معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه رسانه‌ها باید در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان یک رسالت مهم بکوشند و به معرفی سبک زندگی شهدای شاخص کودک و دانش آموز بیشتر بپردازند.

به گزارش خبرنگار صفیر گیلان از رشت؛سرهنگ پاسدار احمدرضا منشوری پیش ازظهر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران اظهار کرد: دوران دفاع مقدس توان دفاعی، نظامی و ایمانی جمهوری اسلامی را به رخ جهانیان کشید.

وی با اشاره به خود باوری، خود اتکایی و ایمان رزمندگان در دفاع مقدس، افزود: دوران دفاع مقدس زمانی بود که برای یک متر سیم خاردار محتاج بیرون بودیم اما امروزه به جایی رسیدیم که کشورهای دیگر برای داشتن توان موشکی نظامی جمهوری اسلامی صف کشیدند.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه عشق، عقل و ایمان پیش رونده دفاع مقدس بود، گفت: رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس و دیگر عرصه‌ها با سلاح عشق و ایمان پیشتازی کردند.

منشوری از اجرای حدود ۳ هزار برنامه در هفته دفاع مقدس گیلان خبر داد و اضافه کرد: از این تعداد حدود ۱۳۰۰ برنامه و مسابقه ورزشی در دو بخش بانوان و آقایان در گیلان برگزار می‌شود.

وی با تاکید بر لزوم ایجاد اتحاد، وحدت آفرینی و امیدآفرینی، افزود: برنامه‌های هفته دفاع با محوریت وحدت آفرینی، ایجاد امید، بصیرت، دشمن شناسی و محرومیت زدایی برگزار می‌شود.

رسانه‌ها سبک زندگی شهدای شاخص استان گیلان را به جوانان معرفی کنند

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه رسانه  واقعیت‌های دفاع مقدس و انقلاب اسلامی را تبیین کنید، گفت: بازگوی دستاوردها و واقعیت‌های دفاع مقدس و انقلاب اسلامی با چاشنی جهاد تبیین همراه شود.

منشوری با تاکید بر لزوم تولید محتوای هنری و رسانه‌ای با محوریت تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی، اضافه کرد: تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی با پیوست هنری و رسانه‌ای و بازنشر آن بسیار اهمیت دارد.
وی با اشاره به نقش بانوان در هشت سال دفاع مقدس و انقلاب اسلامی، افزود: زنان غیور ایران اسلامی در دفاع مقدس و انقلاب اسلامی بی نظیر است.

وی از تحویل ۹۰ واحد مسکن محرومیت در هفته دفاع مقدس خبر داد و افزود: برگزاری مسابقات ورزشی، ویزیت رایگان، برگزاری میز خدمت، افتتاح پایگاه مقاومت، توزیع ۸ هزار بسته معیشتی، افتتاح آب شرب روستایی، یادواره شهدا، افتتاح سالن‌های ورزشی، نواخته شدن زنگ شروع مدارس و تجلیل از رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس تنها بخشی از برنامه‌های این هفته در گیلان است.

دفاع مقدس با پشتوانه حمایت مردمی حماسه ساز شد

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان در پاسخ به در خواست خبرنگار صفیر گیلان که گفتند هدف از برگزاری یادواره شهدا ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت  و مصداق بارز جهاد تبیین  و ترویج فرهنگ سپاس و ایثار باشد نه فقط در غالب سخنرانی برخی مدیران که حتی اطلاعات کامل و جامعه از شهدای آن منطقه و آن مراسم و محفل ندارند گفت:سهم مردم جمهوری اسلامی  و خانواده ها در دفاع مقدس  باید در غاب هنری و رسانه ای و نشاط و امید آفرینی به جامعه  خورانده شود  و در این میان اجتماع جوانان  در گام دوم انقلاب می تواند موثر باشد.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان با اشاره به نقش پشتیبانی‌های مردمی، اصناف و بازاریان در هشت سال دفاع مقدس،تصریح کرد؛سخنرانی به تنهایی نمی تواند بازخورد در میان مردم جامعه داشته باشد و لذا ما برنامه هایی را در یادواره شهدا در دست اجرا داریم.

منشوری با بیان اینکه گیلان و مازندران رتبه  اول کشور را در برگزاری یادواره ها دارند گفت: این شاهکاری از مردم ولایت مدار گیلان است.

وی تاکید کرد؛ یادواره شهدا امروز مردمی و با خلاقیت جوانان  و همرزمان شهدا برگزار می شود و کلی تغییرات در این یادواره ها ایجاد شد.

تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی با پیوست هنری و رسانه‌ای

سرهنگ «غلامرضا ملک علیپور» رئیس ستاد کنگره ۸هزار شهید گیلان نیز در این نشست با اشاره به اینکه تکثیر کارهای فرهنگی امروز در گیلان امری جاری و سیال و پذیرنده است گفت: ما در سال آماده باش برای برگزاری دومین کنگره ۸۰۰۰ شهید گیلان هستیم.

وی گیلان را شاخص در حوزه شهدا خواند و گفت: از رسانه ها انتظار ورود در امر شناساندن چهره های شاخص شهیدان گیلانی هستیم.

وی با اشاره به اینکه ما در کربلا یک شهید کودک علی اصغر داریم و امروز در جهان بیش از ۳ هزار برنامه شیر خوارگان حسینی برگزار می شود در حالی که گیلان ۲۳ شهید کودک و نوجوان دارد که نیازمند رسانه ای شدن است.

وی از تهیه ۱۹۶ موشن گرافی برای ۱۹۶ یادواره شهید خبر داد و گفت: ما ۳۰۰ گروه سرود و ۱۸ اثر پویانمایی برای یادواره شهدا و ۱۴ اثر فاخر موبایلی برای کودکان در حال تولید داریم که این اتفاق بسیار مهم است.

ملک علیپور از برگزاری اجلاسیه شهدای گیلان همزمان با برگزاری دومین دوره کنگره ۸ هزار شهید گیلان خبر داد و گفت: نقش جهاد تبیین در این برنامه ها بیشتر بروز و ظهور خواهد کرد

.

 

  • نویسنده : زلیخا صفری