صفیرگیلان/نیارکی با تاکید بر اهمیت رسانه خاطر نشان کرد: رسانه می تواند حرکت رو به جلو، کم هزینه و پرفایده را برای استان و کشور رقم بزند لذا کسانی که در این عرصه فعالیت می کنند باید حمایت شوند

حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رییس کل دادگستری استان گیلان با تبریک حمله و دفاع جانانه سپاه پاسداران در مواجهه با تعرض رژیم صهیونسیتی اظهار داشت: این پیروزی را در عرصه بین‌المللی و داخلی باید یک پیروزی بزرگ دانسته و از دلاور مردان سپاه به جهت این اقدام غیورانه و شجاعانه تقدیر و تشکر کرد.

وی با اشاره به اینکه اهالی رسانه، از نخبگان جامعه هستند گفت: در اسلام نیز از دیر باز عالمان دارای جایگاه رفیعی هستند زیرا منبرها در گذشته همان نقش رسانه را ایفاء می کردند.

رییس شورای قضایی استان اصحاب رسانه را چشمان تیزبین و نافذ جامعه دانست که باید با بیان دغدغه ها و گرفتاری های مردم ، تصویر درستی از استان را برای مسئولین ارائه کنند و افزود: مطالبه دستگاه قضایی از خبرنگاران این است که نسبت به مسئولان مطالبه گر باشند.

وی با تاکید بر اهمیت رسانه خاطر نشان کرد: رسانه می تواند حرکت رو به جلو، کم هزینه و پرفایده را برای استان و کشور رقم بزند لذا کسانی که در این عرصه فعالیت می کنند باید حمایت شوند.

این مقام ارشد قضایی با اعلام اینکه به زودی شعبه ویژه رسیدگی به پرونده های رسانه ای در تمام حوزه های قضایی تشکیل خواهد شد ابراز داشت: باید جنس رسانه شناخته شود تا بررسی تخلفات رسانه ای به نحو مطلوب تری صورت گیرد.

وی تکثر رسانه ها را نعمت دانست و تصریح کرد: صداهای مختلف باید در جامعه شنیده شود تا تصمیم گیری مناسب توسط مسئولین به درستی انجام شود.

صادقی نیارکی در ادامه اظهار داشت: بیان، قلم و رسانه ارزشمند است و باید این جایگاه را نزد حاکمان ارتقاء داد تا همه ی مسئولان به این باور برسند که رسانه می تواند به آنان در رسیدن به اهداف خود یاری برساند.

وی انتقاد را سازنده عنوان نمود و گفت: هیچ مسئولی نباید از انتقاد برنجد ولی تخریب افراد نیز امری ناپسند است و باید مواظب بود تا زمینه ای برای هم صدایی و همسویی با دشمنان و معاندان فراهم نشود.

رئیس کل دادگستری استان با تاکید بر اینکه افتخار ما این است که در کشور جمهوری اسلامی ایران با احکام مترقی اسلامی و تحت ولایت یک ولی فقیه جامع  الشرایط زندگی می کنیم  گفت: رسانه ها و مطبوعات نیز باید مقید باشند تا به ارزش های اسلامی پایبند بوده و اخبار کذب و تایید نشده را که موجب سلب آبروی افراد می شود منتشر نکنند.

وی با بیان اینکه نظارت بر دستگاه ها از مطالبات دستگاه قضایی نیز می باشد اظهار داشت: نظارت سازمان بازرسی و سایر دستگاه های نظارتی بر عملکرد مسئولان باید مستمر و قاطع باشد و بدین منظور شعبات ویژه ای نیز در دادگستری استان برای رسیدگی به ترک فعل و فساد مدیران در نظر گرفته شده است.

رئیس شورای قضایی استان در ادامه افزود: مسائل زیست محیطی، دفع ناصحیح پسماند و تغییر کاربری ها و ساخت و سازهای غیر مجاز از مهم ترین معضلات استان است  که مشکلات عدیده ای را برای شهروندان فراهم نموده است.

وی با اشاره به اینکه مساله حجاب و عفاف از قوانین جامعه اسلامی است خاطر نشان کرد: همه باید مقید باشند تا ظواهر اسلامی را رعایت کنند