صفیر گیلان؛فرمانده نیروی زمینی ارتش دستور راه‌اندازی دومین بیمارستان مجهز تنفسی ارتش در اصفهان را صادر کرد.

به گزارش صفیر گیلان؛ امیر سرتیپ کیومرث حیدری پیش از ظهر امروز که برای بازدید از آمادگی رزمی یگان‌های نیروی زمینی ارتش و نیز آمادگی ارتش اصفهان برای میزبانی مسابقات ارتش‌های جهان و مردمیاری‌های نزاجا به اصفهان سفر کرده است در بازدید از مرکز واکسیناسیون ارتش در بیمارستان یکصد تختخوابی صحرایی اصفهان اظهار داشت: با توجه به درخواست ستاد ملی مبارزه با کرونا تا کنون علاوه بر دو بیمارستان صحرایی و مرکز واکسیناسیون در اصفهان و تهران، در زاهدان و خاش بیمارستان‌های دائمی تنفسی را احداث کرده‌ایم.

صدور دستور احداث بیمارستان دوم ارتش در اصفهان

وی افزود: همچنین با توجه به درخواست استاندار و رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مبنی بر احداث یک بیمارستان مجهز تنفسی در اصفهان مراتب به عرض فرمانده کل ارتش امیر سرلشکر موسوی رسید و دستور فرمانده کل ارتش بر این شد که در این سفر مقدمات و دستور احداث این بیمارستان را در اصفهان صادر کنیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: در حوزه مردمیاری در سطح کشور و آبرسانی به مناطق مورد نیاز تانکرهای آبرسانی نزاجا در سطح کشور اقدام به آبرسانی گسترده می‌کنند، همچنین به صورت زیر بنایی نیز وارد عمل شده و مسیر ۹۰ کیلومتری لوله کشی آب را در شهرستان زابل آغاز کرده‌ایم، در خوزستان نیز اقداماتمان در حال اجراست.

۲۸ بیمارستان نیروی زمینی ارتش در صف مقابله با کرونا است

وی تصریح کرد: در حوزه مبارزه با کرونا ۲۸ بیمارستان نیروی زمینی با ۱۲ هزار کادر درمانی در حال کمک به مردم و مبارزه با این ویروس منحوس است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز در این بازدید ضمن تقدیر از فعالیت‌های ارتش در استان اصفهان و ایجاد مراکز قرنطینه و واکسیناسیون گفت: تا کنون هزاران نفر در مرکز واکسیناسیون مجهز نزاجا در اصفهان واکسینه شده‌اند و اکنون که ما درخواست احداث یک مرکز تنفسی در کنار اورژانس بیمارستان الزهرا برای پذیرش بیشتر بیماران تنفسی را داشتیم تا به عنوان بخش تنفسی حاد استفاده شود.

دومین بیمارستان مجهز تنفسی ارتش در اصفهان راه‌اندازی شود

طاهره چنگیز اضافه کرد: نیروی زمینی ارتش این درخواست ما را در کمترین زمان ممکن اجابت کرد که اولاً جا دارد از این نیرو تقدیر و تشکر ویژه‌ای داشته باشیم و امیدوارم استمرار این کمک‌ها و تحقق شعار ارتش فدای ملت به آینده بهتر کشورمان کمک شایانی کند.

همچنین سرهنگ خلبان ولی رحمانی، فرمانده دانشکده هوانیروز و مجری احداث بیمارستان‌های تنفسی نزاجا نیز در این آئین گفت: دستور فرمانده محترم نیروی زمینی ارتش مبنی بر احداث بیمارستان مجهز تنفسی در اسرع وقت و با تمام قدرت اجرا خواهد شد.

وی اضافه کرد: تلاش خواهد شد که با استفاده از تجربه ساخت بیمارستان‌های تنفسی در زاهدان و خاش بیمارستانی مستحکم و دائمی و مجهز برای خدمت به مردم اصفهان آماده شود.

  • منبع خبر : مهر