صفیرگیلان/نقدی با بیان اینکه مبارزه با مواد مخدر در شهرستان باید از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد، ادامه داد: سازمان‌های مردم نهاد نقش مهمی در مبارزه با مواد مخدر دارند و باید از ظرفیت آنها در این شهرستان استفاده شود

به گزارش پایگاه خبری صفیر گیلان ؛ مهدی نقدی ظهر امروز دوشنبه ۲۷ فروردین در جلسه مبارزه با مواد مخدر شهرستان ضمن تشکر از سپاه پاسداران در پاسخ کوبنده به اسرائیل اظهار کرد: با این حرکت بزرگ سپاه پاسداران افتخاری دیگر برای ایران اسلامی رقم خورد و گوشه‌ای از اقتدار جمهوری اسلامی ایران در مقابله استکبار جهانی به تصویر کشیده شد.

فرماندار شفت با بیان اینکه مواد مخدر امروز به یک تهدید جدی برای جامعه بشری تبدیل شده است، افزود: هیچکس از ابتلاء به بیماری اعتیاد مصون نیست و تقویت بنیان خانواده و باورهای دینی در پیشگیری از اعتیاد و بسیاری از معضلات اجتماعی ضروری است.

وی با اشاره به اینکه بیشتر اعتیادها به دلیل عدم آگاهی در سنین پایین رخ می‌دهد، اضافه کرد: به همین دلیل انجام کار در مقوله پیشگیری بسیار مهم‌تر، اثرگذارتر و البته کم هزینه‌تر از مرحله درمان است.

نقدی با اشاره به استعمال مواد مخدر در بین نوجوانان و جوانان، افزود: باید آگاهی خانواده‌ها و دانش‌آموزان نسبت به خطرات این نوع موادها بیشتر شود و در این زمینه آموزش و پرورش بسیار مؤثر باشد.

وی با تأکید بر لزوم پای کار آمدن تمام دستگاه‌های اجرایی شهرستان در این زمینه، بیان کرد: هرچقدر کارکردهای فرهنگی جوامع بیشتر باشد، آسیب‌های اجتماعی از جمله شیوع اعتیاد نیز در بین جوانان کمتر خواهد شد.

نقدی با تأکید بر اینکه بهترین شیوه مقابله با انواع مواد مخدر آگاه سازی اقشار مختلف مردم به ویژه خانواده‌ها و جوانان با آثار سو مصرف این مواد است، افزود: اقدامات بسیار خوبی در حوزه آموزش طی سال گذشته در هر دو بخش این شهرستان انجام شده که در سال جاری هم مورد تاکید است.

فرماندار شفت بر لزوم افزایش آگاهی‌های اجتماعی در مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد و گفت: عدم دسترسی به دانش و اطلاعات کافی درباره مواد مخدر سبب شده تا نسل جوان در معرض خطر جدی قرار گیرد.

نقدی با بیان اینکه مبارزه با مواد مخدر در شهرستان باید از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد، ادامه داد: سازمان‌های مردم نهاد نقش مهمی در مبارزه با مواد مخدر دارند و باید از ظرفیت آنها در این شهرستان استفاده شود.

رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر شفت بیکاری را نیز یکی از عوامل مهم گرایش به اعتیاد و سست شدن بنیان خانواده دانست و گفت: سال گذشته در راستای ایجاد و پایداری مشاغل بالغ بر بیش از ۲ میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان این شهرستان اعطا شد.

 

 

  • نویسنده : تنظیم؛زلیخا صفری