به گزارش صفیر گیلان ؛در آخرین روز تبلیغات ریاست جمهوری، دو نامزد اصلی انتخابات، در اوج ماراتن تبلیغات در مشهد برنامه خواهند داشت. عبدا… ارجاعی، قائم‌مقام ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام رئیسی در خراسان رضوی به تسنیم گفت: حجت‌الاسلام رئیسی چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه (امروز) ساعت ۱۷ در جمع هوادارانش در عرصه میدان شهدا سخنرانی خواهد […]

 

طرفداران روحانی و رئیسی سخنرانی همزمان روحانی و رئیسی در مشهد

به گزارش صفیر گیلان ؛در آخرین روز تبلیغات ریاست جمهوری، دو نامزد اصلی انتخابات، در اوج ماراتن تبلیغات در مشهد برنامه خواهند داشت.

عبدا… ارجاعی، قائم‌مقام ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام رئیسی در خراسان رضوی به تسنیم گفت: حجت‌الاسلام رئیسی چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه (امروز) ساعت ۱۷ در جمع هوادارانش در عرصه میدان شهدا سخنرانی خواهد کرد.

محمدرضا ساقی رئیس ستاد مردمی حجت‌الاسلام روحانی در خراسان‌رضوی نیز گفت: سخنرانی وی ساعت ۱۷ عصر در ورزشگاه تختی برگزار می شود.

روز گذشته همچنین اسحاق جهانگیری نیز حمایت رسمی خود از روحانی را اعلام کرد و ابراهیم رئیسی نیز در کنار محمدباقر قالیباف در مصلای تهران حاضر شد.

 

روحانی: در روستاها به مردم دروغ نگویید و مردم را با اتوبوس جمع نکنید
حسن روحانی که در ادامه سفرهای استانی صبح دیروز در جمع هواداران خود در سالن ۶ هزار نفری انقلاب زنجان سخن می گفت،اظهارکرد: به جوانان اعتماد کنید و در روستاها به مردم دروغ نگویید؛ مردم را با اتوبوس جمع نکنید و در پادگان‌ها ناهار چرب ندهید چرا که همه دنیا همین چند روز نیست.

وی با تأکید بر لزوم رعایت اخلاق و صداقت از سوی سایر کاندیداها گفت: مگر رهبر انقلاب نفرمودند که مرّ قانون را رعایت کنید؟؛ پس رعایت قانون کجا رفته است؟ مگر ایشان نفرمودند که حق‌الناس را رعایت کنید؟ پس حق‌الناس کجا رفته است؟

روحانی با انتقاد از برخی سیاست‌ها در صداوسیما اظهار کرد: همه کارمندان صداوسیما افراد خوبی هستند و خبرنگاران و تولیدکنندگان آن رسانه نیز زحمتکش هستند و ما آنها را دوست داریم. اما این رسانه گرفتار یک باند سیاسی شده است.

وی با تأکید بر اینکه ما نمی‌توانیم یک کشور عظیم و بزرگ ۸۰ میلیونی را با نذر و صدقه اداره کنیم، اظهار کرد: ما نمی‌توانیم بعد از این همه تجربه به چهار سال قبل بازگردیم. ما تصمیم گرفته‌ایم که مسیر تعالی و پیشرفت را ادامه دهیم و نمی‌خواهیم که ایران دوباره تحریم شود و در‌های بانک‌ها را ببندیم و به جای آن در‌های صرافی‌ها را باز کنیم.

روحانی همچنین با بیان اینکه «ما پای صندوق‌های رای می‌رویم تا حصر را بشکنیم»، خاطر نشان کرد: ما حصر قدرت در کشور، حصر ایران و تحریم ایران را نمی‌پذیریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، روحانی همچنین عصر روز گذشته در جمع مردم خوزستان در ورزشگاه تختی اهواز با بیان اینکه نخواهیم گذاشت دوباره تحریم به ایران برگردد، گفت: با همکاری مشکل ریزگرد حل می شود نه با آتش زدن سفارت.

همچنین حجت الاسلام ناطق نوری نیز طی سخنانی گفت: کارنامه موفق روحانی دلالت بر اصلح بودن اوست. روز گذشته علی مطهری، عبدا… نوری و سید حسن خمینی نیز در فیلم ها و پیام های جداگانه ای حمایت خود از روحانی را اعلام کردند.

 
انصراف جهانگیری به نفع روحانی
روزگذشته اسحاق جهانگیری با صدور بیانیه ای ضمن اعلام کناره گیری از نامزدی ریاست جمهوری از ملت ایران دعوت کرد تا با مشارکت گسترده در انتخابات ریاست جمهوری از دکتر حسن روحانی حمایت کنند.

به گزارش ایلنا در این بیانیه تصریح شده است: اکنون که دوره تبلیغات رو به پایان است و بحمدا… جناب آقای دکتر روحانی با عبور از میان همه بداخلاقی‌ها و بی‌انصافی‌ها توانسته است در معرض اقبال چشمگیر ملت قرار گیرد من بار این مسئولیت را از خود برداشته می دانم و با اعلام کناره‌گیری از کاندیداتوری، تمام توان خود را در خدمت حمایت از دکتر روحانی و پیشبرد برنامه‌های آینده ایشان قرار می‌دهم .

وی تأکید کرد: من دراین مقطع، حمایت از دکتر روحانی و رای قاطع به ایشان را حمایت از ملت توانمند ایران می‌دانم که حق دارد امید به فردایی بهتر داشته باشد. من حمایت از دولت را که توانسته است با سنجیدگی و ایستادگی ، ‌زمینه‌ها را برای جبران سوء تدبیرهای گذشته فراهم کند ، ‌حمایت از نظام جمهوری اسلامی می‌دانم.

پیش از انصراف جهانگیری نیز شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در نامه‌ای از مواضع جهانگیری در عرصه رقابت‌های انتخاباتی تقدیر کرد و از او خواست با انصراف از نامزدی و در یک تصمیم متعهدانه و مسئولیت شناسانه از حسن روحانی حمایت کند.

 
رئیسی: کلید حل مشکلات در دستان مردم ایران است
سیدابراهیم رئیسی نیز روز گذشته در مصلای تهران در جمع هواداران خود به سخنرانی پرداخت.

برخی خبرگزاری‌ها جمعیت حاضر در این مراسم را حدود ۱۵۰هزار نفر تخمین زدند.

رئیسی در این همایش گفت: از آقای دکتر محمدباقر قالیباف برادر ایثارگر تشکر می‌کنم که در این اقدام زمان‌شناسانه مطابق با نیاز کشور تصمیم گرفتند که جریان دغدغه‌مند به انقلاب و جبهه منسجم از نیروهای وفادار به خط امام تشکیل شود.

رئیسی با اشاره به اینکه مقابله با قاچاق کالا زمینه شغل را فراهم می‌کند، تصریح کرد: ما گفتیم در شان ملت ایران نیست چنین فاصله طبقاتی در کشور باشد، آقایان با سیاست‌های غلط فاصله طبقاتی را بیش از پیش کرده‌اید؛

حامل‌های انرژی را گران کردید و از کجا شب انتخابات پول آوردید و افراد تحت پوشش را سه برابر کردید؟ ما مخالف نیستیم، اما شما که می‌گفتید پول نیست؟ شما که یارانه مردم را قطع کردید، از کجا شب انتخابات مجددا یارانه‌هایی که قطع شده بود را وصل کردید؟

رئیسی در ادامه گفت: آقای روحانی مگر متن قانون این نیست که شما سالانه یک میلیون شغل ایجاد کنید؟ چرا برنامه را ابلاغ نکردید، گویا تصمیمی برای اجرای برنامه نداشتید؟

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: امروز هر کسی با هر سلیقه سیاسی می‌داند که تعطیلی ۱۷ هزار کارگاه غلط است، می‌فهمد که تعطیلی نیمی از صنعت کشور غلط است، اما چطور این آقایان نمی‌دانند؟

رئیسی تصریح کرد: با دولت کار و کرامت از همه ظرفیت نخبگانی کشور و همه دغدغه‌مندان بهره خواهیم گرفت،

آقای دکتر قالیباف هم ظرفیت شخصی دارد و هم ظرفیت اجتماعی و مدیریتی و ما همه این ظرفیت‌ها را در کار و کرامت استفاده خواهیم کرد.

رئیسی همچنین ظهر روز گذشته در جمع مردم کرج به سخنرانی پرداخت.

وی در این نشست گفت: آقایان می‌گویند نمی‌شود. اگر نمی‌توانید چرا خود را در معرض رای مردم قرار دادید؟ وی افزود: ما با آقای قالیباف قبلا درباره بحث تولید شغل صحبت نکردیم اما هر دو اعتقاد داریم که می‌توان یک میلیون شغل در سال ایجاد کرد. اما آقایان می‌گویند، نمی‌شود.

 
قالیباف: برای پایان دادن به دولت ۴ درصدی‌ها با دوست ۴۰ ساله و برادر عزیزم ائتلاف کردم
به گزارش تسنیم، محمد باقر قالیباف نیز که پیشتر طی بیانیه ای حمایت خود از ابراهیم رئیسی را اعلام کرده بود، در اجتماع حامیان رئیسی در مصلای تهران گفت: در این روزهای سرنوشت‌ساز به این نتیجه رسیدیم که برای پایان دادن به دولت ۴ درصدی‌ها با دوست ۴۰ ساله و برادر عزیزم ائتلاف کنیم.

قالیباف افزود: سه روز دیگر پای صندوق رای خواهیم رفت و با انتخاب دولت کار و کرامت نشان خواهیم داد، هم داریم، هم می‌شود و هم می‌توانیم.