به گزارش صفیر گیلان ، در راستای اجرای بخشنامه سفرهای هفتگی مدیران کل استانی به شهرستان ها ، نشست بررسی مشکلات شهرستان شفت در حوزه ورزش و جوانان با حضور مریم بخشی مدیرکل ورزش و جوانان گیلان در دفتر محمدرضا محسنی فرماندار این شهرستان برگزار شد و پس از آن مسوولین با روسای هیات های […]

به گزارش صفیر گیلان ، در راستای اجرای بخشنامه سفرهای هفتگی مدیران کل استانی به شهرستان ها ، نشست بررسی مشکلات شهرستان شفت در حوزه ورزش و جوانان با حضور مریم بخشی مدیرکل ورزش و جوانان گیلان در دفتر محمدرضا محسنی فرماندار این شهرستان برگزار شد و پس از آن مسوولین با روسای هیات های ورزشی و جوانان در سالن میرزای شفتی فرمانداری دیدار و گفتگو نمودند .
فرماندار شفت در این جلسه به بیان مشکلات و مطالبان جوانان و ورزشکاران این شهرستان پرداخت و خواستار توجه بیشتر به زیرساخت های ورزشی و پیگیری امور مربوط از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان و دستگاه ذیربط شهرستانی شد .
وی با بیان اینکه شفت دارای فرهنگ و آداب و رسوم کم نظیری است که بسیاری از آنها قدمت تاریخی دارند ؛ بر لزوم توجه بیشتر به ورزش های بومی-محلی و احیای آن تاکید نمود و افزود : روز شفت می تواند روز بازخوانی تاریخ ، فرهنگ و آداب و رسوم مردم این شهرستان و فرصتی مغتنم برای ایجاد همگرایی و نشاط باشد و اداره ورزش و جوانان با همکاری سایر دستگاه های ذیربط باید این برنامه را پیگیری کنند .
فرماندار شفت با اشاره به اینکه در صورت وحدت رویه و ابلاغ استانی در خصوص تاسیس خانه جوان در تمهید مقدمات آن در شهرستان کمک خواهیم نمود و باید در این خصوص پیگیری های لازم از سوی ورزش و جوانان انجام پذیرد افزود : برگزاری مستمر برای پیگیری مطالبات جوانان به ویژه در حوزه اشتغال و کارآفرینی را فراهم کند .
فرماندار شفت با اشاره به اینکه تجهیز زمین ورزشگاه تختی به چمن مصنوعی ، تامین روشنایی و توسعه جایگاه تماشاگران امکان میزبانی شایسته مسابقات استانی را در این شهرستان فراهم می کند افزود : سالن های ورزشی شهرستان شفت نیازمند تخصیص اعتبار برای تعمیر و مرمت است .
وی با بیان اینکه شفت نزدیک ترین شهرستان به مرکز گیلان است و ظرفیت های طبیعی ویژه ای برای توسعه گردشگری ورزشی دارد افزود : آببندان خرطوم می تواند به مرکزی برای ورزش های آبی استان تبدیل شود.
محسنی با بیان اینکه ارایه برنامه و راهکار یکی از وظایف اصلی هیات های ورزشی است افزود : بهتر است اعضای هیات های ورزشی از جوانان و پیشکسوتان همان رشته انتخاب شوند و در این راستا باید از ظرفیت بانوان توانمند بهره گیری شود .
فرماندار شفت با اشاره به اینکه هر رشته ورزشی باید حداقل دارای یک سالن مخصوص به خود در شهرستان باشد باشد افزود : شهرستان شفت در سال های گذشته از تخصیص تجهیزات و ملزومات ورزشی کم بهره بوده است و نیازمند نگاهی ویژه است .
محسنی با بیان اینکه بسترهای لازم برای فراگیر شدن ورزش های همگانی در شفت باید فراهم شود افزود : تقویم برنامه های ورزشی شهرستان باید تدوین و اجرایی گردد .
گفتنی است مسوولین پس از این نشست ها از پروژه های ورزشی شهرستان بازدید و با مردم دیدار و گفتگو نمودند.
شایان ذکر است در پایان مقرر شد عملیات اجرای نصب چمن مصنوعی زمین ورزشی تختی شفت ضمن تامین اعتبار لازم از محل اعتبارات ملی توسط اداره مربوط در سال جاری انجام پذیرد و زمین ورزشی مرکز دهستان چوبر نیز تسطیح و بهسازی شود .
همچنین مصوب شد تجهیزات و لوازم ورزشی بسکتبال برای نصب در سالن ورزشی حجاب تا یک ماه آتی به شهرستان ارسال شود و برای برگزاری جشنواره ورزش های بومی –محلی در سال ۹۸ در شفت برنامه ریزی شود .
تجهیز سالن ورزشی شهید ذبیحی به ۲ تخته تشک تاتامی و مکاتبه برای واگذاری زمین و راه اندازی سایت تیراندازی چوبر نیز از دیگر مصوبات این روز بود .