به گزارش صفیر گیلان، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور عصر یکشنبه در جلسه هیئت دولت با تأکید بر اینکه “ما همه تلاش خود را برای رسیدن به این اهداف به‌کار خواهیم بست”، اظهار داشت: دولت دوازدهم با گام‌هایی استوارتر در مسیر پیشرفت و تعالی کشور، قدم خواهد گذاشت و اگر همه با هم متحد و […]

به گزارش صفیر گیلان، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور عصر یکشنبه در جلسه هیئت دولت با تأکید بر اینکه “ما همه تلاش خود را برای رسیدن به این اهداف به‌کار خواهیم بست”، اظهار داشت: دولت دوازدهم با گام‌هایی استوارتر در مسیر پیشرفت و تعالی کشور، قدم خواهد گذاشت و اگر همه با هم متحد و یک‌دل باشیم، مطمئناً به اهداف بلندمان دست خواهیم یافت.

رئیس‌جمهور ضمن تبریک به ملت ایران به‌خاطر خلق حماسه عظیم و بزرگ ۲۹ اردیبهشت، تأکید کرد: دولت دوازدهم ان‌شاءالله دولتی کارآمدتر و کم‌‌اشتباه‌تر خواهد بود و با گوشی شنواتر به خواست و مطالبات مردم توجه کرده و با بازوانی پرقدرت‌تر برای اقدام و عمل در مسیر رسیدن به اهداف ملی گام برخواهد داشت.

روحانی با اشاره به اینکه “حقیقتاً هیچ زبان و قلمی قادر نیست تا صحنه حضور مردم در این انتخابات را تبیین کند و زبان برای تشکر از مردم وفادار به کشور و سرنوشت خود قاصر است” گفت: ملت ایران در این انتخابات نشان دادند که بی‌نهایت نسبت به سرنوشت کشور مسئولیت‌پذیرند و در این انتخابات فقط گزینش یک سیاستمدار و یا سیاستمداران مطرح نبود، بلکه مردم در واقع نسبت به آینده کشور و جامعه خود می‌خواستند تصمیم‌گیری کنند و این کار را به انجام رساندند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه مردم در این انتخابات نشان دادند که به راه انقلاب و سرنوشت کشور و آینده فرزندان خود دلبسته هستند، تأکید کرد: صندوق ۴۰ میلیونی آراء مردم در حقیقت صندوق اعتماد ملی، سرمایه اجتماعی و سرمایه بین‌المللی برای ملت ایران بود که خوشبختانه این تعداد رأی در آستانه ۴۰سالگی انقلاب اسلامی رقم خورد.

روحانی با تأکید بر اینکه “در این انتخابات به‌خوبی صدای مردم شنیده شد”، افزود: در این انتخابات، صدای جوان‌هایی که می‌خواستند از آینده بهتر کشور و زندگی خود اطمینان پیدا کنند و صدای دختران و زنانی که می‌خواستند از فرصت برابر برای فعالیت‌های اجتماعی سخن بگویند، صدای همه خانواده‌هایی که نسبت به آینده فرزندان خود نگرانی‌هایی داشتند، صدای همه اقلیت‌های قومی و مذهبی که می‌خواستند مطمئن به اجرای دقیق حقوق شهروندی باشند و صدای مردمی که از دروغ‌ها و تهمت‌ها نالیدند و در برابر مسیرهای فریبکارانه ایستادگی کردند، شنیده شد.

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه “رأی مثبت مردم به این‌جانب به‌معنای نبود گله‌مندی آنها از کار دولت یازدهم و نقص در امور اجرایی کشور نیست، گفت: البته آنهایی نیز که به دیگران رأی دادند، رأی آنان به‌معنای نپذیرفتن خدمات دولت یازدهم نبوده، چرا که ما می‌دانیم مردم ما به مسیری که خودشان انتخاب کردند و مجدداً آن را برگزیدند، اعتماد دارند و می‌خواهند که ما با تلاش بیشتر این مسیر و راه را ادامه دهیم.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: بی‌تردید این انتخابات شکست برای هیچ جناح و حزبی نبوده است؛ ممکن است در مقدار پیروزی‌ها، اقشار جامعه ما سهم‌های متفاوتی داشته باشند، اما برای همه این انتخابات پیروزی بود.

رئیس‌‌جمهور ادامه داد: آینده کشور، تنها به یک جناح خاص تعلق ندارد، بلکه متعلق به همه جناح‌ها خواهد بود و همه به همکاری و کمک به یکدیگر نیازمندیم.

روحانی تأکید کرد: ما در برابر معاندان و مخالفانی در منطقه و جهان قرار داریم که باید برای مقابله با آنها دست یکدیگر را بگیریم و در مسیر ارتقاء کشور از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.

رئیس‌‌جمهور افزود: خواست من از مردم این است که تنها به صندوق رأی و انتخابات اکتفا نکرده و خود را در سرنوشت ۴ سال آینده کشور، قدم به قدم سهیم بدانند و نظرات و سخنان خود را از طریق احزاب، گروه‌ها، فضای مجازی، سازمان‌های مردم‌‌نهاد و انجمن‌های تخصصی بیان کرده و دنبال کنند، چرا که معتقدیم کشور به مردم تعلق دارد.

روحانی با تقدیر از حضور پرشور همه اقشار کشور به‌ویژه جوانان، پای صندوق‌های رأی از حضور پررنگ ایرانیان خارج از کشور و همدلی و همسویی آنها با مردم داخل کشور در انتخابات تشکر کرد و گفت: در خارج از ایران، عده‌ای با پیمودن مسیرهای طولانی هوایی و زمینی خود را به شهرهایی که در آن انتخابات برگزار می‌شد، رساندند و ایرانیان در آن شهرها از میهمانان خود به‌خوبی پذیرایی کردند و این برادری، همدلی و همفکری قابل تقدیر و تشکر است.

رئیس‌‌جمهور اظهار کرد: امیدواریم همه دولتمردان بتوانند به وظایف آینده خود به‌درستی عمل کرده و مسیری را که انتخاب کرده‌ایم، پاس بداریم.

روحانی همچنین با قدردانی از هدایت‌ها و ارشادات حکیمانه رهبر معظم انقلاب، خاطرنشان کرد: تدبیر و برنامه مقام معظم رهبری و آرامشی که در سایه هدایت‌های ایشان در کشور به وجود آمد، باعث برگزاری انتخاباتی پرشور شد که در آن، همه مجریان و ناظران به‌خوبی به وظایف خود عمل کرده و با تلاش نیروهای امنیتی حتی یک حادثه هم در سراسر کشور نداشتیم.

رئیس‌‌جمهور تأکید کرد: دولت یازدهم و دولت آینده همواره کنار مقام معظم رهبری و در مسیر اجرای رهنمودهای ایشان، راه هدایت جامعه را به‌سمت اهداف بلندی که مردم خواستار آن هستند، تلاش خواهد کرد./تسنیم