امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Sunday, 17 October , 2021
امروز : یکشنبه, ۲۵ مهر , ۱۴۰۰ - 11 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 24777
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۱ | 2310 بازدید | ارسال توسط :

در سال گذشته، ۶.۲ میلیارد مترمکعب گاز در گیلان مصرف شد/نشت یابی بالغ بر ۲۵ هزار کیلومتر از خطوط گاز در گیلان

به گزارش صفیر گیلان – حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان با اعلام این خبر که در سال گذشته ۶ میلیارد و ۲۲۵ میلیون مترمکعب گاز به بخش های مختلف مشترکین تحویل داده شده است اظهار داشت: مصرف گاز در سال ۹۷  بعلت اعمال محدودیت مصرف برای بخش نیروگاهی در فصل سرما و رعایت مصرف بهینه در بخش […]

در سال گذشته، ۶.۲ میلیارد مترمکعب گاز در گیلان مصرف شد/نشت یابی بالغ بر ۲۵ هزار کیلومتر از خطوط گاز در گیلان

به گزارش صفیر گیلان – حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان با اعلام این خبر که در سال گذشته ۶ میلیارد و ۲۲۵ میلیون مترمکعب گاز به بخش های مختلف مشترکین تحویل داده شده است اظهار داشت: مصرف گاز در سال ۹۷  بعلت اعمال محدودیت مصرف برای بخش نیروگاهی در فصل سرما و رعایت مصرف بهینه در بخش خانگی، نسبت به سال ۹۶ تغییری نداشته است.

وی بیان نمود: مصرف گاز در بخش خانگی علیرغم جذب بیش از ۴۰ هزار مشترک جدید نسبت به سال ۹۶ تنها ۲ درصد افزایش یافته و به بالای ۲ میلیارد و ۵۰ میلیون مترمکعب رسیده است و این موضوع نشانگر نهادینه شدن مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی در سطح استان گیلان می باشد.

مهندس اکبر در خصوص تحویل گاز به بخش نیروگاهی استان گفت: بعلت محدودیت های بعمل آمده از سوی دیسپچینگ شرکت ملی گاز برای نیروگاه های استان در جهت پایداری هرچه بیشتر گاز برای مردم و مشترکین خانگی، مصرف این بخش همانند سال ۹۶ در حدود ۳ میلیارد مترمکعب ثابت ماند.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان همچنین از مصرف ۶۵۰ میلیون مترمکعب گاز در بخش صنعتی، ۳۱۵ میلیون مترمکعب در بخش حمل و نقل و ۲۱۹ میلیون مترمکعب گاز در بخش تجاری استان خبر داد.

وی در پایان ابراز امیدواری نمود تا بر اساس برنامه ریزی های بعمل آمده تا پایان سال جاری، ۶.۳ میلیارد مترمکعب گاز به حوزه های مختلف مصرف در استان تحویل داده شود.

نشت یابی بالغ بر ۲۵ هزار کیلومتر از خطوط گاز در گیلان

 حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان همچنین از اجرای عملیات نشت یابی بر روی ۲۴ هزار و ۹۴۰ کیلومتر از شبکه و خطوط تغذیه گاز استان در سال ۹۷ به منظور بهره برداری ایمن و اجتناب از بروز هرگونه حوادث ناگوارخبر داد.

وی با اعلام این خبر اظهار داشت: میزان نشت یابی انجام شده از خطوط گاز استان در سال ۹۷ یک رکورد محسوب می شود و نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۱۴ درصد رشد داشته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با بیان اینکه در سال گذشته حجم وسیع عملیات نشت یابی در استان انجام شده است اظهار داشت: شرکت گاز استان گیلان با استفاده از سیستم جدید نشت یابی بصورت آنلاین در جهت آنالیز دقیق تر نشتی ها  و مرتفع نمودن مشکلات و ایرادات احتمالی تلاش نموده است.

مهندس اکبر همچنین از نشت یابی ۵۸۳ هزار انشعاب گاز، بیش از ۴۲ هزار و ۵۰۰ شیر و ۲۷۲ ایستگاه گاز در استان در سال گذشته خبر داد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در پایان گفت: تأمین گاز ایمن و پایدار برای مشترکین علاوه بر افزایش سطح رفاه و رضایتمندی مردم، در بخش صنعتی سبب شکوفایی هرچه بیشتر صنایع، آبادانی کشور و رونق تولید خواهد شد فلذا واحد بازرسی فنی با اشراف به این موضوع مهم، تمام تلاش خود را برای انجام درست و به موقع وظایف محوله در جهت استمرار پایداری جریان گاز در استان به کار بسته است.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد