امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Friday, 29 October , 2021
امروز : جمعه, ۷ آبان , ۱۴۰۰ - 23 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 45206
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار, اخبار ویژه (اسلایدر بالای صفحه), فومن, یادداشت تاریخ انتشار : ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۷ | 94 بازدید | ارسال توسط :
یادداشت /محمد چوپانی

ساماندهی سگ‌های ولگرد باعث آرامش مردم شهر می‌شود

محمد چوپانی؛ساماندهی وضعیت سگ های بلاصاحب در سطح شهر که امروز آرامش شهروندان را موجب شده نیازمند توجه شورا و شهرداری شهرستان فومن است.

ساماندهی سگ‌های ولگرد باعث آرامش مردم شهر می‌شود

اختصاصی/صفیر گیلان؛چند صباحی است مساله سامان دهی سگ های بلاصاحب در مدیریت شهری به معضل بزرگی تبدیل شده است. جولان این حیوانات در اکثر شهرهای گیلان که با تماس اشیا و زباله های آلوده و تجمع در مراکز اصلی شهر سبب تهدید سلامت شهروندان و در پی آن نارضایتی عمومی را افزایش داده است.

تشکیل کمپ های تصدیگری مدیریت پسماند شهرداری ها، جهت جمع آوری و نگهداری حیوانات بلاصاحب، تزریق واکسن و اختصاص محلی مشخص جهت نگهداری از جمله راه حل هایی است که باید مساله احیای حقوق حیوانات و تضمین سلامت شهروندان را در نظر بگیرد.

از یاد نبریم تنها جمع آوری و کنترل جمعیت حیوانات بلاصاحب راهکار قطعی و درمان نیست بلکه هماهنگی و همکاری همه دستگاه های اجرایی و خدمات رسان همراه با شهرداری ها و مدیریت صحیح پسماند و بهداشت شهری، استفاده از ظرفیت گروه های مردم نهاد از جمله مهم ترین راه حل کنترل جمعیت سگهای بلاصاحب به شمار می رود.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد