با دعوت استاندار گیلان و حضور وزیر راه و شهرسازی و مسوولان کشور جمهوری آذربایجان، سایت موقت پایانه مرزی آستارا به منظور گشایش گره ترافیکی، افزایش ترانزیت کالا و توسعه مناسبات اقتصادی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان امروز (شنبه) افتتاح شدد.

 به گزارش پایگاه خبری صفیر گیلان؛ با پیگیری های بعمل آمده از سوی نماینده عالی دولت در گیلان و  با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی و مسوولان کشور جمهوری آذربایجان، سایت موقت پایانه مرزی در آستارا به منظور توسعه مناسبات اقتصادی با کشورهای همجوار، گشایش گره ترافیکی و ارتقاء زیرساخت‌های فنی حمل‌و‌نقل افتتاح شد.

با راه‌اندازی سایت موقت و به دنبال آن احداث پایانه مرزی جدید در آستارا، روند صادرات و ترانزیت کالا در این منطقه بهبود می‌یابد.

 پایانه مرزی آستارا  یکی از مرزهای مهم کشور در حوزه صادرات و ترانزیت کالا است.

 با گذشت دو دهه‌ از احداث این پایانه مرزی و وجود برخی مشکلات، بر اساس تفاهم صورت گرفته بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان، یک گذر مرزی جدید در این منطقه احداث خواهد شد.

 افتتاح پایانه جدید آستارا در زمینی به مساحت ۷.۵ هکتار بستری برای افزایش تبادل و ترانزیت کالا بین ایران و جمهوری آذربایجان است.

 اقدامات مقدماتی مانند تعیین مشاور و پیمانکار پروژه انجام شده و در اعتبارات سال آینده نیز بودجه‌ای برای احداث پایانه جدید آستارا پیش‌بینی می‌شود.

 با احداث و افتتاح این پایانه، ظرفیت ورود و خروج کالا بین دو کشور افزایش یافته و سایت جدید به‌عنوان پایانه مرزی تجاری و باری فعالیت داشته و پایانه موجود نیز کارکرد مسافری خواهد داشت.