امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Tuesday, 30 November , 2021
امروز : سه شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۰ - 25 ربيع ثاني 1443
شناسه خبر : 27625
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۰۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸ | 7929 بازدید | ارسال توسط :

زیبایی اغوا کننده تونل سبز در کمین جان رانندگان و عابران/کمبود منابع مالی توجیه مناسبی جهت عدم اجرای مصوبات شورای ترافیک شهرستان نیست!

به گزارش صفیر گیلان،فرماندار فومن در نشست شورای ترافیک شهرستان فومن ضمن هشدار در مورد زیبایی اغواکننده تونل سبز و تبلیغات وسیع آن گفت: در صورتی کهبه قوانین راهنمایی و رانندگی در حین سفر در مسیر این تونل دقت نداشته باشیم مشکلات  و خطرات مرگبار و تصادفات در کمین مسافران و عابران است. در این […]

زیبایی اغوا کننده تونل سبز در کمین جان رانندگان و عابران/کمبود منابع مالی توجیه مناسبی جهت عدم اجرای مصوبات شورای ترافیک شهرستان نیست!

به گزارش صفیر گیلان،فرماندار فومن در نشست شورای ترافیک شهرستان فومن ضمن هشدار در مورد زیبایی اغواکننده تونل سبز و تبلیغات وسیع آن گفت: در صورتی کهبه قوانین راهنمایی و رانندگی در حین سفر در مسیر این تونل دقت نداشته باشیم مشکلات  و خطرات مرگبار و تصادفات در کمین مسافران و عابران است.

در این نشست فرماندار شهرستان فومن با بیان اینکه آمار تصادفات رخ داده در شهرستان فومن طی بازه زمانی ۹۸ افزایش یافته است، یادآور شد: حفظ جان مردم برای ما مهم است و تحلیل گزارش تصادفها حکایت از آن دارد که در بخش اعظمی از حوادث نقش عامل انسانی پر رنگ تر از سایر عوامل بوده است.

محمود قاسم نژاد با تاکید بر ضرورت احترام به قوانین راهنمایی و رانندگی گفت: متاسفانه در اکثر تصادفات فوتی شهرستان سرعت غیرمجاز و عدم توجه به قوانین منجر به مرگ افراد شده است.

وی خواستار ترویج فرهنگ صحیحی رانندگی از سوی مسئولان مربوطه شد و افزود: با گسترش فرهنگ صحیح رانندگی شرایط لازم جهت کاهش تصادفات را فراهم کنیم.

فرماندار شهرستان فومن بر نقش مهم آگاه سازی مردم جهت کاهش سوانح جاده ای تاکید کرد و گفت: باتوجه به اینکه در روستاها بیشتر تلفات جاده ای مربوط به موتورسواران بوده چند سالی است که طرح اهدای کلاه ایمنی در کنار آموزش به دانش آموزان و روستائیان اجرایی می شود که خروجی این کار فرهنگی در آینده خود را نشان می دهد.

قاسم نژاد خاطرنشان کرد: عوامل بازدارنده نظیر آموزش صحیح مقرارت و قوانین راهنمایی و رانندگی در کنار افزایش آگاهی مردم باید در دستور کار قرار بگیرد.

وی با اشاره به تصادفات رخ داده در مسیر تونل سبز فومن و مرگ چندین نفر اظهار کرد: متاسفانه زیبایی اغوا کننده تونل سبز سبب شده که عده ای با زیرپا گذاشتن قوانین و تخطی از سرعت مطمئنه در این مسیر جان خود ود یگران را در معرض خطر قرار می‌دهند که در این زمینه از پلیس راهور می خواهم در مسیر تونل سبز حضور مستمر بیشتری داشته باشند و کنترل مسیر صرفا به چند روز پس از هر حادثه اکتفا نشود.

قاسم نژاد با اشاره به کمبود منابع آبی و مواد مغذی درختان مسیر تونل سبز گفت: عدم تغذیه مناسب درختان در کنار سن بالای آنها مشکلاتی را ایجاد کرده و در همین راستا ضرورت دارد که نسبت به قطع درختان خشک شده و خطرساز اقدام شود و درآمدهای حاصل از آن نیز صرف احیای تونل سبز شود.

فرماندار فومن در ادامه بر لزوم پایبندی اعضای شورای ترافیک نسبت به اجرای مصوبات تاکید کرد و گفت: کمبود منابع مالی و یا سایر مشکلات توجیه مناسبی جهت عدم اجرای مصوبات شورای ترافیک شهرستان نیست!

وی با بیان اینکه شهرداری فومن طی یکسال و اندی گذشته در راستای اجرای مصوبات توفیق چندانی نداشته است، افزود: در دوره جدید مدیریتی انتظار می رود که نسبت به اجرای مصوبات اقدام شود‌

فرماندار شهرستان فومن در رابطه با وظایف شهرداریها در حوزه حمل و نقل و ترافیک نیز اظهار کرد: اگرچه همواره خود را موظف به حمایت از شهرداریها می دانیم اما مدیریت شهری باید با استفاده از منابع موجود و جذب منابع مالی جدید به دنبال درآمدزایی باشند.

قاسم نژاد نصب تابلوی ایستگاه گشت در خیابان یادآوران را از جمله مطالبات مردم منطقه عنوان کرد و گفت: همچنین جهت احداث سرعتکاه در دو منطقه ایستگاه جدیدالحداث منابع طبیعی در مجاورت کارخانه نئوپان و همچنین رو به روی مجتمع هفت اقلیم در روستای شیرذیل بازدید مشترکی صورت بگیرد.

وی با تاکید بر مرمت آسفالت و توجه به خطر کشی معابر گفت: عمر آسفالت در روستاها به دلیل کیفیت پایین و کندوکاری زیاد کاهش یافته است.

فرماندار شهرستان فومن در خصوص واگذاری عرصه شهر ماکلوان از سوی راهداری به شهرداری این شهر نیز اظهار کرد: در این زمینه باید به مصوبه شانزدهم اسفند سال ۹۶ استناد کرد و از راهداری، شهرداری فومن و پلیس راهور می خواهم که با برگزاری نشست مشترکی این مصوبه را اجرایی کنند.

اصلاح تنها یک نقطه از ۵ نقطه حادثه خیز شهرستان

سرهنگ حاجی پور معاون حمل و نقل و ترافیک پلیس راهور گیلان در این نشست از شناسایی ۵ نقطه حادثه خیر در شهرستان فومن خبر داد و گفت: تنها یک منطقه یعنی خیابان شهید بهشتی اصلاح شده است.

وی بر ضرورت واگذاری عرصه شهر ماکلوان از سوی راهداری به شهرداری ماکلوان تاکید کرد و افزود: مرمت آسفالت راه های روستایی، ایمن سازی و نصب سرعتکاه در چند نقطه از شهرستان توجه به روشنای معابر ضروری است.

حاجی پور در ادامه شهرداریها را بازوی پلیس طبق دستورالعمل شورای هماهنگی ترافیک شهرهای کشور دانست وگفت: فومن شهرستان گردشگر پذیر است و باید به مقوله ترافیکی آن به صورت جدی توجه شود.

مردم از نحوه خدمت رسانی تاکسی در حوزه سند و گل افزان رضایت ندارند.

شاهین علیزاده معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان فومن نیز در این نشست از با تاکید بر اجرای مصوبات شورای ترافیک بر ضرورت نصب سرعتکاه در چند نقطه بخش مرکزی و همچنین سردار جنگل شهرستان فومن تاکید کرد و گفت: در مسیر تونل سبز فومن نیز باید نسبت به شناسایی درختان پر خطر باهمکاری شهرداری، محیط زیست، منابع طبیعی و راهداری اقدام شود.

علیزاده همچنین بر ضرورت نظارت بیشتر شهرداری بر فعالیت تاکسیرانی تاکید کرد و گفت: مردم از نحوه خدمت رسانی تاکسی در حوزه سند و گل افزان رضایت ندارند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد