امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Tuesday, 19 October , 2021
امروز : سه شنبه, ۲۷ مهر , ۱۴۰۰ - 13 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 24236
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۵ | 5192 بازدید | ارسال توسط :

سیاه نمایی و پمپاژ ناامیدی، دستور کار دشمن در فضای رسانه ای /رسانه های خود را به سبک تفکرباکری های رسانه ای و املاکی های رسانه ای مدیریت کنید

 به گزارش صفیر گیلان؛همایش تجلیل از خبرنگاران ( گزارشگران ) گیلان در دفاع مقدس  و  رونمائی از کتاب دوربین خاکی با حضور سردار رمضان شریف مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مدیران و مسئولان در سالن اجتماعات بانک ملی رشت برگزار شد. سردار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب […]

سیاه نمایی و پمپاژ ناامیدی، دستور کار دشمن در فضای  رسانه ای /رسانه های خود را به سبک تفکرباکری های رسانه ای و املاکی های رسانه ای مدیریت کنید

 به گزارش صفیر گیلان؛همایش تجلیل از خبرنگاران ( گزارشگران ) گیلان در دفاع مقدس  و  رونمائی از کتاب دوربین خاکی با حضور سردار رمضان شریف مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مدیران و مسئولان در سالن اجتماعات بانک ملی رشت برگزار شد.

سردار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در رشت گفت: در ابتدای انقلاب جمعیت کشور ما ۳۵ میلیون نفر بود و امروز حدود ۸۵ میلیون نفر جمعیت داریم و این یعنی ۵۰ میلیون از جمعیتی که امروز در این کشور زندگی می کنند دوران ستمشاهی و طاقوت را لمس نکردند و قریب به همین میزان جمعیت دوران دفاع مقدس را نیز ندیده اند و این جمعیت از انقلاب آن چیزهایی که می دانند از طریق همین عزیزان فعال در عرصه رسانه و تبلیغات دوران دفاع مقدس می دانند.

سردار شریف با بیان اینکه  وظیفه خبرنگاران، رسانه ها و ارباب جراید این است که با  هنر خود  واقعیت را به تصویر بکشند و به نسل امروز و مخاطبان تصویر واقعی  از انقلاب را  ارائه بدهند گفت: اگر واقعیت و حقایق منعکس  گردد حتما همه شما رسانه ها و خبرنگاران را  تحسین می کنند چرا که گفتان انقلاب اسلامی گفتمانی الهام بخش است و برگرفته از مکتب قرآن و اهلبیت عصمت و طهارت(ع) است.

وی محتوای پیام را مهمترین شاهکار هر رسانه خواند و گفت: مهم نیست که مخاطب شما گسترده باشد بلکه محتوایی که از پیام شما در غالب رسانه به مخاطب می رسد اثر گذارتر است.

وی افزود: باید توجه کرد که امروز این جمعیت تحت سیطره رسانه ای استکبار جهانی قرار دارند که تلاش می کند حماسه های انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس را نادیده بگیرد و یا کمرنگ نماید.

مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: قدرت و جایگاه جمهوری اسلامی در همه شاخص ها در طول چهل سال گذشته نمودار قابل رشدی را نشان می دهد و قدرت دشمن نیز در مقایسه با ابتدای انقلاب سیر نزولی قابل اندازه گیری را نشان می دهد و این اغراق نیست و به سهولت با مقایسه داشته های ما و دشمن در ابتدای انقلاب محسوس خواهد بود.

سردار رمضان شریف تاکید کرد: دشمن امروز همه امکانات خود را برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی به میدان آورده است اما باید واقف بود دستان دشمن خالی تر از هر زمان دیگری است و تنها پناهگاهش رسانه است و روی آوردن به افرادی چون مریم رجبی که جاسوسی شناخته شده است نشانه خالی بودن دست دشمنان است.

 

سخنگوی رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی متذکر شد: در دنیای امروز مستحکم تر و قاطع تر از پیام قرآن کریم نداریم و بنابر همین اصل دشمنان با توطئه های مختلف سعی در آسیب رساندن به این جنبه دارند و داعش در همین راستا به دنبال مخدوش ساختن چهره اسلام بود.

وی در ادامه بیان داشت: امروز استکبار جهانی درصدد است با استفاده از همه امکانات رسانه ای از انقلاب و رهبری معظم و نظام جمهوری اسلامی تصویر مورد نظر خود را ارائه نمایند و بنابراین نیاز امروز  جامعه ما همت های رسانه ای، باکری های رسانه ای و املاکی های رسانه ای است که باید با همان قدرت ایثار  ،اخلاص ، همت ، هوش ، دانش و ایمان به خدای متعال به مقابله با  دشمن برویم و باید محاصره تبلیغاتی و روانی دشمن را بشکنیم.

مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: هنوز بخش عمده ای از جامعه ما باور ندارد که رسانه صاحب دارد و گزارش های خبری رسانه های خارجی با هدف منعکس می گردد چرا که اینها تلاش می کنند نداشته های خود را بزرگ جلوه بدهند و داشته های دیگران را کوچک جلوه بدهند.

سردار شریف یادآور شد: امروز آمریکائیها و امپراطوری رسانه ای آنها و صهیونیست ها کسانی را که با آنها هم پیاله هستند طرفدار دموکراسی به دنیا معرفی می کنند صرفنظر از اینکه ولیعهد جوان آل سعود چقدر انسان بی گناه را در یمن به کشتن بدهد و حتی گاو شیرده از سوی آمریکا تلقی می کنند اما رسانه ها اجازه سوال کردن را از افکار عمومی گرفته اند و کسی از آنها سوالی نمی کند شما ببینید در آستانه حمله آمریکا به عراق رسانه های غربی صدام را به تهدید اول دنیا تبدیل کردند و تلاش کردند افکار عمومی را با خود همراه کنند.

وی با کارکرد امروز دنیای استکبار تاکید کرد: رسانه ها به قدری سرعت عمل دارند که اجازه نمی دهند افکار عمومی به چیزی فکر کنند و با مهندسی فعالیت خود افکار عمومی را جهت می دهند شما ببینید اکنون در ونزوئلا آمریکائیها امروز چگونه دخالت می کند و رئیس جمهوری منتخب مردم را دیکتاتور و مخالف دموکراسی نشان می دهند.

سردار شریف ادامه داد: امروز همه از پمپاژ رسانه ای که رسانه های استکبار به جوامع تزریق می کنند و فرهنگ ها را مورد هجمه قرار می دهند می نالند و معترض هستند .

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به توطئه های دشمنان برای کشور ما گفت: دشمن تلاش می کند همواره یک دوقطبی احساسی و هیجانی در کشور رقم بزند چون گفتمان انقلاب اسلامی دشمن را با چالشی جدی مواجه ساخته است و از این رو نمی توانند در مقابل انقلاب اسلامی قد علم کنند و بنابراین سعی می کنند دست به توطئه های مختلف بزنند.

مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: وزیر امورخارجه آمریکا که رئیس سیا هم بود به این روی آورده که با عناصر مطرود جامعه و منافقین جلساتی را تشکیل بدهد و این نشان می دهد دشمن امروز دستش بسیار خالیست و در مقابل انقلاب اسلامی دست و پا می زند.

سردار شریف متذکر شد:مطمئن باشید که خداوند متعال و حضرت ولی عصر(عج) بالاترین داشته ماست که بر مبنای فقط داشته های مادی از جمله تئوری های قدرت همه دشمنان انگشت به دهان مانده اند که یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس ما امروز در منطقه تمام نقشه های آنها را به شکست رسانیده است، شما ببینید اینها هفت سال تلاش کردند و تاکید می کردند که بشار اسد باید برود اما امروز چه شد؟ رهبر معظم انقلاب اسلامی سه ماه پس از هجمه به سوریه فرمودند که دشمنان در سوریه کاری از پیش نمی بردند و امروز پس از هفت سال، دیدار بشار اسد را با رهبر معظم انقلاب دیدیم و این برای ملت ما به اثبات رسید که باید برای داشتن رهبری اینگونه شجاع و حکیم شاکر باشیم.

مسئول روابط عمومی و تبلیغات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: رسالت ما رسالت سنگینی است و دنبال این هستیم که بتوانیم  تا واقعیت را منعکس کنیم و با همت مردم انقلابی ایران اسلامی ما با داشته های گرانقدر خود گام دوم انقلاب را ان شاالله با صلابت و اقتدار سپری کنیم.

ایشان تصریح کردند: ملت ما لایق بهترین رفاه، آسایش و شغل و کار در کشور هستند همانطوری که امروز از بهترین امنیت و آسایش در منطقه برخوردار هستیم و امیدواریم با توجه به فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب، اقتصاد شکوفایی را برای کشور رقم بزنیم تا جوانان  با شادابی بیشتری چله دوم انقلاب را شروع کنند و امیدواریم قدر این انقلاب و دستاورد های بی نظیر آن را بخوبی بشناسیم و اینها را به درستی در رسانه ها تبیین نمائیم.

سردار شریف به سطح سواد رسانه و تاییدیه سازمان یونسکو اشاره و افزود: این سازمان رسانه ها را به پنج بخش شامل ۱-رسانه سواد برقراری ارتباط با خانواده و بستگان درجه یک را در توان خود داشته باشد۲- رسانه سواد برقراری با محیط اجتماعی را داشته باشد۳-رسانه در بخش سواد مالی  باید غنی باشد تا با پول اندک امورات خود و خانواده را اداره کند۴- سواد رسانه است ۵-سواد تحصیلات کلاسیک و غیره که ما آن را در معرفی افراد و شغل در اول می بینیم این سازمان آن را در رده پنجم در دنیا می داند.

وی در پایان تاکید کرد: امروز بزرگ نمایی هر حرکتی توسط رسانه می تواند یک آسیب باشد چرا که در دنیا و در کشورهای توسعه یافته چنین نیست که برای خبری که ممکن است در آن لحظه در چند نقطه دنیا اتفاق بیافتد  چنین رسانه ورود کند مثل گاز گرفتن پای کودکی در لواسان که با بزرگ نمایی به خود و کشور آسیب می زنیم و این ایجاد دو قطبی کردن موضوعات کوچک  خود باعث سوء استفاده دشمنان می شود.

 

 

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد