امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Monday, 17 January , 2022
امروز : دوشنبه, ۲۷ دی , ۱۴۰۰ - 14 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 1374
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۲۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۵ | 2405 بازدید | ارسال توسط :

در امر به معروف و نهی از منکر واقعیت های اجتماعی را بایست از حقایق اجتماعی جدا دانست

حسین اسماعیل پور، فرماندار شهرستان صومعه سرا روز گذشته، ۲۰ دی در جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان صومعه سرا، به دو مرحله تربیت انسان در دوران قبل از تولد اشاره کرد و افزود: مرحله سوم بعد از تولد کودک است که با توجه به احادیث به سه دوره سیادت، اطاعت و وزارت […]

در امر به معروف و نهی از منکر واقعیت های اجتماعی را بایست از حقایق اجتماعی جدا دانست

حسین اسماعیل پور، فرماندار شهرستان صومعه سرا روز گذشته، ۲۰ دی در جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان صومعه سرا، به دو مرحله تربیت انسان در دوران قبل از تولد اشاره کرد و افزود: مرحله سوم بعد از تولد کودک است که با توجه به احادیث به سه دوره سیادت، اطاعت و وزارت تقسیم می شود.

وی هفت سال اول زندگی کودک را دوره سیادت و آزادی آن نامید و اظهار کرد: در دوره دوم یعنی دوره  اطاعت کودک بعد از آموختن چگونگی رفتارها اطاعت پذیری نیز در وی شکل می گیرد و در دوره سوم نیز که دوره وزارت است، فرزند نقش مشاوره و ایفای نقش در کنار پدر و مادر را می آموزد.

این مقام مسئول با بیان اینکه براساس تعالیم دینی سه شناخت اعم از فرد، ارزش ها و هنجارها در تربیت اجتماعی انسان وجود دارد، گفت: این سه شناخت مبنا و هدفگذاری امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه مشخص می کند.

فرماندار شهرستان صومعه سرا تصریح کرد: در امر به معروف و نهی از منکر واقعیت های اجتماعی را بایست از حقایق اجتماعی جدا دانست و تفکیک این دو در امر به معروف و نهی از منکر حائز اهمیت است.

اسماعیل پور شخصیت آمرین به معروف و ناهیان از منکر را در انجام این فریضه، مهم تلقی کرد و متذکر شد: وظیفه سازمانی مدیران دستگاه های کشوری شناخت، معرفی و عمل کردن به الگوهای امر به معروف و نهی از منکر است.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد