مدیریت بازرگانی، علوم اقتصادی،حسابداری)در مقطع کارشناسی ارشد (مدیریت تولید و عملیات،مدیریت مالی، مدیریت استراتژیک، مدیریت بازاریابی، حسابداری، اقتصاد نظری) و در مقطع دکتری ( مدیریت صنعتی – مدیریت تولید و عملیات، مدیریت بازرگانی – مدیریت سیاست‌گذاری بازرگانی) است.

دکتر نجفی برنامه­ ریزی برای راه ­اندازی مقطع کارشناسی مدیریت مالی، برنامه ­ریزی برای راه ­اندازی مقطع کارشناسی ارشد مدیریت مالی، برنامه­ ریزی برای راه ­اندازی مقطع دکتری مدیریت صنعتی – استراتژی صنعتی، برنامه ­ریزی برای راه اندازی مقطع دکتری مدیریت منابع انسانی و رفتار سازمانی از جمله برنامه های آتی این دانشکده دانست.

رئیس دانشگاه گیلان در ادامه تصریح کرد که با توجه به نیاز جامعه به تخصص های بین رشته ای در حوزه های مختلف مدیریتی و اقتصادی، گرایش های بین رشته ای مانند اقتصاد دریا، مدیریت پسماند و … در این دانشگاه راه اندازی شود.