صفیر گیلان؛آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه اصحاب رسانه در جبهه مقدم دیده‌بانان ایستاده‌اند گفت: امروز بسیاری از رسانه‌های دنیا در اختیار امپراطوری صهیونیست است به‌طوری‌که رسانه را اشباع و آن‌ها را تبدیل به گوینده و پیام‌رسان خود کرده‌اند.

صفیر گیلان/؛آیت‌الله رسول فلاحتی در حاشیه ضیافت افطاری با جمعی از اصحاب رسانه استان، اهالی رسانه را دیده‌بان همه‌جانبه آحاد جامعه دانست و اظهار داشت: رسانه می‌تواند افق‌ها را ببیند و کسی قادر به دیدن افق‌ها است که خودش در افق باشد.
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به خصوصیات انسان افق‌بین تصریح کرد: کسی‌که افق‌ها را می‌بیند، نگاهش بسته نیست و نگرش و نگاهش فقط معطوف به دوران خودش نیست از این‌رو رمز موفقیت بسیاری از سیاستمداران این است که درباره آینده جامعه خویش تفکر کنند.
آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه اصحاب رسانه در جبهه مقدم دیده‌بانان ایستاده‌اند گفت: امروز بسیاری از رسانه‌های دنیا در اختیار امپراطوری صهیونیست است به‌طوری‌که رسانه را اشباع و آن‌ها را تبدیل به گوینده و پیام‌رسان خود کرده‌اند.
امام جمعه رشت، اهالی رسانه را دیده‌‌بان افکار و اندیشه‌های سیاسی و عقیدتی ملت‌ها دانست و افزود: با توجه به اینکه جامعه اسلامی ایران در افق نگاه ملت‌ها قرار دارد، رسانه‌های جمهوری اسلامی باید بتوانند از مرزهای عقیدتی این ملت حمایت کنند.
وی خاطرنشان کرد: اهالی رسانه بیان‌کننده دردهای مردم و جامعه خویش هستند و برای دفاع از مرزهای سیاسی، عقیدتی و اقتصادی جامعه خویش باید بتوانند در لحظه، هوشمندانه و خردمندانه عمل کنند.
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه بیانات و افکار شهید مطهری هنوز ماندگار است زیرا ایشان شرایط جامعه را درک می‌کردند افزود: رسانه‌های افق‌نشین و افق‌بین باید خود را آماده دردها و تیر بلاها کنند.
امام جمعه رشت متذکر شد: اصحاب قلم و رسانه باید شرایط جامعه خود را درک کنند و نقدهایشان همراه با تخریب نباشد زیرا تخریب‌، شرایط را متزلزل خواهد کرد.
آیت‌الله فلاحتی رسانه‌های جمهوری اسلامی را جزو بهترین و منصف‌ترین رسانه‌‌ها دانست که به‌موقع دیدگاه‌ را مطرح کرده و از مردم حمایت می‌کنند تصریح کرد: جامعه ایرانی بخشی از اقتدار و در مسیر بودن مردم را مدیون تلاش‌های اصحاب رسانه است.
امام جمعه رشت با بیان اینکه ۸۰ درصد سلامت فکری و روحی آحاد جامعه به خانواده و ۲۰ درصد به حکومت مرتبط است خاطرنشان کرد: برخی تحلیلگران این مسئله را به حکومت‌ها ربط می‌دهند در حالی‌که تربیت خانواده نقش به‌سزایی در آینده و شخصیت فرد دارد.
وی خوب و جامع نوشتن را بخشی از وظایف اصحاب رسانه عنوان کرد و گفت: خلاقیت در نوشتار می‌تواند جاذبه ایجاد کند و مورد توجه مخاطب قرار بگیرد.
  • نویسنده : تنظیم؛زلیخا صفری