امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Tuesday, 30 November , 2021
امروز : سه شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۰ - 25 ربيع ثاني 1443
شناسه خبر : 28280
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۰۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸ | 2175 بازدید | ارسال توسط :

زنده گیری میمونهای رها شده در آبینام سیاهکل

به گزارش صفیر گیلان، پیرو گزارش مردمی مبنی بر مشاهده ۳ قلاده میمون در حاشیه جاده آبینام سیاهکل و اعزام مامورین یگان حفاظت محیط زیست جهت بررسی موضوع و زنده گیری میمون ها، کارشناسان اعزامی موفق شدند یکی از میمون ها را زنده گیری نمایند. سامان علی نژاد رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش […]

زنده گیری میمونهای رها شده در آبینام سیاهکل

به گزارش صفیر گیلان، پیرو گزارش مردمی مبنی بر مشاهده ۳ قلاده میمون در حاشیه جاده آبینام سیاهکل و اعزام مامورین یگان حفاظت محیط زیست جهت بررسی موضوع و زنده گیری میمون ها، کارشناسان اعزامی موفق شدند یکی از میمون ها را زنده گیری نمایند.
سامان علی نژاد رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش با بیان این مطلب گفت در جستجوی انجام شده موفق شدیم یکی از میمون ها را که از نژاد رزوس میباشد با استفاده از تفنگ بیهوشی زنده گیری کنیم اما متاسفانه دو میمون دیگر مشاهده نشدند.
علی نژاد با بیان اینکه این میمونها احتمالا توسط مردم یا مسافران در این منطقه رها شده اند اضافه کرد ماموران یگان حفاظت محیط زیست در جستجوی دو میمون دیگر هستند و به محض مشاهده نسبت به زنده گیری آنها اقدام می شود. علی نژاد گفت با توجه به اینکه این جانور به اکوسیستم این منطقه تعلق ندارد لازم است تا از پیوستن آنان به محیط زیست منطقه جلوگیری بعمل آید تا به چرخه طبیعی و تنوع زیستی منطقه آسیب نرسد.
روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان از مردم منطقه و مسافران در خواست میکند تا در صورت مشاهده این دوقلاده میمون از هر نوع اقدام خودسرانه خودداری کرده و مراتب را در اسرع وقت به پاسگاهها یا ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان یا تلفن٢٧-٠١٣٣٣٨٢۴۶٢۶ اطلاع دهند.
زنده گیری دومین میمون متواری در منطقه آبینام سیاهکل
با تلاش کارشناسان اداره کل و ماموران یگان حفاظت شهرستان سیاهکل،دومین میمون از میمون های متواری در محدوده آبینام سیاهکل زنده گیری شد.

با تلاش کارشناسان اداره کل و ماموران یگان حفاظت شهرستان سیاهکل،دومین میمون از میمون های متواری در محدوده آبینام سیاهکل زنده گیری شد.متاسفانه اخیرا برخی از شهر وندان اقدام به نگهداری گونه های غیر بومی در منازل می کنند. رها سازی جانوران غیر بومی در طبیعت استان و کشور می تواند صدمات جبران ناپذیری را بر پیکره تنوع زیستی و محیط زیست وارد نماید.

روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان از مردم منطقه و مسافران در خواست می کندتا در صورت مشاهده میمون متواری از هر گونه اقدام خودسرانه خودداری کرده و مراتب را در اسرع وقت به پاسگاهها و یا ادارات محیط زیست شهرستان و یا تلفن ۲۷-۰۱۳۳۳۸۲۴۶۲۶ اطلاع دهند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد