امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Wednesday, 19 January , 2022
امروز : چهارشنبه, ۲۹ دی , ۱۴۰۰ - 16 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 14830
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۹:۰۴ | 2456 بازدید | ارسال توسط :

رسیدگی به امور کشاورزان فراموش نشود/کاهش نزولات و کم آبی امر طبیعی است /با مدیریت و فرهنگ سازی در مصرف می توان مانع ایجاد مشکلات شد

به گزارش صفیر گیلان؛ سید محمد احمدی در جلسه کمیته توزیع آب کشاورزی شهرستان  با اشاره به اینکه با ید شیوه های مدیریتی منابع آب را عوض کنیم تا در فصل زراعی به مشکل برنخوریم گفت: کاهش نزولات آسمانی و کم آبی امری طبیعی است. فرماندار شهرستان رشت افزود: در فصل زراعی یک لیتر آب […]

رسیدگی به امور کشاورزان فراموش نشود/کاهش نزولات و کم آبی امر طبیعی است /با مدیریت و فرهنگ سازی  در مصرف می توان مانع ایجاد مشکلات شد

به گزارش صفیر گیلان؛ سید محمد احمدی در جلسه کمیته توزیع آب کشاورزی شهرستان  با اشاره به اینکه با ید شیوه های مدیریتی منابع آب را عوض کنیم تا در فصل زراعی به مشکل برنخوریم گفت: کاهش نزولات آسمانی و کم آبی امری طبیعی است.

فرماندار شهرستان رشت افزود: در فصل زراعی یک لیتر آب هم برای کشاورز بسیار تاثیرگذار خواهد بود، تعمیر آبندان‌ها و لایروبی انهار از عوامل موثر در آبرسانی صحیح به مزارع است.

وی با بیان اینکه شخم زمستانه باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: با توجه به مساعد بودن شرایط آب و هوایی، کشاورزان را برای انجام شخم زمستانه تشویق کنید.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه دریچه سازی، لایروبی و شخم زمستانه از ارکان مهم کشاورزی است، تصریح کرد: از اکنون که فصل لایروبی است باید با جدیت پیگیر امور باشیم، اهمال در هر یک از مراحل مذکور تمام زحمات را هدر می‌دهد.

وی اضافه کرد: با توجه به در پیش بودن سال جدید، رسیدگی به امور کشاورزان فراموش نشود؛ تاکید می‌کنم که حتما جدیت را در کار داشته باشید تا فرآیند کاشت، داشت و برداشت به درستی و بدون مشکل انجام گیرد.

احمدی با اشاره به اینکه ۳۸ درصد اشتغال ما بر پایه کشاورزی است، گفت: بدانیم نزولات جوی و کم آبی امر طبیعی است اما مدیریت این مسئله می‌تواند مانع ایجاد مشکلات جدی شود. تمام تلاش مان مصروف استفاده از همه ظرفیتها شود.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد