امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Friday, 29 October , 2021
امروز : جمعه, ۷ آبان , ۱۴۰۰ - 23 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 44159
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار, انتخاب سردبیر, فومن تاریخ انتشار : ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۲ | 107 بازدید | ارسال توسط :
فرماندار فومن در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونای شهرستان

رفع محدودیت های کرونایی در سطح ملی، با توجه به آستانه تحمل و تاب آوری اجتماعی بود نه بی توجهی/ثبت نام انتخابات شوراهای اسلامی روستابا استفاده از نرم افزارهای رایانه ای و موبایلی

محسنی با بیان این که برخی آزادسازی ها و رفع محدودیت ها در سطح ملی، نظر به آستانه تحمل و تاب آوری اجتماعی انجام شده است، این اقدامات را نه ناشی از بی توجهی بلکه به دلیل اهمیت توجه مسئولین به نیازها و ظرفیت جامعه عنوان کرد.

رفع محدودیت های کرونایی در سطح ملی، با توجه به آستانه تحمل و تاب آوری اجتماعی بود نه بی توجهی/ثبت نام انتخابات شوراهای اسلامی روستابا استفاده از نرم افزارهای رایانه ای و موبایلی

به گزارش خبرنگار صفیر گیلان از فومن؛جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونای شهرستان فومن به ریاست محمدرضا محسنی فرماندار شهرستان فومن و با حضور اعضای ستاد برگزار شد.

محسنی ضمن تبریک فرارسیدن سال نو و اعیاد ماه مبارکه شعبان و با تشکر از زحمات اعضای ستاد کرونای شهرستان در سال گذشته، به ویژه کادر بهداشت و درمان و مجموعه مدافعان سلامت، اظهار کرد: در سال گذشته در مجموع، ۵۲ جلسه مربوط به ستاد کرونا و کارگروه های تخصصی آن در شهرستان برگزار شد که نظر به عملکرد و وضعیت کلی شهرستان، نمره ای قابل قبول می گیرد، حتی اگر شرایط و سیاست های عمومی و ساده انگاری ها یا بی توجهی ها به رعایت اصول بهداشتی، وضعیت دیگری را در شهرستان رقم زده باشد.

وی با اشاره به پایان چهارمین مرحله غربالگری سراسری در شهرستان و با تقدیر از همکاری نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی و مجموعه همکاران و اعضای این ستاد در شهرستان، تغییر وضعیت شهرستان را با توجه به حقایقی از جمله انباشت انتظار در جامعه، برخی سهل انگاری ها و عدم رعایت فراگیر نکات بهداشتی توسط افراد و مسافرین، مورد توجه قرار داد و افزود: زحمات و خدمات اعضای ستاد مدیریت کرونای شهرستان فومن موثر بوده و همچنان با جدیت ادامه خواهد یافت.
محسنی تغییر وضعیت فعلی نارنجی شهرستان به قرمز را دور از ذهن ندانست و تذکر داد: باید کلیه تمهیدات و اقداماتی که در سال گذشته با جدیت انجام شد را از نو بدون هیچ اغماضی اعمال کنیم تا شاهد وخامت شرایط در شهرستان و از دست رفتن جان شهروندان عزیز نباشیم.

فرماندار شهرستان فومن با تاکید بر این که کلیه محدودیت های سطح نارنجی در شهرستان مطابق مصوبات ستاد ملی کرونا از نو برقرار می شود، محدودیت های حضور کارکنان در بانک ها، نهادها و ادارات را مطابق قوانین مربوطه مورد توجه قرار داد و افزود: محدودیت اصناف نیز همچون گذشته مطابق رنگ بندی نارنجی در شهرستان برقرار می شود که به ویژه چایخانه ها، قلیانسراها، سفره خانه ها، قهوه خانه ها، باشگاه های ورزشی و… را شامل می شود.

وی افزود: در همین راستا، هتل ها، مسافرکاشانه ها و مراکز اقامتی نیز شامل محدودیت های سطح نارنجی می شود و برگزاری مراسم مذهبی و ترحیم نیز بر همین اساس، محدودتر می شود.

محسنی با بیان این که برخی آزادسازی ها و رفع محدودیت ها در سطح ملی، نظر به آستانه تحمل و تاب آوری اجتماعی انجام شده است، این اقدامات را نه ناشی از بی توجهی بلکه به دلیل اهمیت توجه مسئولین به نیازها و ظرفیت جامعه عنوان کرد.

وی با اشاره به این که کرونا تمام نشده و ما باید با این بیماری زندگی کنیم، خواستار رعایت محدودیت ها، دستور العمل های بهداشتی و شرایط مختص این بیماری توسط ادارات، نهادها، اصناف و به ویژه توسط عموم مردم شد و افزود: تا زمانی که خود مردم نکات بهداشتی و محدودیت ها را رعایت نکنند، تغییر مثبتی انجام نخواهد شد و البته در این میان، متولیان و ناظران نیز در قبال رعایت دستورالعمل ها مسئولیت دارند.

محسنی با اشاره به نزدیک بودن زمان آغاز ثبت نام انتخابات شوراهای اسلامی روستا، بر لزوم استفاده از ظرفیت دفاتر پیشخوان و به ویژه بستر نرم افزارهای رایانه ای و موبایلی برای ثبت نام تاکید کرد.

وی بازدیدهای انجام شده از واحدهای صنفی را مورد توجه قرار داد و افزود: بازدید گشت های مشترک از این واحدها در شهرها و روستاها به طور مستمر ادامه خواهد یافت و همچنین شهرداران و بخشداران باید نسبت به اطلاع رسانی عمومی و نصب بنر و اقدامات مشابه اهتمام داشته باشند. به همین طریق، در فضای مجازی باید ضمن اطلاع رسانی و بازنشر اخبار، تولید محتوا شود.

 

در ادامه این جلسه، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان با اشاره به افزایش آمار بستری شدگان و نتایج مثبت تست های کرونا در شهرستان، افزود: در دو هفته اخیر از مردم و مسافرین در شهرستان فومن ۱۴۶۶ تست کرونا گرفته شد.
رئیس اداره صمت نیز گزارش داد: از ابتدای سال جدید میزان ۱۰ هزار لیتر محلول ضد عفونی تولید شده و کارخانه تولید ماسک سه لایه در شهرستان راه اندازی شده است که ظرفیت تولید آن ۱۰۰۰ ماسک در ساعت می باشد.
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان با بیان این که از ۲۵ اسفند سال گذشته تاکنون ۳۳۳۶۵ نفر در سطح شهرستان اقامت کردند، اظهار کرد: ۱۲۳۱۳۵ نفر از جاذبه های تاریخی شهرستان بازدید کرده اند و در مقابل، ۲۵۸ مورد بازدید و بازرسی از اماکن گردشگری و اقامتی انجام شده است.

 

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد