به گزارش صفیر گیلان؛ویژه مراسم گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر با حضور سردار زمانی پژوه فرمانده مرکز آموزش امام خامنه ای(مدظله العالی) نیروی دریایی سپاه در مسجد ولیعصر (عج) بالامحله فومن برگزار گردید. سردار زمانی در این مراسم گفت :جمهور اسلامی یکی از مصادیق قرآن و به نقل از رهبری تجسم قرآن است و […]

به گزارش صفیر گیلان؛ویژه مراسم گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر با حضور سردار زمانی پژوه فرمانده مرکز آموزش امام خامنه ای(مدظله العالی) نیروی دریایی سپاه در مسجد ولیعصر (عج) بالامحله فومن برگزار گردید.
سردار زمانی در این مراسم گفت :جمهور اسلامی یکی از مصادیق قرآن و به نقل از رهبری تجسم قرآن است و ما باید شکر آن را بجا آوریم وی در ادامه بر مقتنم بودن فر صت ها تاکید کرد و گفت:قدر دانستن فرست ها ماه مبارک بر تقوای الهی ما می افزاید. .
فرمانده مرکز آموزش امام خامنه ای(مدظله العالی) بیان داشت: ملت ایران بزرگ ترین تقوای اجتماعی را عمل کردند و آن دفاع جانانه در ۸ سال دفاع مقدس بود و امروز هم کمک های مردمی در سیل های اخیر کشور را به را می توان یک تقوای بزرگ اجتماعی نامید.

وی تاکید کرد :اگر کشور و این نظام مقدس بتواند یگ الگویی از تلاش و رونق اقتصادی ایجاد کند خود به خود صدور انقلاب بیش از پیش صورت می گیرد.
سردار زمانی بیان داشت از سوم خرداد باید عبرت بگیریم ؛عبرت سوم خرداد ابن بود اگر ملتی در خانه خودش با دشمن بجنگد آن ملت خوار می شود در ابتدای جنگ بعلت غفلت مسولین لیبرال دچار این غفلت شدیم و اکنون از آن درس گرفتیم و دشمنان را در صدها کیلومتر دورتر از مرزهای کشور مان زمینگیر و دور کردیم .
فرمانده مرکز آموزش امام خامنه ای(مدظله العالی) گفت:ما چرا از رفتار و برنامه ای که در دفاع مقدس انجام داده و به نصرت های بزرگ رسیدیم در شرایط اقتصادی و اجتماعی کنونی بهره نبریم!؟

در سال ۹۵ به مناسبت آزاد سازی خرمشهر حضرت آقا در دانشگاه امام حسین گفت: خرمشهر ها در پیش است نه در میدان جنگ نظامی بلکه در میدانی که از جنگ نظامی سخت تر است …. ما آن مقاومتی که انجام دادیم خرمشهر آزاد شد و الان باید خرمشهر اقتصادی را آزاد بکنیم ؛ هر کدام از ما با ۱۰ درصد تولید بیشتر نسبت به سال قبل در همین استان با آب و منابع طبیعی و زمین های حاصلخیز  می توانیم رونق اقتصادی ایجاد کنیم .
سردار زمانی بیان داشت: درس مقاومتی که در خرمشهر حادث شود می توان در اقتصاد و فرهنگ رخ دهد ؛ وی افزود : در همین تهدید اخیر آمریکا ناو را حرکت داد ، حادثه فجیره باعث شد که این ناو اصلا وارد دریای عمان نشود و این در شرایطی است که الان آمریکایی ها سعی می کنند از تیررس ما خارج شوند .
وی کسانی که کاسبان تهدید جنگ توسط آمریکا هستند را گمراه معرفی کرد و تاکید کرد : هیچ امکان جنگی وجود ندارد ما به مراتب قویتر از دفاع مقدس و دشمن فشل تر از هر زمان .
فرمانده مرکز آموزش امام خامنه ای(مدظله العالی) گفت : وقتی شهید احمد کاظمی وارد خرمشهر شد و پیام خرمشهر را خدا آزاد کرد منتشر شد ؛ ناخودآگاه یاد این شعر می افتم :مدعی خواست که از بیخ کند ریشه ما غافل اینکه خداست در اندیشه ما .
سردار زمانی مطرح کرد :جنگ شبهه جهانی با حمایت ۸۰ کشور و محل اعتلاف ابرقدرت های شرق و غرب با محوریت صدام علیه انقلاب نوپای اسلامی بپا شد ؛ ولی واقعا جنگ جهانی علیه ما راه افتاد ، رزمندگتن ما همراه هم می رفتند عملیات با یک اسلحه به شوخی می گفتند یا تو شهید می شی من اسلحه تو را بر می دارم یا از عراقی ها اسلحه می گیریم با امکانتات بسیار اندک در مقابل پیشرفته ترین تجهیزات شرق و غرب ایستاده و پیروزی نهایی با ما بود .
وی در پایان راهیان نور را یک اقدام فرهنگی تهاجمی بزرگ در مقابل دشمنان خواند و گفت:  رفتن و حضور در سرزمین نور را بر همگان ضروری است زیر این  فرهنگ می تواند در جنگ اجتماعی و اقتصادی خرمشهر ها را آزاد کند .

image_2019_5_24-1_14_13_11_KuW image_2019_5_24-0_54_9_239_gpc